Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bez gājiena, bet ar bagātīgu programmu; 1. jūnijā Bauska svinēs 415 gadu jubileju

Sestdien, 1. jūnijā, Bauskā norisināsies Bauskas novada svētki “Zem zelta ozola zariem”, kas veltīti pilsētas 415 gadu jubilejai. Šogad svinībās iecerēts atklāt “Zaļās ielejas” stāstu, kas iedvesmots no Edvīna Zariņa dziesmas “Dzelteni aizkari”, jo tā Bauskas puses iedzīvotāju vidū kļuvusi par iemīļotu melodiju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas Kultūras centra pārstāve Kristiāna Paula Lībiete atklāja, ka svētku diena sāksies, baušķeniekus modinot kopā ar pūtēju orķestri “Skaistkalne” (diriģents Jānis Kalniņš), bet turpināsies ar “Ghetto Games Bauska”, Ričija Rū koncertu, orientēšanās spēli “Iepazīsti Bausku!” un citām norisēm dažādos pilsētas skvēros un laukumos. Svētku noslēgumā apmeklētāji aicināti būt kopā Bauskas pilskalna parkā, kur notiks koncertuzvedums “Nekur nav tik labi kā mājās” (režisors Intars Rešetins – Pētersons), kā arī dziesmas un dejas kopā ar grupām “Lādezers”, “Klaidonis” un “Zelta kniede”.

K.P.Lībiete pastāstīja, ka pulksten 9 Karpa dārzā ikviens interesents tiks gaidīts uz rīta vingrošanu kopā ar Bauskas slimnīcas fizioterapeiti Ingu Švāģeri. Sportiskajām aktivitātēm sekos baltais brokastu pikniks un bingo spēle pianista Ērika Prilucka pavadībā. Bingo dalībnieki aicināti ģērbties gaišos toņos un līdzi ņemt segu vai kādu citu sēžamo. Ja dienas gaitās acīs parādīsies nogurums, Karpa dārzs būs vieta atelpai ar galda spēlēm un citām nesteidzīgām aktivitātēm, par ko parūpēsies biedrība “Laiks Jauniešiem”.

Savukārt pļava blakus Bauskas peldbaseinam, kur pašvaldība iecerējusi izveidot aktīvās atpūtas parku, pārtaps par pasaku ieleju. Svētku dienā šeit aktivitātes notiks no pulksten 10 līdz 16, te sveiks 2023.gadā Bauskas apvienības pārvaldes teritorijā dzimušos, savus talantus rādīs vokālā studija “Pigoriņi”, bet jaunas prasmes meistarklasēs piedāvās apgūt Bauskas Bērnu un jauniešu centrs. Pulksten 13 sanākušos līdzi dziedāt aicinās populārais lācis Ričijs Rū un viņa draugi. Visas dienas garumā bērniem būs iespēja apmeklēt bezmaksas piepūšamās atrakcijas un piedalīties lielformāta spēlēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad pirmo reizi svētku andelei atvēlēta būs Rīgas iela. Bauskas Kultūras centrā precizēja, ka Rīgas ielas tirdziņam pieteikušies 129 tirgotāji. Sagaidāms daudzveidīgs amatnieku un mājražotāju tirgus, kurā piedalīsies arī trīs stādu tirgotāji. Tirdzniecības vietas iekārtotas būs arī citās pilsētas vietās. Andelei Karpa dārzā reģistrēti četri tirgotāji, Bauskas Rātslaukumā – 14, bet pilskalna parka estrādē -41 tirgotājs. Divdesmit trīs būs Bauskas novada pārstāvji.

Pilskalna parka estrādē svētku apmeklētājiem būs pieejama ēdieni un dzērieni no diviem ēdinātājiem, diviem dzērienu tirgotājiem, kā arī diviem nišas ēdināšanas produkcijas tirgotājiem.

Zaļā teritorija pie tirdzniecības centra “Rimi” uz vienu dienu pārtaps par Jauniešu kvartālu – vietu, kur satikties jauniešiem, jaunatnes atbalstītājiem, jomas pārstāvjiem un nevalstiskajām organizācijām (NVO). Te varēs iepazīties, iedvesmoties, būt kopā un baudīt svētku noskaņu. Jauniešu kvartāla programma būs pieejama no pulksten 11 līdz pulksten 16, būs ierīkota “chill” zona, savas aktivitātes piedāvās Bauskas novada NVO “Inicio”, “Jaunatne smaidam”, “Jauniešu Acīm”, “Laiks Jauniešiem”, “Mums pieder pasaule”, bet Iecavas Jauniešu centrs kopā ar Ritma Institūtu parūpēsies par lielisku atmosfēru un aizraujošu meistarklasi dīdžejošanā. Bauskas novada Jauniešu dome pastāstīs par Jauniešu domes darbu un iespējām iesaistīties Jauniešu domē. Dienas laikā šeit piestās arī citi viesi ar dažādiem pārsteigumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: Publicitātes foto

Bauskas Rātslaukumā sestdien ar plašu un aizraujošu programmu norisināsies “Ghetto Games”, kas apvieno basketbolu, futbolu un cīņas mākslas. Starptautiskais 3×3 basketbola turnīrs “Ghetto Basket” piedāvās sacensības vairākās vecuma kategorijās. Tāpat Bauskā varēs redzēt labākos jauniešu dankerus īpašajā bērnu “slam-dunk” konkursā. Savukārt ielu futbola turnīrs “Ghetto Football” aicinās piedalīties “U12”, “U14”, “U16”, “U19”, “20+” un “Lady” kategorijās un pelnīt punktus globālajā 3v3 ielu futbola rangā, lai tālāk kvalificētos Pasaules kausam ielu futbolā. Jaukto cīņu turnīrs “Ghetto Fight Bauska Edition” tā skatītājiem sola 15 spraigas cīņas, kas būs ne tikai cīnītāju, bet arī skatītāju pārbaudījums. Vēl pasākuma apmeklētāji varēs piedalīties dažādās ģimeņu aktivitātes, baudīt priekšnesumus, noķert mīlestības fluīdus “Ghetto Tinder” īpašajā Bauskas posmā, kā arī apmeklēt “Ghetto Shop” un izmēģināt dažādas futbola atrakcijas.

Foto: Publicitātes foto/Bauskas pils muzejs

Bauskas muzeja pagalmā 1. jūnijā būs skatāma digitāla izstāde “Bauskas ielas un nami”. Tā ļaus ielūkoties Bauskas arhitektūras un infrastruktūras attīstībā no 19.gadsimta līdz mūsdienām.

Dažādas izklaides paredzētas arī Bauskas pilī, portālu informēja Bauskas pils muzeja pārstāve Elīna Jegorova. Interesenti te gaidīti no pulksten 12. Apmeklētāji varēs šaut ar loku un arbaletu, kā arī izmēģināt veiksmi cirvja un pakavu mešanā mērķī. Darbosies rotaļnieki, amatnieki, zintnieki un astrologi. Interesenti varēs vērot kaimiņvalsts bruņinieku spožās bruņas, krāšņos kostīmus un asinis stindzinošās divkaujas ar īstiem triecieniem, lēkājošām dzirkstelēm un ielauztām bruņām. Vienlaikus paukotāji sacentīsies turnīrā ,,Ius Gladii – Zobena tiesības”. Turnīru atklās un tā norisi vēros valdnieks un galma dāmas, bet cīņas pieteiks bruņinieku pavadonis – herolds. Klātesošs būs arī galma āksts. Cīņu starplaikos ar priekšnesumiem uzstāsies akrobāti, žonglieri un cilvēki “bez kauliem”. Cīņas un priekšnesumus pavadīs dūdu un bungu mūzika. Uzvarētāji tiks apbalvoti ar dāmu labvēlību, vērtīgām balvām un ar aizrobežu baleta priekšnesumu no Krakovas galma Polijā, ko izpildīs ,,Cracovia Danza Court Ballet”, aizvedot trubadūru, bruņinieku un mīlas pasaulē. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

E. Jegorova vērš uzmanību, ka Bauskas pilī viduslaiku svētku norises apmeklētājiem bez maksas, bet, lai apskatītu muzeja ekspozīcijas, jāiegādājas ieejas biļete.

Pasākumā Bauskas pilī piedalīsies herbalists Juris Bušs un astroloģe, zīlniece Sandra Buša, kaula un raga apstrādes meistars Viesturs Āboltiņš, špagas cīņu meistars Gints Baķis un paukotāji, bungu pavēlnieks Mārtiņš Miļevskis, pūšamo instrumentu skaņu meistare Ieva Nīmane, Sandis Inzelbergs, Marģers Majors, Aleksandrs Radzevičs, Mārcis Viļums, žonglētājs Dmitrijs Pudovs, būs arī Ojāra Narvila Trušu pilsētiņas iemītnieki, dalībnieki no Lietuvas: biedrība ,,Viduramžiai”;  Alfreda Petrauskiene no Ezeru zvejniecības muzeja, akmeņkalis Vyrautas Jasinskas un ,,Cracovia Danza Court Ballet” no Polijas.

Visas dienas garumā varēs iesaistīties ģimeņu orientēšanās spēlē “Iepazīsti Bausku!”, kas ļaus uzzināt interesantus faktus par pilsētu. Spēli veidos 10 kontrolpunkti. Tajos atzīmēšanās notiks ar viedierīces palīdzību, tāpēc spēli ikviens varēs sākt sev ērtā vietā un laikā. Kopumā spēlētājiem būs iespēja savākt 415 punktus. Lai piedalītos spēlē, dalībniekiem jālejupielādē bezmaksas lietotne “Qrenteerings”. Plašāka spēles instrukcija svētku dienā būs pieejama novada sociālo tīklu kontos un mājaslapā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svētku noslēgums ieplānots Bauskas pilskalna estrādē, kur notiks koncertuzvedums visai ģimenei “Nekur nav tik labi kā mājās”. Bauskas Kultūras centra komunikācijas speciālists Jānis Bukšs atklāja, ka koncertuzvedumā piedalīsies Bauskas Kultūras centra kolektīvi, kā arī papildus uzaicināti Ķekavas novada Baložu pilsētas kultūras nama kolektīvs “Jautrie zābaciņi”, Bauskas Valsts ģimnāzijas deju kolektīvs “Odziņa”, Bauskas pilsētas pamatskolas deju kolektīvs “Ganiņi”, Bauskas 2. vidusskolas deju kolektīvs, kā arī Bauskas bērnu un jauniešu centra deju kopa “Mēmelīte”.

Dažādos emocionāli pacilājošos priekšnesumos tiks akcentēts – Bauska nav tikai mazs punkts Latvijas kartē – tie ir cilvēki, kuri pilsētu starp trijām upēm piepilda ar emocijām, dzīves garšu, veido ar darbiem, īpašām pilsētvietām un savu piederību.

“Radot šos svētkus, daudz domājām par to, lai izceltu pilsētas kopības sajūtu – veicinātu vienam ar otru veidot emociju tiltus un sniegt atbalstu ikdienas gaitās. Prast sadarboties un arī kopā priecāties!” par koncertuzvedumu stāsta režisors Intars Rešetins – Pētersons. Koncertu vadīs Latvijas Nacionālā teātra aktrise Dita Lūriņa un aktieris un režisors Intars Rešetins – Pētersons.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svētkos uzstāsies grupas “Lādezers”, “Klaidonis”, “Zelta kniede” un diskžokejs DJ Aivis.

J. Bukšs atzīmēja, ka koncertuzvedumā “Nekur nav tik labi kā mājās” vien piedalīsies 473 dalībnieki, papildus ir vēl mūziķi, vadītāji, tehniskie darbinieki. Kopējais iesaistīto skaits, kas piedalās svētku organizēšanā un norisē, ir vairāk nekā 550 cilvēku. Pasākuma programmā gan nav gājiena, J. Bukšs paskaidroja, ka gājiens šajā reizē nav ieplānots, jo svētku diena ir piesātināta ar daudziem citiem notikumiem un aktivitātēm.

Vaicājot, vai pilsētas svētkos nav domāts par upju izmantošanu, piemēram, Skrundas pilsētas svētkos daudzus gadus norisinās laivu brauciens, kur pilsētnieki un viesi var izpausties ar dažādiem braucamajiem, tāpat upes tiek izmantotas arī citviet Latvijā dažādām aktivitātēm pilsētas svinībās, J. Bukšs pavēstīja, ka šī gada svētkos aktivitātes uz ūdens nav plānotas. “Paldies par idejām un ierosinājumiem, tie noteikti tiks izsvērti, plānojot un organizējot nākamos pasākumus,” tā J. Bukšs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: No Bauskas TIC albuma

Par Bauskas 415. jubilejas svētku stāstu

Edvīna Zariņa dziesma ar Skaidrītes Kaldupes vārdiem “Dzelteni aizkari” Bauskas puses iedzīvotāju vidū kļuvusi par iemīļotu melodiju. Ja kompozīcijas pantiņu vārdus varbūt kādam vēl gadās aizmirst, tad skanīgo piedziedājumu ar vērīgo aicinājumu nesamīt skudru un tam sekojošo “na-na-na-na-na” rindu sirsnīgi dzied līdzi arī tie, kuri citkārt atrunājas, ka dziedāt viņi neprotot. Šī gada pilsētas svētkos, dzelteniem aizkariem plīvot, ļausim dziesmas rindām atspīdēt pilsētas ainavā un sapīt mūsu Zaļās ielejas stāstu. Vairākās vietās Bauskā saulstaru dzīpari šķetinās, kas esam un kurp upju straumes mūs nes. Bauskas novada iedzīvotāji svētku noskaņās aicināti iekopt puķu dobes un stādīt stādus dzeltenos toņos, iekārt logos dzeltenus aizkarus vai kā citādi radoši izpausties, lai svētku dalībniekiem, viesiem un pašiem novada iedzīvotājiem, radītu svētku noskaņu ne tikai pasākumu norises vietās, bet novadā kopumā. Arī Bauskas novada pašvaldības iestādes ir aicinātas iesaistīties un izdaiļot ēkas vai ēkām pieguļošās teritorijas svētku toņos un tematikā. Par īpašu noformējumu 1.jūnijā būs parūpējušās Bauskas novada apvienības pārvaldes izglītības iestādes.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (33)

 1. Nekas diži šajā bagātīgajā svētku programmā neuzrunāja. Izskatās, ka es posīšos un braukšu uz Jūrmalu, paliec sveika Bauska. 1. jūnijā Jūrmalā svētkos ar krāšņu gājienu-karnevālu, garāko disko ballīti Jomas ielā, ielu kafejnīcu festivālu un koncertiem, putu ballītēm un našķu pilsētiņu pašiem mazākajiem Jūrmalā tiks svinēts vasaras sākums. Dienas noslēgumā Majoru pludmalē uz lielās svētku skatuves uzstāsies Marija Naumova, grupas “Labvēlīgais tips” un “Citi zēni”, svētku noslēgumā – uguņošana.

  23
  27
 2. Titulbilde gan nerosina nekādas labas asociācijas:( Tik bēdīgā paskatā Bauska nevienu gadu nav bijusi!!!! Citās pilsētās, ciemos, puķu dobez ziedos, pie mums – labi, ja tiko iestādītas. Kamēr apkārt dabā viss zied, šeit vēl ļoooti agrs pavasaris, vai pērnais gads. Pie RIMI pļava- ikurāt priekš aitu vai kazu bara noganīšanai.

  45
  1
 3. Tak vēl nesen Bauskas gudrās galvas lielījās , ka viņiem atšķirībā no Iecavas pietiekot prāta nestādīt puķītes jo nosalšot un būšot izmesta nauda , Iecava gan tuvāk ziemeļiem , tur viss zied un plaukst , Bauskā pietiek ar gudru spriedelēšanu, arī labi ,galvas tālu no zemes , tās nenosalts.

  47
  2
 4. Nevis Zaļajā ielejā, bet dziļajā BEDRĒ! Kāda ir pilsēta pēc vakardienas viesuļa? Urbāņiem laikam svētdienās nav zari žagari jālasa no ielām un ietvēm. Pilskalna parks šorīt arī vienos kokos, zaros un ja tas viss jāvāc vienai sētniecei, ir patiešām nožēlojami. Uzlikuši beidzot tiltiņu uz Ķirbaksalu šķību, greizu, viens dēlis īsāks, otrs garāks, žvangalējās uz visām pusēm. Saliņa arī nonsens kokiem sagāzta taciņa viena puse saliņai pļauta, otra puse čūskulājs. Zālājs pie estrādes pēc rudens šausmām tā arī nav atkopies, Tagad varēs nomīdīt to pašu.

  39
  3
 5. O,plaša un interesanta svētku programma.Būs jāpaspēj un jāpiedalās.Čīkstuļu komentārus var ignorēt jo tie te patstāvīgi īgņojas.Jauku gadskārtu Bauskai starp upēm.

  28
  12
 6. Mēs jau esam pieraduši , ka pilsētu svētkos ir tie gājieni , bet šogad tajā karstumā ,negribētos soļot tautastērpā pie plus 30 grādiem , tad vēl gatavošanās tam gājienam , tur daudzi var ar sirdi aiziet…..

  13
  1
 7. Jā , kas tad ies tajā gājienā ?
  Tie tak pilsētas nevis novada svētki
  Pārāk garš tas gājiens tajā karstumā nesanāktu

  9
  4
 8. Korfa dārzs ar vienos zaros un žagaros, bet Upmalas iela īsta zaļā ieleja pilnīga zaļa pēc vakardienas,ja vajag reklāmu filmēr tad tieši uz turieni jābrauc.

  13
 9. Kāpēc tad citur rīko gājienu un apzinās, ka tas ir tomēr izceļošs un vienojošs svētku elements? Citur aicina: priecāsimies paši, sajutīsim savu līdzdalību kopīgo svētku veidošanā, un parādīsim mūsu ciemiņiem, ka mēs lepojamies ar savu pilsētu!
  Piektdien gājiens bija Jelgavā, ja nebijāt varat paskatīties jutubite https://www.youtube.com/watch?v=sFvUX_HSXV0
  Sestdien bija Ādažos, kur kā parasti riktīgi feini tie svētki un arī gājiens sava odziņa https://www.facebook.com/watch/live/?ref=watch_permalink&v=1962078647562176

  Bet ak mums tak nav ar ko lepoties visur vai nu jelgavnieki vai rundālnieki 🙂

  10
  2
 10. Lietus jau nekas, bet galvenais lai nav orkāns, Jelgavā tak piepūšamās atrakcijas vakar aizlidoja pa gaisu.

  4
  1
 11. Ak šie nīgrie komentētāji, kuram gan interesē jūsu negācijas. Vislabākais, ko varat darīt – šajā dienā degunu uz ielas nebāzt. Sēdiet pie saviem ekrāniem un pukstiet tālāk.

  24
  1
 12. Kāds ir gājiena idejiskais mērķis? Tas ir mazohisms vai eksbicionisms? Varbūt zaļināšana un fūru lēnināšana? Vismaz kāds pūtēju orķestris ir saglabājies lai nebūtu jāiztiek ar vārgu dziedāšanu?

  4
  5
 13. Pasākumā Bauskas pilī piedalīsies herbalistsJ. Bušs saka:

  Kas ie J. Bukšs pēc amata ? Izlasot rakstu nesapratu…lūdzu , gudrie , palīdziet

 14. Tā jau ir! Rimīša vietā bija kultūras nama projekts. Pats redzēju. Dīķis bija smuks, bet Gaile noraka.

  18
  1
 15. Zaļā pļava pie Bauskas peldbaseina ir suņu publiskā tualete. Vai tiešām īstā vieta, kur rīkot bērnu pasākumu?

  10
  2
 16. Programma sagrābstīta, viss no visa. Koncepcija? Kāpēc? Mērķis?Neuzrunā. Vienīgi aiz cieņas pret mājražotāju darbu var Rīgas ielu apstaigāt…

  8
  9
 17. Sākot no pilsētas zīmēm un citur pilsētā ir izliktas puķes podos. Tās ir JĀLAISTA regulāri! Podos mitrums ļoti ātri pazūd, turklāt 30 grādos. Cik departamentu un priekšnieku vajag lai to saprastu un izdarītu! It kā pie varas laucinieki, bet uzvedas kā rīdzinieki, tpu, jelgavnieki!

  12
 18. Tik nekopta un netīra Bauska nav bijusi nekad. Bija cerība, ka uz svētkiem to sakops, bet nekā. Jau iebraucot pilsētā no Rīgas puses paveras nožēlojams skats, kas liecina par to, ka pilsētai nav saimnieka. Ja Rundāle būtu tā aizaugusi, tur noteikti “ripotu galvas”. Kaut zāli pilsētā nopļaujiet, kur tas nav izdarīts joprojām!

  17
 19. Urbāņi nezina, kas ir laistīšana, ūdens dārgs, no upes par velti jau neņems. Izskatās jau, ka visu mazinās, cik vien var, tagad sabāzti visur mūžzaļie skujeņi, tas ir, lai naudu netērētu uz vasaras puķēm un lieki muguru nelocītu katru gadu stādot. Varbūt, ja nemāk laistīt, vajag saspraust plastmasenes – būs ilgmūžīgas un nevajadzēs katru gadu ieguldīties.

  14
 20. VS puķes laistīja , bija piemērota tehnika, tehnoloģija , cilvēki. Vajadzēja visu izjaukt! Kā vārdā? Korupcijas vārdā, shēmošanas vārdā? Tā protams nav, pasarg dievs… Kāpēc Bauskā savilka visādus dīvainīšus?! VS bijušais boss ar darbiem tika galā apmierinoši, pat labi, salīdzinot ar šodienu, ko nevar teikt par pašreizējo nesaprotamo priekšnieku varzu. Laikam varza ir par lielu un nav ne sajēgas ne atbildības. Varbūt ir jēga kādu strādnieku pieņemt darbā?

  16
 21. Ja būtu bijuši pašvaldības ugunsdzēsēji, pirmkārt, pašvaldība tos atlaistu, ugunsgrēka gadījumā rīkotu konkursu, ņemtu ārpakalpojumu, varbūt arī pasūtītu dzēšanas “stratēģiju”. Vēl pa vidu neskaidrās shēmošanas iespējamības.Tieši tāpat tagad ir ar laistīšanu un citiem darbiem. Nav reālo darītāju pareizā laikā un vietā.

 22. Prese varētu informēt cik strādnieku-amatnieku-mehanizatoru strādā vecajā jaunajā KUKā. Un cik balto apkaklīšu? Nojauta saka, ka strādnieku skaits, kuriem ir darba līgums KUK, ir tuvu nullei. Laikam galvenā stratēģija ir izmantot ” sievasmātes” firmas.

 23. Kāda, ir ideja, kas tas par zelta ozolu? Okmanis vai? Par zaļo, zaļo ieleju viss skaidrs. Aizaugusī Bauska. Pietrūkst vien sniegpārslas…

  3
  1
 24. Tajā zaļajā, zaļajā ielejā, Bauskā svētki skan,
  Bet pilsētas centrā putekļi un smiltis san.

  Svētki būšot, tā viņi saka, bet redzu es tikai tukšu vārdu spēli,
  Kam tie svētki, kad pilsēta pati kā izsēdēts ceļš stiepjas pa zemes strēli?

  Bauskai vajag glābiņu, ne skaļu, pompozu svētku māņus
  Nāc, iesim, uz pasaku ieleju zaļo, kur visiem logiem dzelteni aizkari plīv,
  Bet līdz tam, lūdzu, kāds šo pilsētu sakopj, lai tā atkal krāšņa zied un mirdz!!!

  3
  1
 25. Pilskalna estrādes jumts. Starp citu, tehniskās ekspertīzes atzinums ir? Eksperts ir pasūtījuma papīru rakstītājs vai principiāls un kvalificēts būvinženieris? Kā bērnam izskaidrot, ka kakains caurums grīdā ir Pilskalna tualete?

 26. Pilskalna estrādes jumts. Starp citu, tehniskās ekspertīzes atzinums ir? Kā bērnam izskaidrot, ka caurums grīdā ir Pilskalna tualete?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.