Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskā rīko semināru tiem, kas vēlas sākt biznesu

Šodien, 28. februārī, Bauskā, biznesa inkubatora telpās Katoļu ielā 3, uz pasākumu «Kā es kļuvu par uzņēmēju?» aicināti interesenti, kas domā par biznesu un vēlas kļūt par uzņēmēju. Varēs uzzināt arī par pieteikšanās kārtību biznesa inkubatorā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aktivitāti rīko Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Jelgavas biznesa inkubators atbalsta vienībā Bauskā 28. februārī plkst. 15. Aicināti Bauskas novada un tuvākās apkārtnes jauno biznesa ideju autori.

Jelgavas biznesa inkubatora vecākā projektu vadītāja Anna Rožkova informē, ka pasākumā būs iespēja noklausīties LIAA Jelgavas biznesa inkubatora uzņēmēju pieredzes stāstus par biznesa inkubatorā gūto atbalstu, kā arī uzzināt vairāk par pirmsinkubācijas programmu un pieteikšanās kārtību, lai jau aprīlī sāktu apmācības “PINK skolā”, kur sešu mēnešu laikā būs iespēja notestēt ideju un nonākt līdz pirmajai pārdošanai un zīmola izveidei.

A. Rožkova precizēja, ka šobrīd no Bauskas novada pirmsinkubācijas programmā ir viena uzņēmēja – Austra Matveja, kura veido maučus jeb ar rokām adītus pulsa sildītājus. Viņas veidotie roku sildītāji nopērkami “Etsy” platformā zem zīmola “KnitterLV”. Savukārt inkubācijas programmā ir četri komersanti.
SIA “So So films” darbojas kino filmu, videofilmu un televīzijas programmu producēšanas jomā, SIA “Kasmo” ražo daudzfunkcionālās mēbeles bērniem, SIA “Phytopresso” darbojas biofarmācijas jomā un ražo augu ekstraktus un uztura bagātinātājus, bet SIA “ZuzePet” ražo kvalitatīvus, rokām darinātus keramikas dzīvnieku traukus un pelnu urnas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“To, cik strauji attīstās uzņēmums, nosaka tas, cik spēcīga un ambicioza ir uzņēmuma komanda. Vai viņi ir gatavi pielāgoties mainīgajai uzņēmējdarbības videi, reaģēt uz patērētāju vajadzībām, un veidot jaunas sadarbības. Visiem četriem inkubācijas uzņēmumiem no Bauskas novada piemīt šīs īpašības, tāpēc visiem ir vienādas iespējas strauji attīstīties un augt, ko viņi šobrīd arī pierāda.

Kādam straujo izaugsmi ir veicinājis mērķtiecīgs darbs pie jaunu eksporta tirgu apgūšanas, piemēram, SIA “Zuze Pet”, cits strādājis pie komandas palielināšanas un iekārtu iepirkšanas, līdz ar to arī ražošanas jaudas dubultošanas, kā tas ir  SIA “Kasmo” gadījumā.

Savukārt “So So Films” pēdējā laikā ir startējis vairākos nozīmīgos vietējos un starptautiskos projektos, kas devis atpazīstamību un nodrošinājis to, ka reizēm kapacitātes dēļ dažiem projektiem pat jāsaka – nē. Noteikti ir vērts pieminēt, ka SIA “Phytopresso”, kas darbojas biofarmācijas jomā, šobrīd ir saražojis pirmos paraugus uztura bagātinātājiem. Domāju, ka par viņiem vēl daudz dzirdēsim, jo komanda ir ļoti spēcīga un produktiem ir liels eksporta potenciāls,” teic LIAA Jelgavas biznesa inkubatora vadītāja Agnese Oļševska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa atzīmēja, ka inkubators ir ne tikai palīdzējis ar zināšanām un finansiālu atbalstu, bet arī veicinājis uzņēmēju savstarpēju sadarbību. “Uzņēmēju kopiena ir milzīgs vērtību kopums – kādam tie ir kontakti, citam zināšanas un vēl kādam pieredze konkrētā jomā, ar ko dalīties, un mūsu kā inkubatora uzdevums ir panākt to, lai uzņēmēji regulāri satiktos, kas ir priekšnoteikums jaunām sadarbībām, motivācijai un straujākai uzņēmuma izaugsmei kopumā,” tā A. Oļševska.

Jāpiebilst, ka šopavasar inkubatori neuzņems jaunus dalībniekus inkubācijas programmā – plānots, ka dalībnieku uzņemšana atsāksies rudenī. Pieteikties pirmsinkubācijas programmai varēs no 1. līdz 20. martam, iesniedzot pieteikumu vienotajā valsts platformā biznesa attīstībai www.business.gov.lv.

Vairāk par LIAA biznesa inkubatoriem – vietnē http://inkubatori.magneticlatvia.lv.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.