Basketbola sezona turpinās gan ar panākumiem, gan neveiksmēm

Kārtējo uzvaru savās mājās izcīnījusi «Bauskas BJSS» komanda, kas šogad spēlē «Aizdevums.lv» Latvijas Reģionālajā basketbola līgā – šoreiz ar 83:77 uzvarēta «LBTU» vienība. Turnīra tabulā gan baušķenieki vēl aizvien ir apmēram pa vidu. Otrai Bauskas novada komandai tik labi neveicās.

Turnīra kalendārs «Aizdevums. lv» Latvijas Reģionālajā basketbola līgā pašlaik ir tāds, ka «Bauskas BJSS» ir tikai trīs spēles aizvadītas, kamēr citām komandām jau sešas. Tāpēc arī pēc uzvaras «Bauskas BJSS» vēl aizvien tikai sestajā vietā Rietumu grupā.

Bausķenieki savu mājas maču aizvadīja 14. novembrī. Pirmajās trijās ceturtdaļās spēle bija salīdzinoši līdzīga, bet pārsvars bija viesiem. Attiecīgi pēdējo ceturtdaļu baušķenieki sāka ar sešu punktu deficītu. Tā liecina «basket.lv» mājaslapas informācija. «Bauskas BJSS» uzreiz izcēlās Dāvis Smiltnieks, kurš realizēja divus trīspunktu metienus un vienu pustālo metienu, jau pēdējās ceturtdaļas pirmajā minūtē baušķeniekus izvirzot vadībā ar 62:61. Turpinājumā mājinieki ieguva pārsvaru un spēja noturēt līdz spēles beigām, uzvarot ar 83:77.

«Bauskas BJSS» rezultatīvākais bija Dāvis Smiltnieks ar 19 punktiem. Tomam Rimševicam 16 punkti, Martinam Caunem 13 punkti, Maikam Burmistrovam 11 punkti, Kristeram Kalniņam un Robertam Miezītim pa astoņiem punktiem, Sandrim Ernestam Rudzrogam četri punkti un desmit atlēkušās bumbas, Henrijam Pļaviņam un Rihardam Nikolajam Maikūnam pa diviem punktiem, viens punkts un deviņas atlēkušās bumbas Edvartam Sniedzītim. Jāuzsver, ka treneris Juris Ojāru laukumā laida visus komandas spēlētājus.

Vienība tagad divas spēles aizvadīs viesos, bet 28. novembrī Bauskā spēlēs ar «Kandavas BJSS» vienību.

DāVIS SMILTNIEKS bija rezultatīvākais komandā ar 19 gūtiem punktiem.

Savukārt «Ramirent» Nacionālās basketbola līgas spēlē klubs «Bauska» pagājušajā nedēļā, 9. novembrī, savās mājās uzņēma «Bertānu Valmieras BS» vienību. Spēles scenārijs bija apmēram līdzīgs tam, kā nospēlēja «Bauskas BJSS», tikai šoreiz par labu viesu vienībai.

Baušķenieki sāka jaudīgi, jau pirmajā ceturtdaļā izvirzoties vadībā ar 32:20. Tomēr viesi piemērojās spēles stilam un atrada savus trumpjus. Jauniešu komanda izcēlās ar ātru saspēli, ātru kustību laukumā un diezgan agresīvu aizsardzību, uzvarot otro ceturtdaļu ar 31:16, un arī otrajā puslaikā baušķeniekiem nebija, ko likt pretim. Valmieriešiem sāka krist trīspunktu metieni, kas baušķeniekiem vairs nesekmējās, un rezultātā zaudējums ar 92:97.

Baušķenieku vidū par labāko atzina šīs spēles debitantu, centra spēlētāju Viktoru Iļjinu, kurš guva 33 punktus un izcīnīja desmit atlēkušās bumbas. Jāatzīst gan, ka tieši problēmas saspēlē ar centra spēlētāju daļēji ļāva viesiem izvirzīties vadībā pirmā puslaika beigās, jo valmierieši regulāri pārķēra viņam dotās piespēles. 24 punkti Ivaram Zemītim, 20 punkti Gundaram Bričkam, 13 punkti Jānim Eidukam, divi punkti Edvardam Jašukam. Nulle punktu un astoņas rezultatīvas piespēles Tomam Vilkam. Jāteic, ka viesu komandā tikai viens spēlētājs neguva punktus.

Basketbola klubam «Bauska» pēc šīs spēles ir divas uzvaras, četri zaudējumi un sestā vieta Austrumu grupas tabulā.

Tikmēr «Pafbet» Igaunijas-Latvijas basketbola līgā uzvaru izcīnījis iecavnieka Linarda Jaunzema basketbola klubs «Ventspils». Šoreiz ar 93:66 mājas spēlē pārspēts klubs «Tallinn Kalev/SNABB». L. Jaunzems bija rezultatīvākais komandā, gūstot 22 punktus, izcīnot 14 atlēkušās bumbas un atdodot trīs rezultatīvas piespēles. Savukārt «Ventspils» tagad ir devītajā vietā līgā – abiem ar «Liepāju», kas atrodas astotajā vietā, ir 14 punkti.

Tikmēr Lietuvas basketbola līgā kārtējais zaudējums ar nelielu punktu starpību baušķenieka Nikolaja Mazura vadītajai vienībai «Šiauliai». Šoreiz 12. novembrī ar 91:95 savās mājās piekāpās Pasvales «Pieno zvaigždes», un komanda nokrita uz pēdējo vietu līgā.