Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novada svētkos priecēs 90 kolektīvi

Bauskas novada svētki jau tepat aiz stūra, un tiem gatavojas liels pulks Bauskas novada kolektīvu. To vadītāji stāsta par gatavību svētkiem, bet organizatori izskaidro jaunā svētku logo – zelta ozola – nozīmi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izglītības, kultūras, sporta un sabiedrības labklājības departamenta vadītāja Antra Ozoliņa atklāj, ka svētku gājienā Bauskas novada svētkos 4. jūnijā piedalīsies Bauskas pašvaldības darba kolektīvi, kā arī darbinieki no «Rimi», «Maximas» un «BTA». Svētkos uzstāsies 90 kolektīvi, kuros kopskaitā ir 1325 dalībnieki.

«Piedalīsies kori, mūsdienu deju kolektīvi, tautas deju kopas, teātra kolektīvi, pūtēju orķestris, folkloras kopas, vokālie ansambļi, dāmu dejas, līniju deju un Eiropas deju dejotāji,» informē A. Ozoliņa. Dejotāju un koru sagatavotību pēc sezonas bez mēģinājumiem A. Ozoliņa vērtē kā labu, jo repertuārs esot apgūts un visi kolektīvi ir gatavi piedalīties Bauskas novada svētkos.

A. Ozoliņa apstiprina, ka lielajos svētkos ir iesaistīti un piedalīsies kolektīvi no visiem Bauskas novada pagastiem. Ielūgumi dalībai svētkos ir nosūtīti līdzšinējām sadraudzības pašvaldībām – Nāhodai Čehijā, Pehja-Pernumā Igaunijā, Hašuri un Sačherei Gruzijā, Billerbekai Vācijā, Udžate-Trevano Itālijā, Biržu, Pakrojas, Pasvales un Radvilišķu pašvaldībām Lietuvā, Sorokai Moldovā, Ripinai Polijā, Hedemorai un Terebodai Zviedrijā, un savu dalību ir apstiprinājušas Pehja-Pernumā Igaunijā, Sačhere Gruzijā, Billerbekai Vācijā, Udžate-Trevano Itālijā, Biržu, Pakrojas, Pasvales un Radvilišķu pašvaldības Lietuvā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Administratīvi teritoriālās reformas rezultātā izveidotā Bauskas novada vadība lēma, ka arī apbalvojumu sistēma apvienotajā novadā jāveido jauna. Pašvaldības apbalvojumu – rakstisko, godazīmes un Gada cilvēka – vizuālos risinājumus izstrādājusi māksliniece dizainere Dace Runča-Štelmahere,» skaidro A. Ozoliņa, «pēc ilgām, pamatotām un argumentētām diskusijām apbalvojumu piešķiršanas komisija, kuras sastāvā darbojas deviņi Bauskas novada dažādu nozaru speciālisti, kopā ar mākslinieci lēma par apbalvojumu vizuālo un rakstisko risinājumu.»

A. Ozoliņa paskaidro, ka visus Bauskas novada pašvaldības apbalvojumus, to skaitā godazīme «Zelta ozols», «Bauskas novada Gada cilvēks», godaraksts un atzinības raksts – apvieno vizuālais risinājums – zelta ozols. «Lai iedzīvotājus iepazīstinātu ar zelta ozola apbalvojumu koncepciju, tika ierosināts pirmos Bauskas novada svētkus veltīt šim skaistajam, Latvijā tik populārajam, teikās, tautasdziesmās un nostāstos tik bieži pieminētajam stiprajam kokam – ozolam,» informē A. Ozoliņa, «stilizētais ozols, ko Bauskas kultūras centra dizaina speciālists Gatis Zotovs izveidojis kā Bauskas novada svētku logo, – skatā no augšpuses simbolizē jauno Bauskas novadu, bet četri koka zari – apvienotie novadi – Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku – sadalās 20 atsevišķos zaros, kuri simbolizē jaunā Bauskas novada teritoriālo iedalījumu.»

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (16)

 1. Nesaprotu es gan šo simbolu ar ozolu vairāk man astoņkāji atgādina ar pinekļiem, vai bija vēl kādi varianti šim svētku logo? Vai tas nav zināms?

  10
  5
 2. A kāpēc logo ir “Vecumnieki pagasts” ne “Vecumnieku pagasts”? Tad jau lai liek arī Vecsaule pagasts, Gailīši pagasts, Svitene pagasts.

  12
  1
 3. Tomēr es nesaprotu tās krāsas- Zem zelta ozola a pašā ozolā – zelts tikai Iecavai – vai Iecava ir tā, kas novadam zeltu dod? Tā ir jāsaprot? Asinssarkanā Rundālei- pēc krāsu nozīmes lasām – tā ir revolūcija, vara, enerģija – vai tas apzināti, ka Okmanis no Rundāles nāk – varnesis? Zilā piešķirta Bauskas novadam iepriekšējam- drošība, uzticība,miers- vai tiešām tā būtu? Esmu pagalam apjucis! Varbūt kāds šo putru var izskaidrot!

  12
  1
 4. Skatos un man gan patīk! Vai nu sakritība, vai kā….. Bet simboliskā ozola zaru krāsas diezgan sakrīt ar bijušo novadu karogu krāsas elementiem. Ļoti patīk! Malači!

  11
  4
 5. Diez vai mūsu novada simbols ir ozols? Drīzāk zelta vārpas… Bet kopumā nav slikti, tikai traucē tā valodas kļūda ar Vecumniekiem.

  4
  1
 6. Rakstā tā arī nav pat pieminēts, kad tad īsti tie svētki būs … Labi, ka bildē spēju saskatīt ciparu 4. Tad nu tiekamies 4. augustā, vai kā ???

  1
  1
 7. Tik daudz viesu, varbūt sēta tiks sakopta, varbūt ielu bedru sapļekošana tiks pabeigta? Nav zolīdi kārt karogus nožēlojamās ielās.

 8. Maigi izsakoties nenopietni. Nopietnas pašvaldības ar pamatīgu vēstures bagāžu, kāda, neapšaubāmi, ir arī Bauskas novadam, heraldiku nemaina. Šis nu ir pilnīgs murgs, kaut kas vēl briesmīgāks par jauno novada logo.

  7
  1
 9. Daļai komentētāju, liekas, ka ir kādas dislekcijas problēmas, jo datums rakstā ir minēts. Iespējams precīzāks svētku vizuālais atainojums būtu ceļš ar fūrītēm, bet arī esošajam nav vainas. Un vispār, Bdzīvei redakcijai vajadzētu padomāt par komentāru slēgšanu, īsti nav saprotama šīs komentēšanas opcijas jēga, jo, manuprāt, liela daļa komentētāju ir neizglītoti bezdarbnieki, savā dzīvē neko nesasnieguši palīgstrādnieki un skaudīgi zema līmeņa darbinieki, kuri nav spējīgi loģiski uztvert apkārt notiekošās norise, kuriem liekas, ka visa pasaule ir viņiem parādā un pret viņiem sazvērējušies, un, ka pie viņu ne visai labās dzīves ir vainigi visi citi, tikai ne viņi.

  2
  7
 10. Gribas jautāt – ko paši šie “visa nopēlēji” savā dzīvē ir radījuši, izveidojuši, labiekārtojuši vai devuši? Kā tādi slikta rakstura suņi – no mugurpuses pielavās, iekož un aizbēg. “Se, būdā!”

  1
  3
 11. bet vienā otrā komentārā ir redzams, cik labi būtu ja neviens varai pretī nerunātu un visi, kā ne tik sen – nieka 30 gadus atpakaļ redzēts- pāris reizes gadā piespiedu mītiņos sauktu- slava novada vadībai, lai dzīvo tāda un tāda partija, Bauskas novadā patreiz NA un tā tālāk… Lai nebūtu iespēja kritizēt aplamus darbus, budžeta līdzekļu izšķērdēšanu un visas citas nejēdzības, gan jau paveiktās, gan vēl iecerētās. Vien cik tālu tad mēs būtu no tās pašas krievijas? Varbūt pie varas esošais “dzīvais padomju mantojums” un viņu domubiedri atkal paceļ galvu?

 12. Nu paldies, ka pēc mana komentāra tā nemanot rakstu rediģējāt un svētku datumu ielikāt. Tikai varējāt tad arī tikpat veikli manu komentāru izdzēst. Jo tagad sanāk, ka es tā muļķīte, kura lasīt neprot …

 13. Ielugumu saņemam.Būsim klāt pilnā sastāvā!Rausim vaļā krusta danci un pēc tam apaļo!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.