Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

“Balticovo” pagājušo gadu provizoriski noslēdzis ar 20% apgrozījuma kāpumu

Olu ražotājs AS “Balticovo” pagājušo gadu provizoriski noslēdzis ar 20% apgrozījuma kāpumu, aģentūrai LETA atzina “Balticovo” valdes priekšsēdētājs Vladimirs Mhitarjans.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš stāstīja, ka “2023.gads ir bijis darbīgs, izaicinājumiem pilns, taču pozitīvs,” tostarp sasniegti visi uzstādītie mērķi, kā arī uzrādīti labi rezultāti praksē.

Kā galveno darbības prioritāti viņš minēja investīciju turpināšanu pārejā uz ārpus sprosta olu ražošanu, norādot, ka patlaban “Balticovo” gandrīz vienu miljonu vistu tur gan kūtī, gan brīvos apstākļos.

Tāpat Mhitarjans atzīmēja, ka “Balticovo” arī turpināja fokusēties uz aprites ekonomikas principu ievērošanu un ieguldīja ilgtspējīgos projektos. “Atklājām mūsu pirmo saules paneļu parku Iecavā ar kopējo jaudu 2,3 megavati, kā arī likām pamatakmeni biometāna attīrīšanas stacijai un jau šoziem plānojam nodot gāzes tīklā mūsu vistu saražoto dabas gāzes alternatīvu – zaļās izcelsmes biometānu,” stāstīja Mhitarjans.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Balticovo” vadītājs piebilda, ka viens no galvenajiem ārējiem izaicinājumiem uzņēmumam joprojām ir ģeopolitiskā situācija pasaulē, kā rezultātā ir nestabilas energoresursu cenas un barības izejvielu pieejamība. “Esam daudz mācījušies un turpinām stiprināt partnerību ar vietējiem zemniekiem un Latvijas graudu tirdzniecības uzņēmumiem,” stāstīja Mhitarjans.

Stāstot par pieprasījumu, Mhitarjans norādīja uz pieaugošu pieprasījumu pēc ārpus sprosta olām, taču piebilda, ka bija jūtams īslaicīgs pirktspējas kritums saistībā ar kara un saistīto energoresursu izraisīto inflāciju, kas nedaudz mazināja pieprasījumu pēc brīvo vistu olām. “Taču mēs paši arī nesnaužam – ieviešam dažādus jaunus produktus, piemēram, mūsu sortimentā jau pāris gadus ir arī saldējums un drīz savus patērētājus pārsteigsim ar vēl ko jaunu,” sacīja Mhitarjans.

“Balticovo” 2023.gadā strādāja ierastajos tirgos, tostarp eksportēja 70% no saražotās produkcijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā vienu no mērķiem tuvākajiem gadiem Mhitarjans minēja plānu līdz 2027.gadam pilnībā pāriet uz putnu turēšanu ārpus sprostiem, savukārt šogad lielākās pārmaiņas ir plānotas Madonas un Daugavpils struktūrvienībās.

“Madonā plānojam pilnībā pārbūvēt sprostu novietnes par ārpussprota novietnēm, kur vistas varēs brīvi pārvietoties kūtī. Savukārt Daugavpilī pavasarī atklāsim lielāko brīvo vistu ganības 16 hektāru platībā, kur ganīsies vairāk kā 40 000 brīvās vistas. Iecavā savukārt ir plānots ievērojami palielināt visu skaitu,” informēja Mhitarjans.

Tāpat viņš piebilda, ka “Balticovo” ir izstrādāts arī nozīmīgs investīciju plāns nākamajiem trim gadiem. “Turpinot ievērot ilgtspējīgu un aprites ekonomikā balstītu pieeju, plānojam augt un nostiprināt savas pozīcijas kā Ziemeļeiropas vadošais olu un olu produktu ražotājs,” sacīja Mhitarjans.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau ziņots, ka “Balticovo” 2022.gadā strādāja ar 101,801 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 63,1% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas peļņa pieauga vairākkārt un bija 6,711 miljoni eiro.

“Balticovo” pamatdarbība ir vistu olu, olu pulvera, olu šķidrās masas, vārītu vistu olu bez čaumalas, vārītu kapātu olu ražošana un realizācija. Uzņēmums reģistrēts 1992.gadā, un tā pamatkapitāls ir 5 370 381 eiro. Uzņēmuma lielākais īpašnieks, pēc “Balticovo” 2022.gada pārskatā minētā, ir SIA “BCO”, kurai pieder 98,13% “Balticovo” akciju. Vienlaikus “BCO” kapitālā, pēc “Firmas.lv” datiem, 67% pieder Tatjanai Poplavskai, bet 33% pieder Valdim Grimzem.

Foto: db.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.