Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novadā salūtu lietošanu neaizliegs, bet aicinās atturēties no uguņošanas

Bauskas novada pašvaldība aicinās pašvaldības iedzīvotājus atturēties no salūta lietošanas, portālu informēja Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ņemot vērā, ka Bauskas novadā apmetušies jau teju 300 Ukrainas valsts piederīgie, kuri šeit ir patvērušies no bruņotā konflikta dzimtenē, un uguņošanas trokšņi varētu atgādināt karas šausmas un būtu īpaša nežēlības forma, iedzīvotājiem vajadzētu izvērtēt pirotehnikas izstrādājumu lietošanas lietderību šajā trauksmainajā laikā, skaidroja pašvaldībā.

“Lai kaut ko aizliegtu, tas ir jāparedz pašvaldības saistošajos noteikumos. Pašlaik ir spēkā visu četru iepriekšējo novadu saistošie noteikumi. Piemēram, Rundālē uguņošana tika atļauta līdz pulksten 23, bet vēlākai stundai bija nepieciešams izpilddirektora saskaņojums, izņemot gadumijas salūtu. Jaunu dokumentu tapšana nav ātra, pēc izstrādes tie jāiesniedz apstiprināšanai Vides un reģionālās aizsardzības ministrijā, kas prasīs vismaz mēnesi.

Mēs nezinām, kā notikumi attīstīsies, bet, turpinoties agresijai pret demokrātiskām vērtībām un nevainīgiem cilvēkiem, mums visiem ir vajadzīgs mērķtiecīgāks atbalsts, iesaistīšanās un nopietnība nekā jebkad agrāk. Bauskas novada pašvaldības vārdā aicinu iedzīvotājus personīgo svētku laikā atteikties no pirotehnikas izmantošanas,” sacīja A. Okmanis, norādot, ka aicinājumu tuvākajā laikā publicēs arī pati pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēctraumatiskais stresa sindroms ir ilgstošas psihiska rakstura problēmas, kas daļai cilvēku attīstās pēc tam, kad pārdzīvots traumatisks notikums – situācija, kurā pārņēmušas bailes par savu vai tuvinieku dzīvību vai veselību, Latvijas Radio paskaidroja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) vecākā psiholoģe majore Sandra Landratova.

«Ja ir bijusi traumatiska pieredze un apdraudējums dzīvībai, tad patiešām pēc kāda laika, redzot līdzīgus skatus vai redzot līdzīgus tēlus, vai sajūtot līdzīgas smaržas, vai dzirdot līdzīgas skaņas, var uzplaiksnīt traumatiskā pieredze, kas ir piedzīvota, piemēram, kara laikā,» pauž S. Landratova.
No šīm situācijām ir grūti izvairīties, jo atmiņu uzplaiksnījumi var parādīties ikdienišķās situācijās. Ukraiņi salūtu var asociēt ar raķešu apšaudi, skaidro NBS psiholoģe. Tas notiek neapzināti.

Diskusijas par salūta ierobežošanu nav bijušas ne Iekšlietu ministrijā, ne arī Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā, pastāstīja Iekšlietu ministrijas parlamentārais sekretārs Mārtiņš Šteins. Rīgas pašvaldība varētu aizliegt salūtu lietošanu, otrdien TV3 raidījumā «900 sekundes» atzina pilsētas mērs Mārtiņš Staķis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Ja likumdevējs nāks ar šo iniciatīvu, mēs noteikti tai neiebildīsim, bet to noteikti vajag izvērtēt. Es cilvēcīgi ļoti labi saprotu, ka šajā situācijā būtu tikai normāli ierobežot [salūta šaušanu]. Es ceru, ka Rīgas pašvaldībai atsauksies arī citas pašvaldības. Es domāju, ka būtu tikai loģiski, ja mēs atteiktos no šādām aktivitātēm,» uzsvēra M. Šteins.

Jau iepriekš iniciatīvu platformā manabalss.lv iedzīvotāji vāca parakstus, lai aizliegtu salūtu. Tad kā būtiskāko iemeslu uzsvēra dabas piesārņojumu un mājdzīvnieku bailes no trokšņa. Kaut arī tika savākts pietiekams balsu skaits, priekšlikums bija nesekmīgs, jo likumdevējs neierobežoja uguņošanu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (18)

 1. par ko iedzīvotāji maksā algu šiem domes krēslos brīkšķinātājiem? Vai par tukšu muldēšanu, pat nemēģinot izprast notiekošo teritorijā par kuru viņi it kā uzņēmušies atbildību. Ja runa ir par visu novadu, tad tā ir cita lieta, bet novadā ir arī apdzīvotas teritorijas, pie tam pietiekami biezi apdzīvotas, lai tajās pēc drošības noteikumiem saistītiem ar drošas uguņošanas darbību ievērošanu, uguņošanas pašdarbība būtu obligāti jāaizliedz, jo raķetes tiek šautas pārkāpjot visus ar drošības tehniku saistītos noteikumus .Pilsētās ir ļoti maz tādu vietu, kur uguņošanu var veikt atbilstoši noteikumiem, lai ēkas no uguņošanas vietas atrastos vismaz tādā attālumā, kā raķetes lidošanas augstums, kas minēts uz iepakojuma. Bet, kas notiek pilsētā un ne tikai pilsētā, bliež dažu metru attālumā no jebkuras ēkas un vēl karstie raķetes pārpalikumi birst uz ugunsnedrošiem jumtu segumiem, ilggadīgajām siltumnīcu plēvēm, kuru apdzīvotās vietās nav mazums, nemaz nerunājot, ka raķete vienkārši var trāpīt logā, bet to jau cienījamie deputāti nezin, arī viņi diez vai izlasa lietošanas pamācību, nopirkuši kārtējo raķešu kasti savas varēšanas izrādīšanai Vecgada vakarā vai kādos citos ģimenes svētkos.

  12
  5
 2. Vienkāršāk ir aizliegt tirgot uguņošanas petardes,raķetes utml. nekā punktierēt ierobežojumus.Nu jā,bet nauda jau nesmirdot tā ka viss šis bla,bla,bla ir liekulība.

  6
  6
 3. Uguņošana septiņkārt piesārņo vidi, izbiedē mājdzīvniekus, rada traumas šāvējiem. Ja patīk, lai uguņo, kur nevienam netraucē. Bet skatoties Ukrainas video ļoti līdzīgi tie raķešu šāviņi arī salūtam. Bauskā jau brīvdienās jubilejas svin ka maz neliekas un raķetes šauj ne ātrāk ne vēlāk kā pusnaktī.

  9
  4
 4. Bauskas dzīve varbūt pastāstiet kā šie bēgļi uzvedās, ne jau visi, bet tomēr. Neizskatās pēc kara bēgļiem, bet uzstāda savus noteikumus. Sorry par viedokli. 😡

  9
  9
 5. No mazotnes salūts ir izmantots jaungada sagadīšanās un tradīciju nemainīšu. Izlasiet instrukcijas un tad lielie runātāji spriediet. Ja kas auss aizbāžņus ar var iegādāties. Izpūtēji BMW gaudo uz nebēdu te raķetes kādam traucēs🤩🤩🤩

  8
  9
 6. Visiem negatīvi noskaņotajiem komentētajiem novēlu nekad nenokļūt ukraiņu cilvēku pozīcijā. Varbūt palasiet ziņas un esiet informēti par to kas notiek Ukrainā. Man ir kauns visu ukraiņu priekšā par jūsu savtiesību. Atteikties no salūta rīkošanas ir niecīgi salīdzinot no kā jāatsakās Ukrainas iedzīvotājiem.

  10
  6
 7. Komunistiskā fašisma piemineklis Rīgā,kāds atbalstījis visu šo laiku komunistisko fašismu.

  2
  3
 8. kādus tik dāmītes nepiesauks argumentus, lai arī turpmāk varētu kopā ar saviem večiem izbaudīt pārākuma ilūziju, re kādas un par cik simtiem es varu uzšaut gaisā, brīnieties kaimiņi. Bet, blondīnīt, tiešām izlasi instrukciju, cik tālu jāatrodas tavai dārgajai raķešu kastei no ēkām, un tikai pēc tam piesauc fūru, BMV izpūtēju un citus pilsētas trokšņus, tie ir ikdienas, tur tavs mīļotais ar “krāniņa garumu” pārkāpjot instrukcijas, citu priekšā nelielās, kā tas notiek ar raķešu šaušanu apdzīvotās vietās, kur to pēc instrukcijas darīt nedrīkst, nemaz nerunājot par goda prātu

  2
  2
 9. Kā novērsīs pērkoni un zibeni?Kas drīz būs kā jau katru pavasarī.Ko tad dabai ieteiks atteikties….?

  3
  2
 10. Tas, kurš tur baigi visu pēc instrukcijas dara. Laikam arī savu piegulētāju pēc instrukcijas mīlē. Iesaku aizbraukt, piemēram, uz Vāciju un apskatīties kas darās Jaunajā gadā pilsētās. Kā tur tiek šautas uguņošanas.
  Protams, kas nevar atļauties vienmēr būs čīkstētājs 🙂 Tāpēc mēs tā dzīvojam, jo viss laiks tiek iztīrēts čīkstēšanai, aprunāšanai un sevis žēlošanai.

  4
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.