Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novadā vēlas rīkot barbekjū festivālu

Ar jaunu un samērā negaidītu iniciatīvu Bauskas novada domes deputātus vides un attīstības komitejas sēdē uzrunāja baušķenieki Kristaps Ozols un Alma Bērziņa – viņi plāno mūsu novadā rīkot barbekjū kultūras pasākumus, tai skaitā pat festivālus, bet pagaidām meklē vietu, kur tos organizēt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vides un attīstības komitejas sēdē, kas notika 10. februārī, Kristaps Ozols deputātus uzrunāja kā barbekjū kultūras un uzņēmuma «O’akA BBQ» pārstāvis, savukārt Alma Bērziņa kā kooperatīva «Latvijas Liellops» valdes priekšsēdētāja.

Tūkstotis un vairāk

Vispirms K. Ozols pastāstīja, ka viņa uzņēmums tepat Bauskas novadā ražo dažādus pārtikas produktus, kurus eksportē uz vairākām valstīm. Reizē kā pārtikas speciālists viņš ir vienīgais Latvijas pārstāvis, kurš piedalās milzīgās barbekjū sacensībās – pasaules čempionāta posmos, kas notiek visā pasaulē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Kristaps Ozols vērtē, ka barbekjū pasākumi būs izdevīgi arī vietējiem uzņēmējiem.

«Radās ideja veidot barbekjū pasākumus šīs kultūras popularizēšanai Latvijā. Pašlaik esam stagnācijas procesā. Meklējam paši savu vietu, kur lēnām organizēt gan skolu, gan festivālus, gan pasākumus, kur varētu iekļauties novada uzņēmēji, mājražotāji un citi darboties griboši cilvēki. Meklējam vietu – kūts, veca ražotne, katlumāja ar pieguļošo teritoriju. Pasākumus plānojam 300, tūkstoš cilvēkiem un vairāk. Novadam tas varētu būt interesanti. Šādas aktivitātes notiks pirmo reizi Latvijā tādā mērogā. Ieguldām daudz enerģijas, lai to īstenotu,» pauda K. Ozols.

Alma Bērziņa uzskata, ka galvenais ieguvums pašvaldībai būs sakopta vieta un lielāka novada popularitāte.

«Ar Kristapu pagājušajā gadā sākām pirmos izmēģinājumus sadarbībai. Mums nav svarīgi, lai telpa vai īpašums būtu ideālā stāvoklī ar remontiem. Mums ir aktuāla vieta, kur varam darboties, ko drīkstam veidot, investēt savu spēku un laiku,» precizēja A. Bērziņa. Viņa sacīja, ka tas var būt gan pašvaldības, gan privātais īpašums, kur potenciāli jābūt pietiekami daudz vietai, lai izvietotu pat 50 grilus.

Pastališķi un Saulaine

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novada domes deputāti iniciatīvu novērtēja kā interesantu un radošu. Vides un attīstības komitejas vadītāja Laine Baha interesējās, kādas būtu papildu prasības meklētajai vietai. Iniciatori skaidroja, ka vieta nedrīkst būt nostūrī, lai ir salīdzinoši viegli atrodama un ar labu piebraucamo ceļu. Jābūt elektrībai un ūdenim. «Viss ir izskatāms un precizējams. Pamatdarbība notiek uz griliem no pavasara līdz rudenim, kad ir gaišais laiks. Ūdenim vajadzētu būt, jo viss procesā ir kopjams,» tā A. Bērziņa.

Deputāts Voldemārs Čačs piedāvāja apskatīt Īslīces pagasta Pastališķu ciema katlumāju – lai arī piebraucamais ceļš ir ar grants segumu, tomēr ēka ir pašvaldības īpašumā un varētu būt lietojama.

Rundāles apvienības pārvaldes vadītājs Aigars Sietiņš informēja, ka novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis jau aicinājis padomāt par ēkām un viens no Rundāles apvienības piedāvājumiem ir Saulaines vecā mācību saimniecības liellopu ferma, kuru pašvaldība pārņēmusi valdībā no Izglītības un zinātnes ministrijas. «Meklējām nomnieku, atradām nelielai daļai, bet pārējā daļa ir brīva, ir gan elektrība, gan ūdens, gan piebraukšana,» pauda A. Sietiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Saulaine jau izklausās ļoti labi. Pirmo pasākumu plānojam maija vidū, tāpēc būtu vēlams martā jau divus trīs soļus spert uz priekšu,» vērtēja K. Ozols. L. Baha uzsvēra, ka gan pašvaldībai, gan privātajiem, kas vēlas norādīt potenciālās vietas, jāinformē komitejas vadītāja līdz 17. februārim. «Nevaram stiept garumā,» pauda L. Baha.

Uzziņai:

Kristapa Ozola uzņēmums «O’akA BBQ» tirgū sevi pozicionē kā «BBQ» jeb barbekjū kultūras popularizētāju. Attiecīgi uzņēmums piedāvā mērces un garšvielu maisījumus grila gaļai. Kristaps Ozols gan uzņēmuma «facebook.com» lapā, gan «oakabbq.com» mājaslapā piedāvā arī dažādas receptes gaļas pagatavošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kooperatīvā sabiedrība «Latvijas Liellops» reģistrēta 2021. gada aprīlī un apvieno vienpadsmit gaļas liellopu audzētājus no visas Latvijas teritorijas. Daļa no saimniekiem ir bioloģiski sertificēti, bet daļa saimnieko pēc integrētās lauksaimniecības principiem. No Bauskas novada kooperatīvā ir iesaistīta zemnieku saimniecība «Jundas» no Vecsaules pagasta.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (12)

 1. Latvieši nav nekāda bārbekjū tauta. Un vai tad pasaulē nav tendence liellopus mazāk izmantot ēšanai? Vienkārši Kristapam ir nedaudz aizvēries pēc Amerikas apmeklējuma…

  5
  13
 2. Vietējo steikiem,bārbekjū un tml. nav nemazākās līdzības ar oriģināliem.Un Latvijā audzētie tā dēvētie gaļas liellopi-karikatūras.Vārdu sakot visa šī ņemšanās ir krāpšanās lai no lētticīgajiem izmānītu naudu.

  3
  6
 3. Ideja, laba. Es gan domāju, ka nekustamais šādām aktivitātēm ir lieks un nesamērīgs ieguldījums. Varbūt vērts apvienoties ar kādu lielo zemnieku saimniecību, kurā jau viss tas būtu pieejams un izveidot kopēji interesantu projektu papildinot arī no viņu aktivitātēm.
  Rožmalas, Neretas lopu izsoles, Eriņi, Vaidelotes?
  Lai reanimētu kādu no tādām vecām fermām vajag daudz – nu 100K pat ja taisa minimālismā – pamatne, teritorija, jumts, minimāli ieguldījumi interjerā. 100K ir baigi daudz servisam. Piemēram par 100K var uzcirst angāru no sendviča. Ja, lieta neaiziet, tad tas balasts baigi milzīgs.
  It kā jau viss pašam savs ir forši, bet nu tas prasa baigo piķi un risku.

  8
  5
 4. Bet kopumā idejai manuprāt ir ļoti laba perspektīva un Bauskas novads ir ideāla vieta tādam country stila konceptam, jo šeit jau viss apkārt ir par un ap to un tur var ļoti daudz ko papildināt, lai tas viss būtu rentabls un atraktīvs.
  Bet nu jā, iestartēt to visu varētu arī bez nekustamā – sakačāt naudu un tad jau arī varētu izvirst ar pilna formāta savu ēku. 🙂 Man patīk Kotlešu lietus koncepts – nekāda nekustamā, neiet lieta vienā vietā – braucam uz citu.

  7
  7
 5. vēl padomju laikā ikvieni rajona dziesmu un deju svētki, kā arī brīvdabas teātra izrādes un citi pasākumi notika kādreizējā Komjaunatnes parka, tagadēja Pilskalna parka teritorijā. Tolaik it visu parka aleju malās abās pusēs bija neskaitāmas Bauskas, Iecavas un Vecumnieku patērētāju biedrību uzstādītas teltis, kurās tirgoja visu, sākot ar Volgas vīnu , poļu šņabi un beidzot ar šašlikiem ,ceptām desiņām un pat tolaik veikalos reti redzētiem “brīnumiem”. Rindas un cilvēku bija pārpārēm. Varbūt, šoreiz iztiksim bez telpu piedāvājuma perifērijā, telpu, kuru iekārtošanai ar biedrības līdzekļiem nebūs gana, bet vienkārši, izmēģinājumam sākumā varbūt pietiktu ar attiecīgi aprīkotu telšu rindu kaut vai rātslaukumā tiem kaut 50 griliem

 6. Nu kaut kāda karikatūra tā ferma. Rīgas Lucavsalā tak tiek ik gadu rīkots Grila&BBQ festivāls, tad kāda vaina pilskalna pļavās rīkot festivālu? Ko tur jaunu Ameriku jāatklāj? Ja grib ilgākā laika periodā, lai tak brauc pie ALmas uz saimniecību pēc foto sociālajos tīklos spriežot tur tak jau grillēšanas padarīšana notiek ar visiem Ozola taisītajiem griliem.

  5
  1
 7. ideālā vieta, vien iedzīvotāji nav tie paši, kas savulaik veidoja garas rindas pie restorāna Pilskalns un kafejnīcas Mūsa, kur tolaik Rīgas šniceke maksāja 1 rubli, bet bifšteks ar vēršaci virsū 1,20 rubļus. Kam nauda ir, tas izklaidēsies Rīgas ēstuvēs un izpriecu vietās, kam nav, tas iztiks ar Rīgas miesnieka vai RIMI marinēto gaļu, jo kārtīga gaļas liellopa cena par kilogramu sākas no 20 eiro. Cilvēku vairums aizies vienu, divas reizes un pietiks. Tāpat, kā jau divus gadus piedzīvotajiem vimbu svētkiem, kas pirmajā gadā nedabūja, tas otrajā to rīkošanas gadā varēja pārliecināties par saldētas vimbas surogātu par lielu naudu rīkotāju gaumē. Un diez vai viņš vairs nākošreiz uz tādiem “Vimbu svētkiem” būs pierunājams, kaut pašvaldība tam rezervētu visu sporta halles pirmo stāvu

 8. Beidzat rīt gaļu! Kopš kura laika latviešu tautai bbq ir kulta ēdiens?! Paskataties uz noēstiem kuņģiem kuri peld apkārt. Graužat burkānus, vismaz smadzenes barosies lai strādātu!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.