Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novada skolēniem pievienojas bērni no Ukrainas

Iecavas pamatskolā šodien, 23. martā, kopā ar vietējiem zinības apgūst jau pieci skolēni no Ukrainas. Turklāt otro dienu strādā bēgļu gaitās devusies pedagoģe, «Bauskas Dzīvei» sacīja izglītības iestādes direktores vietniece izglītības jomā Inga Čipena.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Iecavas pamatskolā jau mācās bērni no Ukrainas. Foto no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Jaunie audzēkņi Iecavas pamatskolā mācās 1., 2., 3. un 8. klasē. “Pirmdien, 21. martā, pieteicās darbā ukraiņu skolotāja. Uzņēmām viņu ar prieku. Pedagoģe ir ļoti erudīta un motivēta. Dienas pirmajā daļā viņa strādā skolā, bet pēcpusdienās attālināti ar saviem skolēniem, kuri pašlaik ir izkaisīti pa dažādām valstīm,” laikrakstam stāstīja I. Čipena. Pārmaiņas Iecavas pamatskolā neesot nesušas problēmas, bet risināmus jautājumus. Piemēram, kā apmaksās jaunās skolotājas darbu, bērniem pusdienas u. tml.

Izglītības iestādes pedagogi jau agrāk ar skolēniem pārrunājuši radušos situāciju. Mazie iecavnieki esot ieinteresēti, labvēlīgi noskaņoti un priecīgi satikt līdzaudžus no kara plosītās valsts. Normunds Vāvers, Iecavas apvienības pārvaldes vadītājs, piebilda, ka viens skolēns pieteikts Iecavas vidusskolā.

Arī Vecsaules pamatskolā gaida piecus bērnus – trīs meitenītes un divus puišus, «Bauskas Dzīvi» informēja mācību iestādes direktore Lilija Bula. Zēni mācīsies 3. un 9. klasē, par meitenēm pagaidām ziņu neesot. Izglītības iestādē jaunos audzēkņus plāno satikt nākamnedēļ, pašlaik tiekot kārtotas vīzas, bērni atpūšas pēc nogurdinošā ceļa. «Kolektīvā pārrunājām, kā strādāt. Kolēģi sameklēja un izprintēja ukraiņu alfabētu, lai bērni var mācīties, salīdzinot ar latviešu burtiem. Nopirkām nepieciešamos mācību līdzekļus. Gatavojam ukraiņu karodziņus. Gribas, lai jaunie skolēni pie mums justos labi un gaidīti,» stāstīja Vecsaules skolas vadītāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā Bauskas novadā reģistrēti 240 bēgļi no Ukrainas, 23. marta rītā sacīja Jānis Kalinka, pašvaldības izpilddirektora vietnieks. Vairāk kā puse atbraucēju ir bērni, pārējās – sievietes, viens vīrietis ar invaliditāti. Amatpersona aicina bēgļus, kuri vēl to nav izdarījuši, pieteikties pašvaldībā. Tas sekmēs formalitāšu kārtošanu; ja nepieciešams, radu atrašanu Latvijā u.tml.

No iepriekš minētā bēgļu kopskaita 58 ir skolas vecuma bērni, bet 35 pirmsskolnieki, «Bauskas Dzīvei» paskaidroja Izglītības nodaļas speciālistes Līga Kirilko un Baiba Šumina. Bērni ir izmitināti Bauskas un Iecavas pilsētā, SOS ciematā Īslīces pagastā un Saulainē Rundāles pagastā, kā arī Vecsaules, Codes, Gailīšu, Stelpes un Valles pagastā. Ar Krievijas agresijas dēļ cietušās valsts skolēniem gatavas strādāt Īslīces, Uzvaras, Griķu, Vecsaules un Codes pamatskola. «Piedāvājam lauku skolas, lai vieglāk adaptēties,» piebilda L. Kirilko. Bēgļi varot turpināt izglītoties attālināti Ukrainas skolās, bet par to jāuzrāda apliecinājums. Ja tā nav, tad bērniem jāturpina mācības Latvijas skolās.

Autore – KRISTĪNE TIROLE

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.