Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novada skolas ir Latvijā aktīvāko digitālo mācību resursu izmantotāju vidū

Sabiedrība «Tilde» ir apkopojusi datus par zinību resursa letonika.lv lietojumu 2021. gadā. Bauskas novada pedagogi un skolēni ir Zemgalē aktīvāko šī digitālā mācību līdzekļa izmantotāju vidū, «Bauskas Dzīvi» informē Anita Vasiļjeva, letonika.lv vadītāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Infogramma no letonika.lv

Digitālie mācību līdzekļi un tehnoloģijas izglītības procesā ienākuši uz visiem laikiem. Skolotāji pilnveido digitālās prasmes, un audzēkņi mācās informācijas tehnoloģijas izmantot jēgpilni.

Bauskas novadā ir 21 vispārējās izglītības iestāde. Aizvadītajā gadā resurss letonika.lv ir palīdzējis mācībās 12 Bauskas novada skolās. Visaktīvākā bijusi Bauskas Valsts ģimnāzija – skolas pedagogi un skolēni letonika.lv resursus 2021. gadā izmantojuši vairāk nekā 13 700 reižu. Novada aktīvāko skolu vidū ir arī Iecavas un Pilsrundāles vidusskola. Savukārt pamatskolu grupā digitālo mācību līdzekli visvairāk lietojuši Iecavas, Uzvaras un Valles pamatskolā. Letonika.lv ir mācību līdzeklis, kas vairāk noder humanitāro mācību priekšmetu apguvei. Tādēļ īpaši jāuzteic šo skolu latviešu valodas un literatūras skolotāji un bibliotekāri, kuri pilnveidojuši digitālās prasmes un veiksmīgi integrē digitālos resursus mācību procesā. Tas nebūtu iespējams bez skolas vai pašvaldības atbalsta, nodrošinot iespēju, ka arī humanitāro priekšmetu stundās un mājas uzdevumu veikšanā skolotāji un skolēni var piekļūt digitāliem tiešsaistes materiāliem.  

To, ka kvalitatīvs digitālais mācību saturs skolās ir nepieciešams, apstiprina arī dati par letonika.lv lietojumu: pagājušajā gadā letonika.lv noderēja vairāk nekā 33 tūkstošiem pedagogu un audzēkņu no 539 skolām visā Latvijā. Visvairāk tika pieprasīts tāds saturs kā daiļliteratūra, vārdnīcas, citi valodu resursi un dažādos formātos izmantojamas darba lapas, īpaši latviešu valodas, literatūras un kultūrvēstures jomā.   

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Letonika.lv šogad ir papildinājusi mācību materiālu klāstu, piedāvājot jaunas iespējas, tostarp radot pirmos latviešu literatūras virtuālos asistentus. Tas noteikti palīdzēs daudziem skolotājiem vēl efektīvāk izmantot IKT mācību procesā. Mācīties ar tehnoloģiju palīdzību ir iespējams aizraujoši un jēgpilni. 

Sabiedrības «Tilde» veidotais zinību un mācību resurss letonika.lv ir uzticams avots ar plašu literatūras, valodu, vēstures, dabas un kultūras saturu. Tas ietver digitālās enciklopēdijas, daudzvalodu tulkojošās, skaidrojošās un terminu vārdnīcas, latviešu literatūras pilnteksta bibliotēku un mācību materiālus, skaidro A. Vasiļjeva.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.