Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Baušķenieki sūrojas par garo zāli pilsētā; pašvaldība norāda, ka situācija būs jāpiecieš

Šī brīža laikapstākļi veicina zāles augšanu. Pašvaldības uzņēmums «Vides serviss» veic pļaušanas darbus pilsētas zaļajā zonā, taču baušķenieki ir ievērojuši, ka ir teritorijas, kur zāle tiek pļauta retāk vai pat šajā sezonā nemaz nav pļauta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Baušķenieks Jānis Rotbergs pauda sašutumu, ka apsaimniekošanas maksa Bauskā ir astronomiska, katru mēnesi gandrīz 90 eiro uz paša trīsistabu dzīvokli, bet uzņēmumā “Vides serviss” nevarot izskaidrot, kas šajā summā iekļauts.

“Jau vairākas reizes esmu gājis uz SIA «Vides serviss», bet pie detalizēta skaidrojuma neesmu ticis. Esmu uzzinājis, ka it kā no degvielas cenas, kura kļuvusi dārgāka, zāle tik bieži netiks pļauta. Pērn kopā ar sievu ar savu nodibinājumu piedalījāmies projektā un atjaunojām bērniem rotaļlaukumu, bet «forši», ka, izvedot bērnu ārā, viņu var pazaudēt zālē vai viņš pārrodas mājās ar ērcēm. Nav iespējams pabūt savā pagalmā, par kura apsaimniekošanu tiek maksāts, jo tur nekas netiek darīts.

Esmu gatavs rīkot aptauju māju iedzīvotājiem, lai atvērtu krājkontu un paši apsaimniekotu teritoriju. Ir vairākas problēmas, ar kurām cīnos jau ilgu laiku, piemēram, mitrums dzīvokļos un plūdi pagrabā lietusgāžu dēļ.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzskatu, ka tas ir tādēļ, ka SIA «Vides serviss» Bauskā ir monopols, viņiem nav konkurentu. Pēc manas publikācijas «Facebook» bija reakcija – nākamajā dienā tika pļauta zāle pagalmā. Zinu, ka ir mājas, kuras ir atteikušās no SIA «Vides servisa» pakalpojumiem, pagaidām to redzu kā vienu no variantiem,” teic J. Rotbergs.

Pilskalna 51 un Upes ielas dzīvojamās mājas pagalms 12. jūnijā. Foto: J. Rotbergs

Bauskas pilsētas nodaļas vadītājs Jānis Feldmanis norādīja, ka pļaušanas skaits pilsētas teritorijā samazināts, jo degvielas sadārdzinājuma dēļ līdzekļi plānotajam apjomam nepietiek.

«Paskataties, cik benzīntankā maksā degviela! Kad plānoja Bauskas novada budžetu, rēķinājās ar 1,26 eiro par litru degvielas, turpretī pašlaik ir pāri diviem eiro. Ir jāsaprot, ka zāli pļaus retāk. Kūlu neatstāsim uz rudeni, bet budžets tāpat vien lielāks nekļūst, un priekšā ir ziema ar pieaugušajām energoresursu cenām un apkures izmaksām – mums ir jāizdzīvo.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašlaik ļoti rūpīgi skatāmies, cik kur bērt šķembas, ko darīt ar katru bedri, maksimāli cenšamies pieturēt līdzekļus, lai ziemā pietiek skolām, siltumam un visām citām izmaksām. Taupām arī apgaismojumu. Nevar tagad izlikt naudu, ja primāri jādomā, kā ziemu pārdzīvot.

Savās mājās arī līdz šim turēju īsāku zāli, tagad esmu atteicies – pļauju īsu zāli tikai mājas priekšā un izpļauju taciņas. Pārējo pēc Jāņiem gāzīšu nost. Tāpat pašvaldībai ir pilsētā un visās pagastu teritorijās. Kur vajag mazāku zāli ap rotaļu laukumu un citur, turēs mazāku, bet, kur cilvēku kustība nav liela, būs jāpiecieš garāka zāle.

Arī aizvadītajā ziemā celiņu un ielu tīrīšana ar atkušņiem, uzsnigšanu, piesalšanu prasīja līdzekļus, bet tad vēl nebija indikācijas, ka energoresursu cenas tik ļoti pieaugs. Taupīt jāsāk laikus. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Pagājušajā nedēļa otro reizi šajā sezonā zāle tika pļauta Mūsas krastā pie pilsētas stadiona.

SIA «Vides serviss» tehniskais direktors Raimonds Bitins norādīja, ka zāle šobrīd aug tik ātri, ka to nespēj pļaut.

“Pats galvenais – nav darbaspēka. Nepārtraukti izsludinām vakances, bet neviens nepiesakās. Nav cilvēku, kuri šo darbu gribētu darīt. Vecumniekos, piemēram, izsludināja cenu aptauju par zāles pļaušanas darbiem, bet tā noslēdzās bez rezultāta, jo neviens pretendents nepieteicās,” situāciju ieskicē R. Bitins.

Viņš norādīja, ka uzņēmumam kā minimums šobrīd trūkst trīs darbinieki, bet uz sezonu. Ja viņiem varētu nodrošināt darbu visu gadu, būtu savādāk, taču uz dažiem mēnešiem piesaistīt strādājošos, šobrīd esot ļoti problemātiski. “Maksā kaut tūkstoš eiro lielu algu, bet nav cilvēku. Vairākus labiekārtošanas strādniekus esam novirzījuši uz pļaušanas darbiem,” teic R. Bitins un piebilst, ka uzņēmums centīsies līdz Jāņiem lielāko daļu teritorijas nopļaut.

“Mierina doma, ka pēc Jāņiem zāles augšanas tempi pieplok, bieži tā izkalst, kā arī stīdzē lēnāk, tamdēļ vasaras otrā puse situācijai jāuzlabojas,” pārliecināts ir R. Bitins.

Bauskas pilskalna parkā pļavā izpļauts celiņš.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (21)

 1. Vai tagad iedzīvotājiem “jāpacieš”, ka Vides serviss budžetu veidojot nespēja kārtīgi situāciju novērtēt? Zinu, ka manā uzņēmumā, piemēram, degvielas cena tika plānota pat līdz gada beigām, ka kāps līdz 1,60 eur/l. Bet nu.. atkarīgs no plānotājiem, protams.
  Vides serviss vienkārši ir … aizsēdējies. Prasītos konkurence.

  20
  4
 2. Gribētos caurskatāmāku Vides serviss finanšu plūsmu. Ņemot vērā, cik daudzi sūkstās par lielām apsaimniekošanas maksām, bet pretī saņemtu nekvalitatīvu pakalpojumu, rodas jautājumi…

  16
  1
 3. Lai ietaupa savas algas. Tās gan neviens negrib no augstāk sēdošajiem ietaupīt. Bauska nu jau izskatas ka sunu ciems

  11
  4
 4. Dome varētu vienkopus savākt tās aitas kas viņus ie balsojušas un vadāt apkārt kur kuplāka zāle,un noganit to zāli.Uz rudeni aitas būtu jau kaujamas un uz pilsētas svētkiem sanāktu labs šašliks.Ieņemto naudu varētu izmaksāt ganam,kurs vasarā tās aitas pieskaitījis,un ja paliek pāri,tad nopirkt alu…nu kaut kā tā..,

  18
  2
 5. Nu ja mēnesī 90 eiro nu tur sanāk 40 litri degvielas. Nu ļoti šaubos vai trimmerim tik daudz vajag lai nogāztu to zāli sētā. Un tā ir iekasējamā summa no viema dzīvokļa. Kkas nav īsti riktīgi. Bet tā zale tā ielaista izaugusi ka jai nebūs tik vienkārši. Tur jau būs siens jāvāc pēc tam 😀

  7
  2
 6. Kapēc ir jāmaksā Vides Servisam. Tur strādā neizglītoti slaisti. Cik ir bijusi saskarsme nekad neviens darbs,nav kvalitatīvi padarīts. Un tā mistiskā nauda (Maksa par turpmākajos periodos veicamaiem remontdarbiem). Nekad nevas nav darīts,mūsu mājā kāpņu telpas briesmīgas. Vienu brīdi sūtija mums darbiniekus no probācijā uzraudzītiem. Neviens kaimiņš nesaprata ko tie subjekti kāpņu telpā darija,it kā izskatījās kad balsināja. Bet iedzivotāju durvis palika briesmīgā stavoklī. Labi kad biju mājās un pieķēru vienu pi zagšanas. Izstaigāši visas pagraba telpas un nočiepa riteni. Kam tādi palīgi no probācijas,ja viņus neviens neuzrauga.

 7. Tiem, kas domā, ka ja sāks apsaimniekot kāda biedrība , tad nu tikai būs, nu nebūs nekas labs. Vienīgā kārtīgā un ekonomiskā māja ir Dārza 26/1, bet apskatiet Dārza 18, tik netīru apkārtni sen neviens nav pieredzējis. Dārza 26/1 apsaimnieko biedrība, ko vada kāds no iedzīvotājiem, un iespēju robežās pat remontē , Dāra 18 apsaimnieko I.Liepa, apmēram puse ikmēneša apsaimniekošanas naudas aiziet Liepai (750eiro), sētniecei un rezultāts ir garāmgājējiem redzams. Arī viņi nezin, kur paliek tā apsaimniekošanas nauda, bet tie jau tikai tādi sīkumi.

 8. Jā,arī gribētu atteikties no viņu pakalpojumiem,bet par cik daudzdzīvokļu mājā pārsvarā dzīvo sēnīgi pensionāri,tad tas visticamāk “nespīd”!Logus kāpņu telpā mazgājam paši,mazgājam trepes arī,reizi mēnesī atnāk darbiniece no vides servisa un ar putkļsūcēju izsūc trepes,nu tas dižu tīrību nenodrošina!Maksāju 52€ ar centiem par 2 istabu dzīvokli,summā ietverta arī maksa par jumta remontu,kura noslēgsies ap oktobri,bet domāju,ka par tik viņi arī palielinās un tā būs turpmāk!Kopumā švaki,konkurenti visticamāk arī nav!

  4
  1
 9. vai nevajadzētu beidzot vērst nopietnāku, bargāku skatienu un izglītotajiem slaistiem, kabineta mīksto krēslu deldētājiem, kuri saradušies neiedomājamā daudzumā un kurus visus uzturam par saviem nodokļiem? Vien jautājums, kura no partijām, lasi domubiedru grupiņām, ierosinās šādu pārmaiņu, ja budžetnieki ir galvenie un cītīgākie balsotāji par savu labklājību, jo pārmaiņas var apdraudēt viņu nodrošināto dzīvi

 10. vai tad tajā jūsu iedzīvotāju biedrībā statūti tādi, ka Liepu no amatkrēsla aiznes vien tāpat kā Brežņevu, ar kājām pa priekšu?

 11. Ja nespēj nodrošināt pakalpojumu tad
  paņem ārpakalpojumu, trimmeristu kas visu smuki izdarīs un piestādīt rēķinu tiem kas nespēj, bet naudu iekasēt zin.

 12. Nu un,mēs savā daudzdzīvokļu mājā logus mazgājam paši,kāpnes tīrām paši jau no mājas nodošanas ekspluatācijā laika,un cītīgākie kopēji jau ir tie pensionāri,apzinīgākie/ par kuriem te ppiemin komentētājs/.Mēs saprotam,ka Vides serviss katrai kāpņu telpai katru nedēļu kāpnes nenoslaucīs,un nenomazgās,tā nekad naav bijis.un galu galā,paši jau vien staigājam pa tām kāpnēm,un tas ir mūsu kopīpašums,par kuru arī mums pašiem jārūpējās,nevar jau vienmēr prasīt,lai kāds cits to izdara.Un ,runājot par zālīti,tieši tagad ,pirms Jāņiem tie zālāji izskatās ļoti skaisti,nav jau vienmēr līdz ar zemi jānopļauj.

  4
  8
 13. Dabīga pļava pirms Jāņiem ir ļoti skaista. Var veidot īpašas, no sēklām ieaudzētas puķu pļavas.

 14. Varbūt Bitinam jāpadomā vai viņš ir savā vietā… Ziemā sniegu iztīrīt nespēj, tik solījumi un atrunas! Vasarā ar zāli arī īsti nesanāk.
  Kungam jāiemācās kas ir “vīrs un vārds”

  7
  2
 15. Aizej uz to kantori , iesēdies tajā krēslā un tu dziedāsi pavisam citādāk, no malas jau viss izskatās savādāk un labi ir tur, kur manis nav. Un ja tu brēc par uzkrājumu turpmākajiem periodiem, tad tev kā privātīpašniekam jāsaprot-ja plīsīs kāda truba vai kas sāks tecēt, tad, ja nebūs uzkrāta nauda, par ko remontēt, atliks tikai visu atslēgt un gaidīt, kad sakrāsies naudiņa remontam,jeb iet ar cepuri pa dzīvokļiem un vākt naudiņu nekavējoties. Tas tiem, kas domā, ka viņiem visu pienesīs uz paplātes un par velti. Privātmāja vai privātdzīvoklis – nu kāda gan starpība-jāremontē vien būs un par savu naudu, un naudas būs tik, cik paši par apsaimniekošanu savāksiet, un, ja pietrūks, būs jāmet vēl.

  4
  2
 16. Lai skatās pašus darbiniekus, kasko zog… Beles kundze un citi dzīvo zaļi uz videss servisa rēķina

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.