Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novada pašvaldība pauž atbalstu Ukrainai; apliecina gatavību uzņemt bēgļus

Ceturtdiena iezīmējās ar drūmu lappusi vēsturē – pasauli pāršalca ziņa, ka Krievijas armija iebrukusi Ukrainā un pārkāpusi neatkarīgas valsts robežas. Proti, Krievijas prezidents Vladimirs Putins 24.februāra agrā rītā paziņoja, ka Krievija ir sākusi militāru operāciju Ukrainā, un aicināja Ukrainas armiju nolikt ieročus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Ukrainas Vienotības dienā, 16. februārī, Bauskas novada pašvaldība pauda atbalstu ukraiņu tautai, uz stundu uzvelkot mastā Ukrainas karogu. Karoga pacelšanā piedalījās Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis (no kreisās) un novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks. Saspringtās darba dienas dēļ vakar, 24. februārī, karogs pie domes ēkas uzvilkts bez liekas pompozitātes. Pagaidām nav zināms, cik ilgi tas šeit atradīsies, – to rādīšot laiks, apliecināja pašvaldībā.

Drīz pēc tam Krievijas karaspēks sāka uzbrukumu Doņeckas un Luhanskas apgabalos. Pienāca ziņas arī par sprādzieniem citās Ukrainas pilsētās (Kijevā, Harkovā, Odesā u.c.), kur Krievija uzbrūk Ukrainas militārās infrastruktūras objektiem, vēstīja plašsaziņas līdzekļi.

Paužot atbalstu Ukrainai un atsaucoties Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) aicinājumam, pie Bauskas novada domes ceturtdien tika uzvilkts Ukrainas karogs. Pie domes administratīvās ēkas Bauskā uz stundu tas plīvoja arī pagājušajā nedēļā – Ukrainas Vienotības dienā.

Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis uzsvēra, ka Krievijas militārā agresija ir ļoti rupjš starptautisko normu pārkāpums. Vienlaikus viņš aicināja izvairīties no liekas panikas celšanas. Latvijas augstākās amatpersonas apliecinot, ka mūsu valstij tieša apdraudējuma nav.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

A. Okmanis atklāja, ka situācija Ukrainā pārrunāta vakardienas LPS valdes sēdē. «Ārlietu ministrija norādīja, ka pašvaldībām nav juridisku tiesību paust ārpolitiskus uzskatus, pašvaldības tālab aprobežojas ar atbalstu sadarbības partneriem Ukrainā. Vietvaras, kurām ir sadarbības partneri Ukrainā, apzina iespējamos palīdzības veidus, meklē ceļus, kā veikt maksājumus, jo stratēģiski objekti ir iznīcināti un banku transfēri nedarbojas. Bauskas pašvaldība ir iesniegusi iespējamo vietu sarakstu, kur varētu tikt izmitināti bēgļi,» stāsta A. Okmanis. Viņš minēja, ka tās varētu būt dažas sporta zāles, bijusī dienesta viesnīca un internāta ēkas. A. Okmanis skaidroja, ka pirmo šķirošanu veiks robežsardze un sākotnēji bēgļus plānots novirzīt uz viesnīcām, viesu namiem. Nākamajā etapā varētu iesaistīt pašvaldības.

«Pašlaik mēs nezinām, kā situācija attīstīsies, bet, ja bēgļu straume būs milzīga, tad te nelīdzēs ne viesnīcas, ne sporta zāles, ne citas platības, vajadzēs iesaistīties visai sabiedrībai. Primāri daļa, iespējams, vērsīsies pie radiem Latvijā. Tas ir jāņem vērā, to esam jau pārrunājuši Rundāles apvienībā,» situāciju ataino A. Okmanis.

Viņš neslēpa, ka par situācijas eskalāciju Ukrainā ir satraucies pats personīgi, pilnīgi saprotami, ka līdzīgas izjūtas ir arī novada iedzīvotājiem. Pašvaldībā drīz taps komunikācijas plāns, lai pēc iespējas mazinātu spriedzi vietējā sabiedrībā. «Mēs nevaram ietekmēt notikumus, uzskatu, ja NATO sāks raidīt raķetes, sekas būs vēl lielākas. Mūs kā tuvāko pierobežu tas var skart lielākā mērā, tālab jācer, ka iespējami īsākā laikā izdosies izbeigt militāro agresiju Ukrainā,» tā A. Okmanis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (16)

 1. Vai tad nevajadzēja jau pašvaldībā sasaukt civilās aizsardzības komisijas sēdi un pārrunāt visus iespējamos apdraudējumus un risinājumus?

  17
  4
 2. Eiropas aktivitāšu atdarinātāji. Uz doto brīdi jāatbalsta ar līdzekļu vākšanu ukrainas tautas izdzīvošanai.

  14
  3
 3. Es esmu jau noziedojis un aicinu arī pārējos to darīt. Arī tas ir reāls veids kā kaut kā palīdzēt kopējai drošībai un tas arī vienkārši cilvēcīgi.

  10
  2
 4. Nožēlojama izrādīšanās. Būtu labāk izbraukājuši ārprātīgos novada ceļus un iedzīvotājus informējuši par iespējamiem civilās aizsardzības risinājumiem,ja tādi vispāri ir.

  20
  7
 5. Un kā ar ēdinātājiem, kā ar darba vietām, kā ar skolām? Bietes jau vairs nav jākaplē, vienīgi celtniecībā varētu nodarbināt vai lauksaimniecībā, būs beidzot, kas strādā…

  7
  3
 6. Skat Valkas novada pašvaldība gatava nosūtīt uz Ukrainu ugunsdzēsēju mašīnu, kā arī atvest uz Valku vismaz 45 bēgļus, Twitterī paziņojis Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.
  Viņš raksta:Piedāvājām ukraiņiem uzdāvināt ugunsdzēsēju mašīnu, pilnu ar citām nepieciešamām lietām, ar mūsu autobusu atvest uz Valkas novadu 40-45 kara bēgļus un viņus izmitināt, VEF basketbola akadēmijā Valkā uzņemt jaunos ukraiņu basketbolistus, ja vajadzīgs – arī viņu ģimenes.
  Tikmēr mūsējie paziņo, esiet mierīgi, neceliet paniku 🙁

  7
  1
 7. Rietumu ziņu aģentūras vēsta, ka no Ukrainas, t.sk., Rietumukrainas, bēg visi, kas vien var. Piemēram, france24 raksta, ka viņi bēg no tukšiem bankomātiem, tukšiem veikalu plauktiem un rindām degvielas uzpildes stacijās, pamezdami mājdzīvniekus un ņemdami līdzi tikai nepieciešamāko. Ukrainas kaimiņvalstis jau nedēļām ilgi gatavojušās uzņemt simtiem tūkstošu ukraiņu bēgļu, kamēr oficiāli tika runāts tikai par diplomātiska risinājuma iespējām Ukrainas un Krievijas konfliktam. Nepārvērtēsim ukraiņu vēlmi cīnīties, iespējams, ka nekāda partizānu kara pret Krieviju nebūs, jo korupcija Ukrainā tiešām bija nenormāla. Katrs tik par sevi, patērētāju sabiedrība. (Miljoniem ukraiņu jau dzīvo citās Eiropas valstīs un citur pasaulē.)

  4
  8
 8. Ogre gan malači. Ogres novada pašvaldība ir uzsākusi ziedojumu akciju Ukrainas atbalstam. Aicina ikvienu iedzīvotāju savu iespēju robežās iegādāties pirmās palīdzības sniegšanai nepieciešamos materiālus un nodot Ogres novada pašvaldībā Brīvības ielā 33, Ogrē, lai ar humānās palīdzības sūtījumu tos nogādātu uz Ukrainu.
  Neatstāsim Ukrainu vienu tās cīņā, palīdzēsim, cik vien tas ir mūsu spēkos!
  Pirmās palīdzības sniegšanai nepieciešamie materiāli:
  vienreizlietojami cimdi iepakojumā;
  spraužamadatas;
  šķēres (10 –14 cm) ar noapaļotiem galiem;
  mākslīgās elpināšanas maska ar vienvirziena gaisa vārstuli iepakojumā;
  trīsstūrveida pārsējs (96x96x136 cm) iepakojumā;
  leikoplasts (2 – 3 cm) spolē;
  brūču plāksteri (dažādu izmēru) sterilā iepakojumā;
  tīklveida pārsējs Nr. 3 (40 cm);
  marles saites (4 x 0,1 m) sterilā iepakojumā;
  marles saites (4 x 0,05 m) sterilā iepakojumā;
  pārsienamās paketes sterilā iepakojumā;
  marles komplekts (600 x 800 mm) sterilā iepakojumā;
  marles komprese (400 x 600 mm) sterilā iepakojumā;
  marles komprese (100 x 100 mm) sterilā iepakojumā;
  folijas sega (viena puse metalizēta, otra spilgtā krāsā) iepakojumā.
  Sestdien, 26.februārī, ziedojumus varēs nodot no plkst.10.00 līdz 15.00.
  Ziedojumi tiks nogādāti Ukrainā sadarbībā ar valsts institūcijām. Termiņš ziedojumu akcijai šobrīd nav noteikts.

  2
  1
 9. Mūsējā pašvaldība jau putlerastānai līdzīga, pati tik nabaga, ka nevar ielas salāpīt joprojām, kur tad vēl palīdzēs kādiem svešzemniekiem.

  3
  6
 10. Lūgsim visus sev zināmos Dievus, lai Augstākie Spēki atbalsta Ukrainu un ukraiņus šajā smagajā laikā! Slava Ukrainai! Vairoņiem slava!
  Ar Dievietes Makošas gādību, Skolnieciņš

  6
  1
 11. driz izdomaas, kam lielaka maja, dzivojamaa platiba, ludzu, begli ieksaa, vesela gimene. negribi, maksaa paaugstinaatu NĪN. ne to vien vel piedzivosim.

  4
  3
 12. Ir skairdri redzams, ka karija un pulšiņa vadībā nekais nemainās….bet viņi saņem prēmijas…a Tu saņem lielākus nodokļus, dārgu degvielu un elektrību….

  2
  2
 13. Mūs kā pierobežu var skart visvairāk,ja karš aizies tālāk.Vai nav jau laikus jādomā,kur baušķenieki slēpsies,ja sāksies uzlidojumi.Mums jau nav pagrabi,bunkuri.Kāds rīcības plāns?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.