Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Kultūras darbinieki sarosās un ir gatavi sākt strādāt

Sestdien, 19. februārī, Rundāles multifunkcionālajā centrā tikās jaunā Bauskas novada kultūras darbinieki, lai diskutētu par svarīgāko un cits citu iepazītu. Bija pārstāvji no Bauskas, Vecumnieku, Iecavas un Rundāles apvienības

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kultūras darbinieki sestdienu aizvadīja sanāksmē, visus laipni uzņēma Rundāles pagasta kultūras darba organizatore Lilita Lauskiniece.

«Man ir ļoti liels prieks jūs šeit redzēt, jo vairākus gadus man bija sapnis saaicināt kopā visus kolēģus. Varbūt tie, kas ir manas «raudzes», atceras Inetas Pilvertes aicinājumu satikties vismaz divas trīs reizes gadā. Protams, šis ir cits laiks, bet arī citā laikā jūs esat tie paši un arī es esmu tā pati,» sacīja L. Lauskiniece.

Pirmā pandēmijas beigu pazīme

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis uzrunāja pasākuma dalībniekus: «Rit jau astotais mēnesis, kad esam visi kopā vienā novadā, bet domāju, ka arī jūs vēl nejūtaties ļoti vienoti.» A. Okmanis atzina, ka kultūras jomas budžets apstiprināts ļoti labi, pēc tam sekoja auditorijas aplausi. Viņš uzsvēra saieta nozīmīgumu – iespēju kultūras darbiniekiem diskutēt par uzstādījumiem un pieejām. «Pasākums notiek sestdienā, un tā ir pirmā pazīme, ka pandēmija iet uz beigām,» smējās A. Okmanis, «kultūras darbinieki sarosās un ir gatavi sākt strādāt.» Viņš sacīja, ka vasarā būs iespējams izlietot divu gadu laikā aizturēto enerģiju, lai organizētu pasākumus. «Radošu veiksmi jums darbos!» uzrunu noslēdza Bauskas novada domes priekšsēdētājs A. Okmanis.

Sanākušos uzrunāja arī Bauskas novada izglītības, kultūras, sporta un sabiedrības labklājības departamenta vadītāja Antra Ozoliņa. «Paldies, ka mani mācāt,» teica A. Ozoliņa, «es uzklausu katru jūsu ideju un ierosinājumu, jo tikai kopā mēs varam izdarīt, kā sacīja priekšsēdētājs – mums šajā gadā jāpaveic gana daudz, lai nākamgad būtu pavisam citādāks skats.» Sanākušajiem A. Ozoliņa vēlēja saglabāt kultūras «dvēseli» un kultūras «sirdi». «Atcerieties, ka mēs esam viens vesels Bauskas novads ar daudz, daudz krāšņiem kultūras namiem un centriem, saietu namiem un organizācijām, kas iznes Latvijā un ārpus Latvijas šo nosaukumu – Bauskas novads,» tā A. Ozoliņa, «mēs katrs esam daļiņa, mēs esam unikāli, neatkārtojami un vienreizīgi. Uz mūsu pasākumiem cilvēki traucas rindām, ar savu darbu varam lepoties, kopā mēs varam paveikt lielu, skaistu kultūras darbu.»

Daudz noderīgas informācijas

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc muzikālas pauzes uz skatuves kāpa Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) speciālistes – LNKC sabiedrības līdzdalības projektu koordinatore Aiga Vasiļevska un LNKC Dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanas un attīstības nodaļas vadītāja Sarmīte Pāvulēna. Speciālistes informēja par šī gada lielākajiem kultūras pasākumiem, plānotajiem darbiem, kā arī par gatavošanos XXVII vispārējiem dziesmu un XVII deju svētkiem un to norisi.

Uzņēmējdarbības un mārketinga departamenta vadītāja Laura Ārente sanākušajiem pastāstīja par Mežotnes pilskalna projektu, sadarbības iespējām, kā arī kultūras informācijas apriti.

Rundāles daudzfunkcionālajā centrā ar prezentāciju «Efektīva komunikācija jeb gribēju, kā labāk» viesojās radio personība un pasākumu vadītājs Valdis Melderis. «Izglītojoši izklaidējošs humoršovs par to, kā ar cilvēcīgu komunikāciju no sadarbības nonākt līdz attiecībām un tās nesabojāt. Prezentācija ar stāstiem no personīgās un profesionālās pieredzes par to, kāpēc zinām, kā vajag, bet atkal un atkal pieļaujam vienas un tās pašas kļūdas,» tā humoršovs aprakstīts pieteikumos internetā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saieta pēdējā diskusija «Neformāli par formālo» norisinājās kopā ar izglītības, kultūras, sporta un sabiedrības labklājības departamenta vadītāju Antru Ozoliņu.

Mēnesī plānoti vismaz četri pasākumi

«Iecerēti daudzi pasākumi, mēnesī vismaz četri,» atklāj kultūras darba organizatore Rundāles pagastā Lilita Lauskiniece, «nosaukšu tikai interesantākos –, piemēram, stikla izstāde «Skanošais stikls», Gunāra Bindes fotoizstāde, tikšanās ar Asnati Smelteri, kura ir viena no populārākajām «Rīgas Modes» darbiniecēm, – tas būs tāds kā veltījums visiem, kas kaut ko šuvuši.» Vēl pie lielākajiem pasākumiem L. Lauskiniece min Svitenes pils svētkus, kas norisināsies 28. maijā, un Mežotnes pilskalna svētkus, kas tiks atzīmēti 18. jūnijā. «Vēl noteikti gribu pieminēt izrādi, kāda nekad pie mums nav bijusi, – tā būs «jāskatās» ar aizvērtām acīm,» stāsta L. Lauskiniece, «tā būs sajūtu izrāde, kuras režisore ir Liena Šmukste.» Vasarā notikšot arī 3D izstāde, kurā neparastā formā tiks parādītas akmeņu struktūras.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Tieši tādēļ arī aicināju visus novada kultūras darbiniekus pie sevis, jo agrāk, kad vēl strādāja Ineta Pilverte, mums bija tradīcija vismaz reizi gadā tikties Rundāles pilī,» stāsta L. Lauskiniece, «ir doma sadarboties, tāpēc arī viņus uzrunāju. Mēs jau arī neesam pazaudējuši saikni ar tiem, ar kuriem iepriekš draudzējāmies.» Lai atsvaidzinātu kultūras piedāvājumu pasākumos, kultūras darbinieki savstarpēji «apmainās» ar kolektīviem. «Es noteikti turpināšu arī to, ko iesāku lielajos «aizlieguma periodos», piemēram, kino automašīnās, kas notika tepat Rundālē, kā arī mūzika laivās, kas daudziem ļoti patika.» Rundāles pagastā plānoti ļoti daudzveidīgi pasākumi visdažādākajām mērķauditorijām.

Izglītības, kultūras, sporta un sabiedrības labklājības departamenta vadītāja Antra Ozoliņa pauda, ka šogad jāsakārto amatierteātru kolektīvu noteikumi, lai visiem viss labi saprotams. «Jāsaprot, ko «Covid-19» ir izdarījis ar izglītību iestādēm, kādi ir mācību sasniegumi un kādas ir iespējas strādāt klātienē,» stāsta A. Ozoliņa, «kuriem pasākumiem ir piešķirts finansējums, kuri jārealizē pēc plāna.» Viņa atklāj, ka svarīgi sekot līdzi tam, vai izglītības departaments strādā kā viens vesels visā novadā, nevis mazās struktūrvienībās. «Sadarbības, protams, ir plānotas,» teic A. Ozoliņa, «kultūras jomā arī neesmu jutusi izteiktas problēmas, bet ir skaidrs, ka jāmācās strādāt vienā veselumā, kas, laikam ejot, tiks apgūts.»

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (11)

 1. Ne jau Lilitai vajadzēja organizēt kopā sanākšanu , bet jaunajai departamenta vadītājai. Tas ir tieši viņas pienākums un atbildība, nevis teikt uzrunas, bet pašai organizēt kultūras darbinieku pasākumus un ģenerēt un rosināt jaunas idejas. Bet Lilita-malacis! Viņa tiešām ļoti pozitīvi izceļas uz citu kultūras darbinieku fona. Tiesa gan- tik ļoti izcelties var tad, ja pārējie ir stipri zemākā līmenī pasākumu organizēšanas un intensitātes ziņā nekā kultūras pasākumi Rundālē un, ja prot labi menedžet un reklamēt pasākumus medijos, tad arī par to uzzina plašas ļaužu māsas. Bet protams-lai veicas kultūras darbiniekiem viņu darba uzsākšanā un atsākšanā. Jo beidzot ies vaļā superīgi un daudzveidīgi pasākumi un aktivitātes …..cerams

  12
  2
 2. Ak, kas par slavinājumu vecajai mēbelei. Īsti nevaru atcerēties nevienu viņas pasākumu, kas būtu bijis augstas kvalitātes, un kur nepārprotami būtu redzams šīs kundzes režisores talants. Novada svētki, kad tādi bija, bija nekādi, pēdējos gados sapratu, ka labā laikā labāk braukt pie jūras, nevis skaitīties un klausīties to bardaku. Kā teica viens mans skolēns- mūsdienās arī performance, kurā pie durvīm tiek nolikta kaka, paša autora sirdī ir absaluts meistardarbs.
  Salda mēlīte visos laikos ir bijis labs kapitāls, bet ne tad, ja uz pāris pasākumiem esi bijis arī klātienē, nē tikai klausoties skaisti izdomātās pasaciņas.

  11
  8
 3. Tie tērpi tām dziedātājām nu nekādi,tās uzrautās priekšas izskatās prasti, jo katrai savas auguma īpatnības un tāda noplukuma piegarša. Lai man dāmas piedod, bet moderni ne vienmēr ir skaisti, bet uz skatuves jābūt vienmēr skaistai.

  8
  5
 4. Vārds “absaluts” liecina par Tavu “dziļo” kultūras izpratni un to, ko dara Lilita!

  5
  4
 5. es ar par tiem tērpiem – Tkrekli un svārki nevietā, arī apgrieztie ne visām piestāv, un vēl kurpes nav saskaņotas…

  1
  5
 6. Ir drusku smieklīgi un skumji lasīt par ,šķiet, veco skolotāju( ja jau ir audzēkņi pieminēti) , kura dzīvo pagātnē un nav pabijusi ne uz vienu pasākumu Rundāles kultūras centrā. Es jau divus gadus braucu skatīties gan tumsā mirdzošās gleznas, gan Sinerģijas un Rāmi riti koncertus, gan Imanta Lancmaņa izstādes, jaunākās filmas un novada svētkos muzikālu koncertu laivās. Paldies, ka te nekad nav gatavie pirktie koncerti, bet vienmēr kaut kas negaidīts! Esmu mamma trim bērniem un visi te braucam, jo nav tālu. Lai tās kaku tantes brauc uz jūru, miers mājā. Un jā- arī esmu skolotāja.

  9
  3
 7. Bet varbūt varētu ne tik daudz par tērpiem, bet par to, cik jauki vokālais ansamblis dzied? Bijusi esmu uz vairākiem pasākumiem Rundāles multifunkcionālajā centrā – vieni no pēdējiem bija tikšanās ar aktieri Daudziņu un vietējā teātra jubilejas atzīmēšana. Bija tik forši! Ar tik superīgiem knifiem un pārsteigumiem. Novēlu visiem vairāk pozitīvisma, jo šķiet, ka te vairākumu kovids galīgi saēdis…

  16
 8. par teerpiem piekriitu. negliiti, bet jo vairaak saac skatities uz tiem, pieņem, liekaas , ir ok))) kas attiecas par lielo maakslu, tad japiekriit Murāļa autoram, jo trakaak, jo labaak)) šai laikmetā TĀDA iezīme, diemžēl.,.

  4
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.