Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskā un Iecavā kopj kokus, apgriež to zarus

Bauskā un Iecavā pašlaik tiek sakopti ielu malās un citviet pilsētvidē augošie koki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saules dārzā Bauskā SIA «Vides serviss» vīri apgriež kokiem bīstamos un sausos zarus. Foto – Ivars Bogdanovs

Pašvaldības uzņēmums «Vides serviss» nodarbojas ar koku kopšanu Bauskā, apgriežot to zarus. «Darbi varētu ilgt līdz lapu plaukšanai,» informē SIA «Vides serviss» tehniskais direktors Raimonds Bitins, «kamēr viss tiks izdarīts, es domāju, kāds mēnesis paies.» Plānots apkopt visus pilsētas kokus, īpaši tos, kuri atrodas gar ielu malām, kā arī ceļā uz Īslīces pagasta centru.

«Arboristi mums ierādīja, kas un kā jādara, bet darbus veic SIA «Vides serviss» strādājošie,» pastāsta R. Bitins, «pašiem mums tādu zināšanu nav, tāpēc konsultējāmies ar arboristiem.» Galvenais darbs esot apgriezt trauslos zarus, kuri lielā vētrā vai vējā var radīt bīstamību iedzīvotājiem, kā arī lai uzlabotu pašu koku «veselību».

Arī Iecavas vēsturiskajās alejās Upes un Ozolu ielā notiek koku sakopšanas darbi. «Arboristi alejās strādā jau no februāra beigām, un šonedēļ plānots darbus beigt,» pastāsta Iecavas apvienības dārzkopības speciāliste Sarmīte Avota, «tā kā šīs ir aizsargājamās alejas, tur ļoti maz ko zāģē ārā, jo jācenšas saglabāt ekoloģiskos stumbrus.» Aizsargājamās alejas kokiem tiek sakopti vainagi – izzāģēti sausie un bīstamie zari, kuri ir traucējoši.

«Ozolu ielas aleja ir ļoti cietusi, un, lai tos kokus saglabātu un paildzinātu to mūžu, tie ir jāuzpasē,» atklāj S. Avota, «turpat ir trotuārs, kur iet bērni, jo netālu ir bērnudārzs, tāpēc cilvēku drošībai tas ir jādara.» Katru gadu kokus kopt nevajag, taču to stāvoklis ik gadu tiek pārraudzīts, un pie nepieciešamības kopšanas darbi tiek veikti. «Mums ir arī vecais parks, kad vēl bija Iecavas novads, tad katru gadu bija iepirkums koku kopšanā,» stāsta S. Avota.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.