Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bruknas Svēto Apustuļu kapelā apskatāma lietuviešu mākslinieka Vida Poškus gleznu izstāde

Dāviņu pagasta Bruknas Svēto Apustuļu kapelā līdz 1. augustam apskatāma lietuviešu mākslinieka Vida Poškus gleznu izstāde divos ciklos – Lieldienas un Vasarsvētki. Izstāde apmeklējama katru dienu bez maksas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mākslinieks 2021. gada Vasarsvētkos devies no Viļņas uz Alītu Lietuvas dienvidos, pa ceļam piestājot Pivašūnu baznīcciemā, kur notikusi svētku procesija apkārt baznīcai. Tā kā vēl bija kovidlaiks, cilvēku sejām priekšā bija medicīniskās maskas. Tās ietvertas arī mākslas darbos.

Savukārt 2022. gada Lielajā sestdienā piedzīvota un gleznās atainota Lieldienu nakts vigīlija Viļņas Arhikatedrālē, bet nākamajā dienā – Dusmenīses baznīcā svētdienas Svētā mise un procesija. Arī 2022. gada pavasarī cilvēku sejas vēl klāja medicīniskās maskas.

Mākslinieks par saviem darbiem stāsta: «Man bija svarīgi izcelt gaismu un pavasarīgās krāsas, sakrālo kustību ritmiskumu un Augšāmcelšanās mistisko noskaņu. Mani fascinē Baznīcas saglabātās tradīcijas, liturģija un rituāli – mēs tos varam piedzīvot šodien, bet tos piedzīvoja arī mūsu senči.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vids Poškus (dz. 1977. gadā Alītā) ir mākslas kritiķis, izstāžu kurators, mākslinieks. 2001. gadā beidzis mākslas vēstures un teorijas studijas Viļņas Mākslas akadēmijā (VMA). 2007. gadā aizstāvējis humanitāro zinātņu doktora grādu VMA par tēmu «Senatnes atdzimšanas problēma Lietuvas Lielhercogistes renesanses mākslā». No 2001. līdz 2016. gadam strādājis Lietuvas Nacionālajā muzejā. Pašlaik strādā Viļņas Mākslas akadēmijas muzejā.

Foto: no albuma

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.