Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas policisti svētku dienās pastiprināti uzrauga drošību uz ceļiem

Svētku brīvdienās policija papildus ikdienas satiksmes kontrolei īpašu uzmanību pievērš un pievērsīs tam, lai autovadītāji nebrauc pie stūres reibumā, kā arī tiek pārbaudītas drošības jostas un tas, vai mazākie pasažieri tiek pārvadāti droši, informē Valsts policijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai autovadītāji neapdraudētu ne savu, ne apkārtējo drošību, likumsargi arī svētku brīvdienās pastiprināti pievērš uzmanību transportlīdzekļu riepu protektoru dziļumam un to atbilstībai noteikumiem.

Valsts policijas jaunākie inspektori baušķenieki Agnis Bulašs un Agnija Muceniece darbā. Foto – Ivars Bogdanovs.

«Bauskas Dzīve» 23. decembra lietainā un tumšā vakarā uz piecarpus stundām reidā pievienojās Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Dienvidzemgales iecirkņa Reaģēšanas nodaļas 8. un 9. grupas jaunākajiem inspektoriem baušķeniekiem Agnim Bulašam un Agnijai Muceniecei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ekipāža darbojas pēc VP ZRP priekšniecības noteiktā plāna, kas 23. decembra vakarā paredz doties uz Vecumniekiem. Uzmanība jāpievērš tam, vai šoferi nebrauc reibumā, riepu protektoram, mazākaizsargātajiem ceļu satiksmes dalībniekiem.

Ceļa Bauska–Aizkraukle 28. kilometrā tiek apstādināti divi auto, abus stūrē dāmas. Pārkāpumi netiek konstatēti. Autovadītāja valliete Līga «Bauskas Dzīvei» atklāj, ka viņai ir piecu gadu stāžs pie stūres, allaž cenšoties ievērot Ceļu satiksmes noteikumus. «Brauciet prātīgi!» svētkos novada iedzīvotājiem novēl Līga.

Uz Ķekavas–Skaistkalnes ceļa Bārbelē kāds kravas transportlīdzekļa «Volvo FH» šoferis no Lietuvas, kas ved kafiju uz Somiju, apdzīvotā vietā «uzspieda» 69 kilometrus stundā, atrēķinot aptuveni trīs kilometru iespējamo radara kļūdu, tāpat ātrums ir pārsniegts. Šoferis nāk pie likumsargu auto un vēlas noskatīties ierakstu, lai arī policistam vārdiski atzina savu vainu. Par šādu pārkāpumu autovadītājam noteikts 80 eiro naudas sods. Pārbaudot datus, redzams, ka šoferim nav pārkāpumu, inspektors izlemj par labu pussodam, ko šādā gadījumā drīkst piemērot, kad nav pārkāpumu, kad atzīst savu vainu un pussods gada laikā par šādu pārkāpumu nav iepriekš piemērots.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc laika Lazdu ielā Vecumniekos tiek apstādināts «VW» busiņš, autovadītāja nav reibumā, un riepas automobilim pilnīgi jaunas. Savukārt Jaunajā ielā Vecumniekos «Volvo» vadītājs bija mājās aizvedis kaimiņieni, kura slidenajā laikā bija guvusi traumas. Arī viņam un automobilim viss bija kārtībā.

Nonākam arī Vallē. Ceļa Vecumnieki–Nereta–Subate piektajā kilometrā virzienā no Vecumniekiem uz Valli kāds «BMW X5» vadītājs savu auto stūrē ar 123 km/h. Arī viņš izsaka vēlmi noskatīties video, kas apliecina šo pārkāpumu. Vīrietim no Jēkabpils puses pussods diemžēl jau iepriekš piemērots.

Kā novēroja «Bauskas Dzīve», autovadītāji preventīvo pārbaudi neuztvēra naidīgi, cits vēl pagrieza stūri, lai labāk var redzēt riepu protektoru. Neviens no apstādinātajiem piektdienas vakarā nebija lietojis alkoholu, visu auto bija aprīkoti ar atbilstošām riepām.

Pēc Valsts policijas sniegtās informācijas, no gada sākuma līdz 21. decembrim valstī kopumā ir reģistrēti 18 602 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietušas 3928 personas, bet bojā gājušas 110. Pērn šādā pašā periodā bija notikuši 19 059 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cieta 3923 personas, bet bojā gāja 145. Šogad no gada sākuma līdz 22. decembrim policija ir konstatējusi vairāk nekā 3600 autovadītājus, kuri braukuši alkohola reibumā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (19)

 1. Paskaidroju tev, lai tu beidzot saprastu, ka gan vienam, gan otram! Un kurā valstī, tavuprāt, tā nav? Kurā valstī policija tikai palīdz un nevienu nesoda? Uzraksti, gudriniek, lai nav tāda plika iršana, kas tev raksturīga un par ko te daži komentāros jau par tevi konkrēti ieņirdz – par tavu stulbumu!

  10
  11
 2. Par braukšanu pie stūres alkohola reibumā, tavuprāt, policijai nevajag sodīt, bet palīdzēt, ja?

  9
  2
 3. Jā jā palīdz Policija tikai saviem draugeļiem,te viens bārdainis ar cauru glušzaku moči dienu nakti,visi guļ pooooooPoliči afigetj,jāvelk viņčesters laukā jāsāk linču tiesa

  2
  2
 4. šajos spiedīgajos apstākļos, kad valstī ir tik maz naudas, kā nekad agrāk nav bijis, tostarp, arī policistu algām, nebūtu lietderīgāk, laika un degvielas ekonomijas ietvaros, šādas riepu un alkohola testus veikt tepat RIMI laukumā, varbūt, tad biežāk redzētu jūsu, apzinīgo policistu sejas. Kā ari, varētu pabrīdināt tos sevišķi nekaunīgos, kuri pat iemanās pamest auto uz gājēju pārejas, lai apskatītu ko turpat stendos tirgo? Ko dod valstī pieņemtie likumi, ja tos kontrolē vien reidos pirms Jāņiem un Ziemassvētkiem?

 5. tad kuros gadījumos jūs vieni otriem palīdzat- PP kurā gadījumā palīdz VP un otrādi? Kuros gadījumos vieni aptur un gaida tos otros, vai arī otrādi- aptur otrie un gaida tos pirmos? Vismaz vienā gadījumā daudz maz skaidrs, ja auto apturēts tā vadītajam esot attiecīgajās promilēs, tad auto savācat paši, ja auto avarējis, tad uzdodat to veikt pp, darba dalīšana, redzams, veiksmīga..

 6. Policijas uzdevums ir garantēt personu un sabiedrības drošību, novērst noziedzīgus nodarījumus un citus likumpārkāpumus, atklāt noziedzīgus nodarījumus, meklēt personas, kas izdarījušas noziedzīgus nodarījumus, likumā paredzētā kārtībā sniegt palīdzību iestādēm, privātpersonām un personu apvienībām to tiesību aizsardzībā un ar likumu noteikto pienākumu realizācijā, savas kompetences ietvaros izpildīt administratīvos un kriminālsodus, policijas darbinieka pamatpienākumi nodrošināt kārtību uz ceļiem, ielās, laukumos, parkos, sabiedriskā transporta līdzekļos, lidostās, ostās, stacijās un citās publiskās vietās, lai garantētu personu un sabiedrības drošību, regulēt transporta līdzekļu un gājēju kustību, veikt satiksmes un satiksmes līdzekļu uzraudzību.

  10
 7. Par policijas darbu???Tajā dienā kad fūre bauskā salūza,pašvaldības policija,kurai gan bija jāregulē satiksme,jāseko kārtībai bauskā līdzi,viņa nez kapēc ar busu aizbraukuši uz a 7 ceļa mierīgi tur stāvēja,imitējopt izsaukumu,lūk kā strādā tie vīri par kuriem mēs maksājam nodokļus..Idiotisms

  12
  3
 8. Un piebilde,valdīja haoss bauskā tajā dienā ne pajokam,visi steidzās līnijas ne zebras,avārijas situācijas,uij uij uij,un jūs te rakstāt par kārtību rūpējaties FUIJ FUIJ FUIJ KLAUNI

  11
  3
 9. Man jāteic nav tendence uz alkoholu,bet vienlaikus Latvija ir gana depresīva lai kāda daļa cilvēku arī dzertu,lai aizmirstos!Visur ir par un ap ziedojumiem,būtībā par naudu,attiecīgi tā arī ir nabadzīgas valsts pazīme un protams,ka enerģētika,ja nedzīvo tikai savā “burbulī” ir depresīva,patiešām ir!

  6
  2
 10. to, visu minēto, vienkārši nolasīji no papīra, kas visu pacieš. Bet, reālajā dzīvē viss ir daudz savādāk, un “garantēt, novērst,, atklāt, palīdzēt ir bijis un būs vien vēlmju sakarā, tāpat kā “jaunās” valdības deklarācijā. Ja iznāk reāli saskarties ar valsts policiju, tad tā bilde rādās pavisam cita, nekā te viens otrs deklarē. Sargājiet sevi paši, tad arī policija biežāk varēs būt apmierināta ar “saviem” sasniegumiem.

  3
  6
 11. ko tu visu laiku vari ņemties ar tiem ziedojumiem, nu, vienreiz netrāpīji, kur končas “Poļu nams” dalīja, tad aizej uz “Sarkano krustu”, vai tad tā būs, ka gadu mijā bez sava ziedojuma paliksi, gan jau, redzot tavu nožēlojamo stāvokli, cilvēki apžēlosies

  1
  3
 12. Es atkārtojos,es nerakstu savā vārdā,bet gan par enerģētiku kāda ir caurmērā Latvijā!Man patiešām liekot roku uz sirds naudas pietiek,patiešām!ps:Un niks ir radies no tā,ka mēdzu uztaisīt kafiju un neizdzert līdz galam,nekāda cita konteksta tur nav,bet redzu ka īpaši patīk šo niku apspēlēt(manuprāt muļķīgi).

 13. Nosauc konkrētue piemērus kur un kā un kad policists ignorēja policijas likumā noteiktos pienākumus un pēc tam palika policijā būt par amatpersonu?

  9
  1
 14. Šis Policist kas bildē! Vissi ļoti pareizi! Raksta sodu pa jostu -(viss ir pareizi, ja nepiesprādzējies tad vainīgs). Diess cik viņš savai kundzej ir sodus uzrakstijis ??? Jo tur tāda sajūta ,ka josta pasātam nenāk no rūpnīcas! Ir vairāki vidio kurus vaidzētu parādīt. Nu ja ir pareizs tad pret visiem! Bet nu savai kundzej nerakstīs! Publisks fuj fuj!

  2
  2
 15. Ļoti daudziem iedzīvotājiem izveidojusies uzvedība un attieksme pret tiesību aktu ievērošanu, nepieķerts jau nav zaglis, nepiečakarēsi labi nedzīvosi, jautri ar vērienu piesavinājās vairāku tūkstošu kapitālsabiedrības mantu, bet uzraugošā atbildīgā persona par uzraudzību konkrētas kārtības izstrādāšanu un sistemātisku personīgu kapitālsabiedrības mantas uzraudzību, pieķertajam pārkāpējam ciniski vēl jautā, kurš maita iesniedza tiesību aizsardzības iestādēm ziņojumus par vairāku desmitu tūkstošu kapitālsabiedrības mantas piesavināšanos.

  10
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.