Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskā apbalvoti čaklākie jaunie lasītāji

Piektdien, 1. aprīlī, Bauskas Bērnu bibliotēka Kultūras centrā rīkoja programmas «Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija» naskāko lasītāju sveikšanu vecuma grupās «5+» un «9+». Nākotnē gaidāmi pateicības pasākumi arī jauniešiem un vidējai paaudzei, portālu informēja bibliotēkas vadītāja Sarmīte Zandere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lasīšanas veicināšanas programma «Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija» Latvijā darbojas jau kopš 2001. gada. Latvijas Nacionālās bibliotēkas mājaslapā teikts, ka programma ir Latvijas Republikas Kultūras ministrijas un Latvijas Nacionālās bibliotēkas finansēta Bērnu literatūras centra iniciatīva, ko raksturo visplašākais aptvērums. Programma tiek īstenota ikvienā Latvijas novadā un kopš 2007. gada pieejama arī ārpus Latvijas robežām. Katrai vecuma grupai ieteiktās grāmatas lasa un vērtē bērni un jaunieši, kopš 2012. gada – arī pieaugušie. Tādējādi, rādot priekšzīmi bērniem, par žūrijas ekspertiem kļuvuši daudzi vecāki, vecvecāki un skolotāji. Programmas mērķis ir veicināt lasītprasmi un interesi par grāmatām, vienot lasītājus un rosināt diskusijas par grāmatām, sekmēt augstvērtīgas literatūras izplatību.

Jau vairākus gadus programmā «Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija» piedalās Bauskas bērnu bibliotēka. 1. aprīlī Bauskas bērnu bibliotēkā sumināja naskākos lasītājus divās vecuma grupās – «5+» un «9+». Pasākumā īpaši cildināja pirmsskolas izglītības iestādes «Pasaulīte» bērnus, kuri grāmatas lasa visvairāk.

Tika izteikta pateicība Markusam Ābelem, Mārcim Baltiņam, Robertam Bāliņam, Amberai Berkmanei, Agrim Bērziņam, Sebastianam Brokam, Laurim Dankbaram, Valērijai Dubaņēvičai, Martinam Grigalenim, Leilai Jankovskai, Enijai Kaņepei, Raitim Kronbergam, Lindai Ķepalei, Viktorijai Ļeonovai, Viktorijai Priedītei, Ketlīnai Ramonai, Kristiānai Rigastei, Melisai Rigastei, Matīsam Rimicānam, Jēkabam Ropājam, Patrīcijai Leilai Smalkajai, Georgam Strazdiņam, Gustavam Undzenko, Reičelai Visaiļjevai, Zanei Vītolai, Kristeram Zumentam un Diānai Sturmei. Pateicību saņēma arī pirmsskolas izglītības iestādes «Zīlīte» audzēknis Juris Erdmanis, Vecumnieku vidusskolas puiši Rinalds Otomers un Dzintars Dreiska, kā arī Bauskas 2. vidusskolas skolniece Elza Tirole un Rīgas 31. vidusskolas audzēknis Gustavs Zalmans.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Šis pasākums bija viens no trim iecerētajiem. Paredzēts pateikties arī «12+» un «15+» vecuma grupas lasītājiem, kā arī vidējai paaudzei, bet precīzi datumi vēl nav zināmi,» sacīja Bauskas bērnu bibliotēkas vadītāja Sarmīte Zandere, «kopā ar vecākiem mums bija 60 lasītāju, un pasākumā piedalījās 40 viesu.» Vietas naskākajiem lasītājiem netika dalītas, tie, kas pēdējā gada laikā pēc grāmatām ieradušies visbiežāk, saņēma balvas.

Vecuma grupā «9+» pateicības saņēma Bauskas Valsts ģimnāzijas skolēni – Mārtiņš Kronbergs, Lēra Obolēviča, Marta Ščegoļeva, Bauskas 2. vidusskolas audzēkņi – Justīne Kaņepe, Andrejs Tirols, Raeins Kaņeps, kā arī Patriks Čaps no Bauskas pilsētas pamatskolas un Keita Zumente no Vecumnieku vidusskolas.

«Viss atkarīgs no tā, kas notiek ģimenēs, – ja vecāki lasīs, arī bērni lasīs,» uzskata S. Zandere, «tie, kas pie mums nāk, ir ļoti aktīvi lasītāji un ierodas arī ar vecākiem.» Bibliotēkas vadītāja priecājas par katru bērnu, kurš ierodas bibliotēkā pēc lasāmvielas, jo lasīšana paver uz pasauli pavisam citu skatījumu. «Mūsdienu tehnoloģijas grāmatu vērtību diemžēl ir samazinājušas, bet man ir prieks par ikvienu, kurš ienāk bibliotēkā,» saka S. Zandere.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.