Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novadā līdz šim nodots 671 depozīta iepakojums

Latvijas iedzīvotāji depozīta punktos līdz 22.februārim nodevuši 38 243 tukšos dzērienu iepakojumus, portālu informēja uzņēmuma SIA “Depozīta iepakojuma operators” pārstāve Dārta Katrīne Salna. Viņa atklāja, ka Bauskas novadā līdz šim nodots 671 depozīta iepakojums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Publicitātes foto.

D.K. Salna norādīja, ka Bauskas novadā pieejami 30 automatizēti depozīta punkti, kur uzstādīti taromāti, 19 vietās ir iespējams izlietoto dzērienu iepakojumu nodot manuāli. Tuvākajā laikā plānots pieņemšanu nodrošināt vēl piecās vietās: degvielas uzpildes stacijā “Circle K” Bauskā un Ceraukstē, tirgotavās “Aibe” Vecumniekos un Bauskā, kā arī veikalā “Vesko” Gailīšu pagasta Uzvarā.

“Depozīta iepakojuma operators” valdes priekšsēdētājs Miks Stūrītis informēja, ka nodoto dzērienu iepakojumu skaits aug pakāpeniski – atbilstoši produktu ar Latvijas depozīta zīmi pieejamībai veikalos. Esot novērojama augoša iedzīvotāju interese un vēlme izmēģināt depozīta sistēmu, jo produktus ar depozīta zīmi veikalos izpērk ļoti ātri. 

Stūrītis sola, ka līdz aprīļa beigām lielākā daļa attiecīgā iepakojuma veikalu plauktos būs ar depozīta zīmi. Kopš depozīta sistēmas ieviešanas 1.februārī, 39% gadījumu iedzīvotāji depozīta punktos nodevuši PET pudeles, 11% gadījumu – alumīnija skārdenes, bet 9% gadījumu – universālās atkārtoti uzpildāmās (AU) stikla pudeles.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Depozīta punktos līdz šim nodots iepakojums, kurā bija iepildīti 43 dzērienu ražotāju 268 dažādi produkti, lielāko apjomu veidojot dzeramajam ūdenim, alum un dažādiem bezalkoholiskajiem dzērieniem.

Jau vēstīts, ka depozīta sistēmā var nodot stikla, PET un metāla (skārdenes) bezalkoholisko, visu veidu alus un citu alkoholisko (zem 6%) dzērienu iepakojumus. Par katru nopirkto depozīta iepakojumu iedzīvotājam jāiemaksā depozīts 0,1 eiro apmērā, ko pēc iepakojuma nodošanas var saņemt atpakaļ, ja uz nododamā iepakojuma ir nolasāma speciālā atpazīstamības zīme un svītrkods, kā arī iepakojums ir iztukšots.

Līgums ar depozīta iepakojuma operatoru ir obligāti jāslēdz pārdevējiem par tirdzniecības vietām valstspilsētās, kuru tirdzniecības zāles platība ir vienāda vai lielāka par 300 kvadrātmetriem, kā arī par tirdzniecības vietām citās administratīvajās teritorijās, kuru tirdzniecības zāles platība ir vienāda vai lielāka par 60 kvadrātmetriem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts vides dienests konkursā dzērienu iepakojumu depozīta sistēmu uz septiņiem gadiem nolēma uzticēt kompānijai “Depozīta iepakojuma operators”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

  1. arī statistiķiem darbiņš atradies un būtu jauki, ja katru pēcpusdienu plašsaziņas līdzekļos tiktu ziņots par dienā nodotās taras apjomu, izdalot cik stikla, plastmasas un bleķa taras vienību nodots, kā arī uzskaitītu tās, par mirušajām uzskatītās, atstātas pie taromāta kā neatpazīstamas

  2. Jā,tā nu šobrīd vissvarīgākā ziņa. Netālu uzskaita kritušos,mēs-nodotās tukšās pudeles. Pūces un Pleša izpratne par notiekošo pasaulē.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.