Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

“Balticovo” cāļiem Iecavā būs jauna novietne

Paplašinot savu darbību, a/s “Balticovo” sadarbībā ar projektēšanas un inženierijas biroju “Siltumelektroprojekts” (“SEP”) uzsākuši darbu pie jaunas novietnes būvniecības jaunputniem Iecavas pagastā. Jaunputni jeb cāļi jaunajā novietnē tiks audzēti ārpus sprosta apstākļos, portālu informēja “SEP” izpilddirektors Oļegs Umanskis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iecavā “Balticovo” ir jau septiņas jaunputnu novietnes un jaunā novietne cāļiem būs pēc skaita astotā. Tā tiks būvēta atbilstoši mūsdienu dzīvnieku labturības, energoefektivitātes un vides drošības standartiem un Latvijas normatīvajiem aktiem. O. Umanskis atklāja, ka jaunajā ēkā divos līmeņos varēs izmitināt gandrīz 186 000 cāļu. Būvniecības teritorijas apmērs ir 2500 m2, taču, ņemot vērā, ka novietne tiks būvēta divos stāvos, tad kopējā jaunās cāļu novietnes apbūves teritorija sasniegs 5 000 kvadrātmetru.

“Balticovo” kā Ziemeļeiropā lielākais olu un olu produktu ražotājs turpina attīstīties, tāpēc jaunas cāļu novietnes būvniecība ir attīstības diktēts solis,” norāda “Balticovo” valdes priekšsēdētājs Vladimirs Mhitarjans, “mums ir svarīgi, lai novietne jeb kūts atbilstu ne tikai mūsdienu prasībām, bet tā būtu arī moderna un tehnoloģiski aprīkota novietne, kas atbilstu augstākajām dzīvnieku labturības prasībām.”

Tā kā jaunās novietnes būvniecībā svarīgu lomu spēlē termiņu un padarīto darbu kvalitāte, “Balticovo” jaunās novietnes būvniecību veiks sadarbībā ar vienu no vadošajiem Latvijas projektēšanas un inženierijas birojiem – “SEP”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Esam jau līdz šim sadarbojušies ar “SEP” dažādu objektu projektēšanā un būvniecībā, tostarp biogāzes rūpnīcas izveidē, tāpēc arī šoreiz sadarbība ir likumsakarīga,” projektēšanas biroja izvēli skaidro uzņēmuma vadītājs.

Foto: Publicitātes foto

“SEP” ģenerāldirektors Jans Ratkevičš norāda, ka plānotā “Balticovo” jaunputnu novietne sastāvēs no diviem tehnoloģiskajiem līmeņiem, kur katrā līmenī izvietota tehnoloģija cāļu turēšanai. Jaunputnu novietnes projekts paredz betona laukumu izbūvi pie kūtsmēslu savākšanas konveijera, gar ēkas cokolu betona bruģakmeņs seguma apmaļu izvietošanu, esošo segumu atjaunošanu virs iebūvētajām inženierkomunikācijām, zālienu ierīkošanu un atjaunošanu, kā arī inženiertīklu izbūvi jaunputnu novietnes vajadzībām.

Tāpat novietnes projektā plānoti mūsdienīgi un ilgtspējīgi energoefektivitātes, dzīvnieku labturības un drošības risinājumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Vēlos uzsvērt, ka novietnes būvniecība paredz ne tikai videi saudzīgu putnu novietni pēc tā nodošanas ekspluatācijā, bet pat būvniecības procesā ievērot stingrus vides drošības pasākumus, kas pasūtītājam ļaus būt pārliecinātam par ilgtspējīgu un video draudzīgu projekta realizāciju,” atzīmē J. Ratkevičš.

Latvijas projektēšanas un inženierijas birojs SEP (A/S “Siltumelektroprojekts”) ar tā 70 gadu pieredzi nodrošina visaptverošus civilās un industriālās inženierijas risinājumus gan Latvijā, gan pasaulē.

Birojā darbojas vairāk nekā 40 inženieru komanda, kuri pārstāv 8 dažādas inženiertehniskās nodaļas, un tas ļauj SEP nodrošināt kvalitatīvu un efektīvu būvniecības projektu izstrādi. To apliecina biometāna ražošanas rūpnīcu, koģenerācijas staciju, atomelektrostaciju projektēšanas, uc. civilās un industriālās inženierijas uzsāktie un realizētie projekti Latvijā, ES valstīs un ASV.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau ziņots, ka “Balticovo” pagājušajā gadā strādāja ar 101,801 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 63,1% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas peļņa pieauga vairākkārt un bija 6,711 miljoni eiro.

“Balticovo” pamatdarbība ir vistu olu, olu pulvera, olu šķidrās masas, vārītu vistu olu bez čaumalas, vārītu kapātu olu ražošana un realizācija. Uzņēmums reģistrēts 1992.gadā, un tā pamatkapitāls ir 5 370 381 eiro. Uzņēmuma lielākais īpašnieks, pēc “Balticovo” 2022.gada pārskatā minētā, ir SIA “BCO”, kurai pieder 98,13% “Balticovo” akciju. Vienlaikus “BCO” kapitālā, pēc “Firmas.lv” datiem, 67% pieder Tatjanai Poplavskai, bet 33% pieder Valdim Grimzem.

“Firmas.lv” informācija liecina, ka “Siltumelektroprojekts” 2022.gadā strādāja ar 10,306 miljonu eiro apgrozījumu un 1,034 miljonu eiro zaudējumiem. “Siltumelektroprojekts” reģistrēts 2004.gadā, un tā pamatkapitāls ir 907 440 eiro. “Siltumelektroprojekta” īpašnieks ir Latvijas pilsonis Mhitars Mhitarjans.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.