Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novadā civilās aizsardzības komisijas mācībās “Pilskalns” izspēlēs dažādus krīzes scenārijus

Ceturtdien, 7. aprīlī, norisināsies Bauskas novada sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijas un Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 53. kājnieku bataljona iepriekš plānotās mācības “Pilskalns”. Mācības organizē Zemessardzes 53. kājnieku bataljons sadarbībā ar Aizsardzības ministriju, portālu informēja Zemessardzes 1. Rīgas brigādes sabiedrisko attiecību speciālists Raivis Zeltīts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš paskaidroja, ka mācību “Pilskalns” mērķis ir uzlabot atbildīgo institūciju izpratni par atbildību sadalījumu un praktisko rīcību militāra apdraudējuma gadījumā. Mācību dalībnieki izspēlēs dažādus krīzes situāciju scenārijus, kuros civilās aizsardzības komisija pieņems lēmumus un noteiks reaģēšanas plānus, lai militāra apdraudējuma gadījumā civiliedzīvotāji tiktu nodrošināti ar pamatvajadzībām.

Mācībās piedalīsies Aizsardzības ministrijas, Zemessardzes 1. Rīgas brigādes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, kā arī Bauskas novada sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijas pārstāvji.

Jau ziņots, ka 2019. gada 8. janvārī Ministru kabinets atbalstīja Aizsardzības ministrijas izstrādāto informatīvo ziņojumu par visaptverošās valsts aizsardzības sistēmas ieviešanu Latvijā, kuras mērķis ir padziļināt visu valsts institūciju sadarbību, nodrošināt efektīvu publiskās un privātās partnerības mehānismu izstrādi, paaugstināt sabiedrības izpratni par iespējām aizsargāt sevi, savu ģimeni un Latvijas valsti, kā arī izstrādāt sabiedrības pašorganizēšanas instrumentus krīzes gadījumiem.

Visaptverošā valsts aizsardzība paredz stiprināt aizsardzības spējas, kā arī valsts un sabiedrības gatavību organizēties un pārvarēt krīzes. Viens no visaptverošās valsts aizsardzības mērķiem ir sadarbības stiprināšana starp valsts institūcijām, privāto sektoru, nevalstiskajām organizācijām un iedzīvotājiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.