Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novadā notiks Zemessardzes mācības

No 14. līdz 16. janvārim Bauskas novadā notiks Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 17. kaujas atbalsta un Bauskas 53. kājnieku bataljonu mācības, portālu informēja Zemessardzes 1. Rīgas brigādes štāba informācijas daļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mācību uzdevumu izpildei zemessargu grupas, izmantojot novada ceļu infrastruktūru un stigas, pārvietosies formastērpos pilnā ekipējumā. Tiks praktiski veiktas darbības dažādās situācijās, kurās testēs un pilnveidos zemessargu spējas mazo vienību taktikā pretinieka kontrolētā teritorijā.

Viens no mācību mērķiem ir sagatavoties martā plānotajām starptautiskajām militārajām mācībām «Kristāla bulta 2022», kuru laikā tiks pilnveidota Latvijas un sabiedroto valstu bruņoto spēku sadarbība un savietojamība.

Militāro mācību laikā gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā var tikt izmantota mācību munīcija, kas rada troksni, tomēr nekādi neapdraud cilvēku veselību un drošību, apliecina Zemessardzes 1. Rīgas brigādes štāba informācijas daļā. Netiks nodarīts kaitējums apkārtējai videi vai privātīpašumam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zemessardzes 1. Rīgas brigāde aicina iedzīvotājus nesatraukties un izturēties pret mācībām ar izpratni. Mācības Zemessardzē notiek gan darbdienās, gan brīvdienās, kad zemessargiem ir iespēja veltīt savu brīvo laiku praktisko aizsardzības iemaņu uzlabošanai un Latvijas kopējās drošības stiprināšanai.

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu ģimeni un aizstāvētu Latviju.

Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, veselību un paplašināt redzesloku dažādās jomās, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs. Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai iepriekšējās pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, atbilstošu veselības stāvokli un sākotnējo fizisko sagatavotību, skaidro Zemessardzes 1. Rīgas brigādes štāba informācijas daļā. 

Foto: no arhīva.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.