Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: “Balticovo” atklāj saules paneļu parku

Bauskas novada uzņēmums A/s “Balticovo” uzņēmuma teritorijā Iecavā trešdien, 27.septembrī, oficiāli atklāja pašpatēriņa saules paneļu parku, kura būvniecībā investēti teju divi miljoni eiro, informēja uzņēmuma “Balticovo” valdes priekšsēdētājs Vladimirs Mhitarjans.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš norādīja, ka saules paneļu parks, kura kopējā jauda sasniedz 2,3 MW, ir viens no lielākajiem pašpatēriņa saules enerģijas parkiem Latvijā. Tas tapis sadarbībā ar vienu no vadošajiem elektrovairumtirdzniecības uzņēmumiem Latvijā SIA “Baltijas Elektro Sabiedrība”.

Saules paneļu parka atklāšanā piedalījās “Balticovo” valdes priekšsēdētājs Vladimirs Mhitarjans, “Balticovo” valdes loceklis, komunikācijas un attīstības direktors Toms Auškāps, klimata un enerģētikas ministrs Kaspars Melnis, Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis, a/s “Sadales tīkls” valdes priekšsēdētājs Sandis Jansons un citi viesi.

“Energoresursu krīze, kuru Eiropa un Latvija piedzīvoja pagājušajā gadā, lika meklēt jaunus risinājumus, lai uzņēmums būtu mazāk atkarīgs no elektroenerģijas cenu svārstībām. Elektrības ieguve no saules paneļiem tieši putnkopības nozarei ir ļoti piemērots risinājums. Lielākais elektrības patēriņš ir vasarā, kad nepieciešams papildus atdzesēt saules piesildītās vistu kūtis. Tieši tad saules paneļi saražo lielāko daļu elektrības. Šis ir viens no lielākajiem pašpatēriņa saules paneļu parkiem Latvijā, un mēs esam gandarīti, ka izdevies šo projektu veiksmīgi īstenot salīdzinoši īsā laikā,” atzīmē V. Mhitarjans.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: Publicitātes foto

Viņš arī norādīja, ka šis ir saules paneļu izbūves pirmais posms, jo “Balticovo” ir plānojis parku paplašināt.

“Pateicoties pašmāju uzņēmēju drosmei un iniciatīvai, tiek sperti būtiski soļi pretī zaļākai nākotnei un mūsu valsts enerģētiskās neatkarības stiprināšanai. Latvijā šobrīd ir 610 saules parku ar uzstādīto jaudu 120 MW, un šodien tam pievienojas arī Bauskas novadā ilgi gaidītais saules enerģijas parks, kur saražotā “zaļā elektroenerģija” būs vērtīgs pienesums kopējā Latvijas atjaunojamo elektroenerģijas resursu bilancē. Turpinot paplašināt atjaunojamo energoresursu infrastruktūru, arvien vairāk redzēsim pozitīvu ietekmi uz valsts ekonomiku ilgtermiņā un enerģētisko drošību, kas sniegs labumu arī iedzīvotājiem,” pauda Klimata un enerģētikas ministrs Kaspars Melnis.

Iegādājoties saules paneļus, tiek samaksāts arī par dalību ražotāja atbildības sistēmā, kas garantē atbilstošu saules paneļu apsaimniekošanu pēc to darbības beigām. Saules paneļu ražotā elektrība palīdzēs mazināt “Balticovo” “CO2” pēdu. Svarīgi ir arī tas, ka saules paneļu ieviešana samazinās energoresursu un elektrības cenu svārstību ietekmi uz uzņēmuma darbību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mhitarjans uzsvēra, ka saules paneļu parka attīstība ir daļa no plašākas programmas, kurā uzņēmums gan modernizē iekārtas un ražošanu, gan rod veidus, kā iedzīvināt aprites ekonomikas principus ikdienas darbā.

Līdztekus uzņēmums attīsta biometāna un sašķidrinātā oglekļa dioksīda ražotni, kas ne tikai samazina “CO2” pēdu, bet ir lielisks aprites ekonomikas un atjaunojamo energoresursu (AER)  ražošanas piemērs Baltijas mērogā.

Iepriekšējos gados uzņēmums divus miljonus eiro investējis notekūdeņu attīrīšanas iekārtu izveidē un 10 miljonus putnu mēslu pārstrādes rūpnīcā “Egg Energy”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Spēcīgi Latvijas uzņēmumi, kas līdztekus vietējam patēriņam, uzrāda augstus eksportspējas rezultātus un vienlaikus domā par inovācijām, efektivitāti un ilgtspēju, ir Latvijas ekonomikas transformācijas un izaugsmes dzinējspēks. Lepojos, ka līdztekus atzinīgi vērtējamiem uzņēmējdarbības rezultātiem, “Balticovo” darbības stratēģijā redzam spēcīgu ilgtspējības komponenti, kas īstenojusies ambiciozā projektā,” novēl zemkopības ministrs Armands Krauze.

Pasākuma viesiem bija iespēja izbraukt arī ar Latvijā pirmo “Volvo” firmas elektro kravas auto vilcēju.

“Balticovo” ir 100% Latvijas kapitāla uzņēmums un strādā kopš 1972. gada un šobrīd ir lielākais olu un olu produktu ražotājs Ziemeļeiropā – uzņēmumā vistas gadā izdēj vairāk nekā 900 miljonu olu. “Balticovo” 2022. gadā strādāja ar 101,8 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 63% vairāk nekā gadu iepriekš.

Apmēram 70% produkcijas tiek eksportēta uz vairāk nekā 20 valstīm, kas arī veido apgrozījuma lauvas tiesu. “Balticovo” Latvijā nodarbina vairāk nekā 300 cilvēku un 2022. gadā nodokļos samaksājis vairāk nekā 5 miljonus eiro, no kuriem apmēram 3 miljoni ir darba devēja nodokļi un 2 miljoni – pievienotās vērtības nodoklis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Ārzemes lielajos parkos uz zemes klāj speciālu materiālu. Neviens neliek tieši pļavā

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.