Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novada iedzīvotājus aicina piedalīties Bibliotēku nedēļas aktivitātēs

Šonedēļ valstī norisinās Latvijas Bibliotekāru biedrības izsludinātā Bibliotēku nedēļa, kuras tēma šogad ir «Bibliotēkas spēks: mācies, dari, iedvesmo!». Bibliotēku nedēļā dažādus pasākumus, izstādes un radošās darbnīcas piedāvā arī Bauskas novada bibliotēkas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: Ivars Bogdanovs

«Šī gada Bibliotēku nedēļas tēma akcentē bibliotēku interešu aizstāvību, mūžizglītību, ko bibliotēkas veicina, un bibliotēkas lomu kopienas izaugsmes veicināšanā, atbalstot dažādas vietējās sabiedrības jomas,» stāsta Bauskas Centrālās bibliotēkas vadītāja Māra Kuļikauska, «es lieku uzsvaru tieši uz atbalstu, jo jebkuram un jebkurā laikā un jomā ir jābūt iespējai saņemt atbalstu.»

M. Kuļikauska uzsver, ka ne vienmēr ir nepieciešams materiāls atbalsts, jo svarīga ir arī palīdzība ar informāciju, atbalsts zināšanās vai emocionāla atbalstīšana. Lieli plāni bibliotēku nedēļā BCB nav, jo apstākļi neļāva plānot neko lielu. «Tomēr 20. aprīlī mūsu bibliotekāri dosies uz Dobeli, kur norisināsies Latvijas Bibliotekāru biedrības Zemgales reģiona bibliotēku seminārs «Ieelpot», kur programmu ir sastādījusi Dobeles Centrālā bibliotēka,» stāsta M. Kuļikauska, «ar Zemgales reģiona bibliotēkām – Dobeles, Jelgavas un Bauskas – mums ir ļoti laba sadarbība, un gadā organizējam trīs seminārus, lai sanāktu kopā.» Viņa paskaidro, ka šajā seminārā akcents būs uz to, lai bibliotekārs spētu ko dot sabiedrībai, viņam pašam ir «jāuzlādējas», lai sniegtu pozitīvismu, enerģiskumu un jaunas idejas nestu saviem cilvēkiem.

«Kalna ielā baušķeniekiem un viesiem atklājām jauno izstādi «2022. gada simboli Latvijas dabā», kur pievienoti arī QR kodi, lai iegūtu sīkāku informāciju par simboliem,» tā BCB vadītāja M. Kuļikauska, «esam novērojuši, ka vietējie novērtē un izrāda interesi par šo vietu, jo iepriekš sašvīkātās sienas vietā mēs tur tagad regulāri mainām izstādes.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Galvenais šīs nedēļas vadmotīvs ne tikai šim gadam, bet vispār ir parādīt to, cik nozīmīga loma ir bibliotēkai sabiedrībā, kāda ir tās loma ne tikai vietējā kopienā, bet arī sabiedrības procesos un sabiedrībā ar citām bibliotēkām gan reģionā, gan valstī,» uzsver M. Kuļikauska, «bibliotēkas jau strādā visu laiku – cita aktīvāk, cita ne tik aktīvi, bet visiem jāatceras, ka bibliotēka ir tā vieta, kur var nākt, lai saņemtu atbildes un izmantotu resursus, kuri sabiedrībai pieejami bez maksas.»

«Mums 20.aprīlī ir paredzēts viens pasākums jeb praktiska nodarbība, ko organizējam apmeklētājiem, «Kā saglabāt mieru un līdzsvaru krīzes situācijās». Ar to strādās mūsu lasītāja, sociālpsiholoģisko treniņu vadītāja Dzintra Līce,» «Bauskas Dzīvi» informē Edvarta Virzas Iecavas bibliotēkas vadītāja Aiva Avota-Zalstere. Trešdien aicināti visi interesenti.

«Mums ir bijuši līdzīgi pasākumi Bibliotēku nedēļā arī citus gadus, jo ar šādiem sarīkojumiem cenšamies panākt, lai uz bibliotēku atnāk arī tie cilvēki, kuri nav pastāvīgi bibliotēkas apmeklētāji,» atklāj A. Avota-Zalstere, «ar praktiskiem pasākumiem, kas nav tikšanās ar rakstniekiem vai tamlīdzīgi, mēs mēģinām ieinteresēt un parādīt iedzīvotājiem to, ka bibliotēka ir laba vieta, kur atnākt un būt kopā, darot arī daudz ko citu, ne tikai lasīt grāmatas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākumi norisināsies arī citās Bauskas novada bibliotēkās, piemēram, Mežotnes pagasta Jumpravas bibliotēkā būs pieejama izstāde «Bauskā modē grāmatas», un 20. aprīlī par izstādi vairāk pastāstīs pārstāve no Bauskas Centrālās bibliotēkas. «Fotoizstādē viena no dalībniecēm, kura tika fotografēta, pastāstīs par ekspozīcijas tapšanas procesu,» informē Jumpravas bibliotēkas vadītāja Aija Ozoliņa, «izstādi veidoja fotogrāfe Dana Rodenkirhena no Iecavas, un fotogrāfijas ir kā gleznas.»

BCB mājaslapā par izstādi rakstīts, ka fotogrāfe tikās ar bibliotēkas darbiniekiem, lai labāk izprastu katra būtību, un piemeklētu katram atbilstošu tēlu. D. Rodenkirhena rūpīgi izvēlējās 11 latviešu un ārzemju autoru grāmatas, un starp izvēlētajiem literārajiem tēliem atlasīti gan mazāk zināmi, gan tādi, kas pazīstami ikvienam, piemēram, Pelnrušķīte, Mazā nāriņa, grāfs Monte Kristo, Skārleta un Mērija Popinsa. Šajos tēlos tad iejutušies un ietērpušies, bibliotēkas darbinieki būs skatāmi ekspozīcijā.

Bauskas novada oficiālās mājaslapas pasākumu kalendārā ievietota informācija, ka 21. aprīlī Grenctāles bibliotēkā plkst. 12 norisināsies animāciju filmu pēcpusdiena, bet 21. aprīlī no plkst. 14 Bauskas Bērnu bibliotēkā notiks radošā darbnīca «Sporta ziņas». Mežotnes bibliotēkā 22. aprīlī plkst. 10 būs iespējams apmeklēt radošo darbnīcu «Putni – pavasara vēstneši», kur notiks putnu izgatavošana no papīra, taču Rītausmu bibliotēkā 22. aprīlī no plkst. 14 līdz 17 norisināsies tematiskais pasākums «Putnu dienas». Mežotnes pagasta Strēlnieku bibliotēkā Bibliotēku nedēļā 21. aprīlī paredzēts pasākums «Novadnieki», taču bibliotēkas vadītāja Linda Vārna informēja «Bauskas Dzīvi», ka tā norise vēl ir uz «jautājuma zīmes», jo pasākuma vadītāja ir apslimusi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Es arī gribētu apmeklēt Bauskas Centrālo bibliotēku, bet kā man tikt līdz 3.stāvam? Tiem, kam varbūt visvairāk vajag, biliotēka fiziski nav pieejama.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.