Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskā darbu sāk jauna prokurore

Otrdien, 22. februārī, ģenerālprokurors Juris Stukāns pieņēma prokurores Paulas Koklevskas zvērestu. Amata pienākumus jaunā prokurore pilda Austrumzemgales prokuratūrā Bauskā. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2021. gadā Latvijā, lai iegūtu jurista profesiju, tika ieviests valsts vienotais jurista profesionālās kvalifikācijas eksāmens, kuru organizēja Tieslietu ministrija. Kopējais studējošo skaits, kas kārtoja eksāmenu, bija 130, un no šo studentu skaita minēto eksāmenu nokārtoja 33% jeb 43 studenti, tostarp P. Koklevska.

Lai kļūtu par prokuroru, nepieciešams saņemt prokurora atestācijas komisijas lēmumu par pretendenta atbilstību prokurora amata kandidāta statusam, izpildīt stažēšanās programmu četru mēnešu laikā, kuros prokurora amata kandidāts apgūst prokurora darbu un amata pienākumus. Ja tas ir izdarīts, tad ir jākārto prokurora kvalifikācijas eksāmens, kā arī pēc tā jāsaņem prokuroru atestācijas komisijas atzinums par atbilstību prokurora amatam izvirzītajām prasībām, kas noteiktas Prokuratūras likuma 33. panta pirmajā daļā. Pēc tam ir jādod prokurora zvērests, un ar to dienu var sākt pildīt amata pienākumus.

«Austumzemgales prokuratūrā Bauskā pašlaik ir aizpildītas visas vakances – ir seši prokurori. Ja bija pieci prokurori un tagad seši, tad viennozīmīgi slodze mainās manāmi. Tā kā prokuroru vairāk, tad var vairāk laika veltīt vienas lietas izmeklēšanas uzraudzībai, vairāk laika atliek sadarboties ar konkrēto policijas darbinieku, lai pēc iespējas ātrāk, efektīvāk izmeklētu lietu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunā darbiniece uz darbu Bauskā brauc no Valles. Stažējoties viņa iepazinās ar visu kategoriju lietām, ar ko nākas saskarties, strādājot Austrumzemgales prokuratūrā,» stāsta Austrumzemgales prokuratūras virsprokurors Zintis Mickevičs.

«Bauskas Dzīve» sazinājās ar jauno prokurori Paulu Koklevsku. Austrumzemgales prokuratūra Bauskā īsti neesot pirmā darbavieta, pirmā darba pieredze gūta valsts pārvaldē juristes darbā.

«Darbu prokurora amatā sāku ar domām, kas ietvertas prokurora zvērestā, proti, mans mērķis ir vienmēr censties noskaidrot patiesību, savus prokurora pienākumus veikt stingrā saskaņā ar Satversmi un likumiem,» par mērķiem, darbu sākot, runā prokurore.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.