Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

BNKS skaidro dārza atkritumu apsaimniekošanu: no lejkannām līdz zāles pļāvējiem

Bauskas novada iedzīvotāji interesējas, kur likt tādus dārza atkritumus kā nolietotās plēves, siltumnīcas polikarbonāta loksnes, dažādus plastmasas podiņus, salauztus plastmasas instrumentus, lejkannas, spaiņus, salauztu trimeri, zāles pļāvēju, cauras laistīšanas caurules, atstrādāto eļļu, kā arī saplaisājušas, bojātas polikarbonāta loksnes?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIA “Bauskas novada komunālserviss” valdes loceklis Uģis Saukums skaidro: «Ja runājam par elektriskajiem instrumentiem, piemēram, trimeri, sūkni, zāles pļāvēju, dzīvžoga šķērēm, kas ir pilnā komplektācijā, neizjaukti, tos var bez maksas nodot dalīto atkritumu šķirošanas laukumā Bauskā, Biržu ielā 8b, vai arī pašvaldības rīkoto akciju laikā.

Tādi dārza piederumi kā lejkannas, spaiņi ir lielgabarīta sadzīves atkritumi, kurus var nodot Biržu ielā 8b par maksu – 31,13 eiro/m³ vai atkal jau – pašvaldības rīkoto akciju laikā. Daudzdzīvokļu māju, kurām ir līgums par lielgabarīta sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, iedzīvotāji šādus atkritumus var atstāt norādītajā vietā, parasti pie atkritumu konteineriem. Tos tad izved saskaņā ar grafiku, kas paredzēts līgumā. Privātmāju iedzīvotājiem ir iespēja vai nu atvest šādus atkritumus uz Biržu ielu 8b, vai pieteikt to izvešanu, kas ir maksas pakalpojums,” norāda U. Saukums.

Viņš atklāja, ka šogad arī Vecumniekos un Iecavā plānots izveidot dalīto atkritumu šķirošanas laukumus, lai arī šo apkaimju iedzīvotājiem būtu ērtāk nodot šāda veida atkritumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ja siltumnīcas plēve ir tīra, bez koka, metāla piejaukumiem, tad to var izmest dzeltenajā konteinerā. Ja netīra – tad sadzīves atkritumu konteinerā. Turpat metami arī stādu podiņi, jo tie netiek pārstrādāti. Ja polikarbonāts ir mazos apjomos, tad tas ir lielgabarīta sadzīves atkritums un jārīkojas, kā jau iepriekš minēts. Par liela apjoma utilizāciju jāvienojas ar BNKS. Tas ir maksas pakalpojums.

Instrumentus ar iekšdedzes dzinējiem vislabāk nodot metāllūžņu uzpircējiem, tā nav BNKS atkritumu joma.

BNKS pieņem arī atstrādāto motoreļļu par 1,09 eiro/kg. Te jāņem vērā, ka iepakojums, kurā eļļa bijusi, ir piesārņots iepakojums, kuru nedrīkst izmest pie šķirotajiem atkritumiem. Tas par maksu nododams atsevišķi dalīto atkritumu šķirošanas laukumā,” teic U. Saukums.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.