Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

“Buts” Bauskā piedāvā bez maksas apgūt datorzinības un angļu valodu

Mācību centra «Buts» Bauskas filiālē piedāvā mūžizglītības programmas, piemēram, ir iespēja bez maksas mācīties datorzinību un angļu valodas kursos. Turklāt novadā dzīvojošie ukraiņi iestādē bez maksas apgūst latviešu valodu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mainīgajās dzīves situācijās ik pa laikam nākas iegūt aizvien citas un jaunas zināšanas, prasmes un pieredzi, lai paaugstinātu vai mainītu savu kvalifikāciju atbilstoši interesēm, vajadzībām un darba tirgus prasībām. Šīs iespējas sniedz mācību centrs «Buts» visā Latvijā, strādājošajiem piedāvājot gan maksas, gan bezmaksas mācības.

Bez maksas iespējams izvēlēties apgūt 21 datorzinību izglītības programmu, to skaitā programmēšanas pamatus, datu apstrādi, analīzi un vizualizāciju, digitālos rīkus projektēšanai, kiberdrošību un daudzas citas programmas. Tāpat bez maksas var pieteikties arī angļu valodas kursiem. Mācības tiek īstenotas Eiropas Savienības (ES) Atveseļošanas fonda projekta «Prasmju pilnveide pieaugušajiem» mūžizglītības pasākumos, izmantojot kuponu metodi. Kuponus mācībām iespējams saņemt Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA), aizpildot pieteikumu apmācībām, «Bauskas Dzīvei» skaidro centrā «Buts».

Foto: Ivars Bogdanovs

««Butā» mēs piedāvājam dažādas mācības un kursus – gan maksas, gan bezmaksas. Sadarbojoties ar NVA, īstenojot mūžizglītības kursus, strādājošajiem ir iespēja bez maksas apgūt datorzinības un angļu valodu. Interesenti piesakās NVA, kas ar viņiem sazinās, bet pēc tam tiek izsniegts kupons. Šo kuponu viņi reģistrē internetā vai ierodas pie mums reģistrēties klātienē, un tad nāk uz mācībām,» skaidro mācību centra «Buts» Bauskas filiāles vadītāja Līga Lideiķe, «bezdarbniekiem, saņemot bezdarbnieku statusu, ir plašākas iespējas dažādiem bezmaksas kursiem un mācībām.» Viņa pastāsta arī to, ka ar Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) atbalstu filiālē tiek īstenoti latviešu valodas kursi Bauskas novadā dzīvojošajiem ukraiņiem gan klātienes nodarbībās, gan attālināti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jūnijā tiks īstenots arī Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras (JSPA) projekts «Proti un dari 2.0», kas tiek organizēts sadarbībā ar Bauskas novada pašvaldību. «Jaunieši no 15 līdz 29 gadiem bez maksas varēs apgūt kādu sev vēlamu programmu,» teic L. Lideiķe, «tā ir laba iespēja tiem, kuri nemācās un nestrādā vai vienkārši vēl nezina, ko vēlas darīt nākotnē.»

Piedāvāto kursu saraksts tiek izziņots katru mēnesi, ar to var iepazīties arī vietnē «buts.lv», bet pieteikties tiem ir iespējams jebkurā brīdī. «Buts» organizē arī atsevišķus e-studiju kursus, kur teorija tiek apgūta patstāvīgi, taču noslēgumā tiek kārtots tests vai ieskaite. «Piedāvāti tiek arī vienas dienas eksāmeni – ja cilvēks ir kompetents kādā jomā, kur strādā, taču viņam nav izglītības kvalifikācijas dokumenta, tad viņam ir iespēja ierasties uz konsultāciju, pēc kuras tiek kārtots eksāmens, lai dienas laikā iegūtu diplomu un celtu kvalifikāciju attiecīgajā jomā,» stāsta L. Lideiķe.

«Pašlaik viens no populārākajiem maksas kursiem ir pamatapmācības programma profesionālajiem augu aizsardzības līdzekļu lietotājiem otrās reģistrācijas klases augu aizsardzības līdzekļu lietošanai, ļoti aktuāli ir arī grāmatvedības un lietvedības kursi,» informē L. Lideiķe, «pasniedzēji lielākoties ir tepat no Bauskas un Iecavas, bet attālinātajās mācībās mēdzam apvienoties ar darbiniekiem no citām filiālēm. Tagad pēc pandēmijas aktuālākas ir tieši attālinātās mācības, jo tā zināšanas iespējams iegūt no mājām vai izvēlēties sev ērtāku laiku, pakārtojot tās darbam un citām darīšanām. Pašlaik arī gaidām interesentus, lai nokomplektētu angļu valodas grupu.» Mācību centrā ik pa laikam norisinās arī šūšanas, floristikas un citu prasmju meistarklases.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Mācību centra «Buts» Bauskas filiāles vadītāja Līga Lideiķe. Foto: Ivars Bogdanovs

Novadā dzīvojošie ukraiņi centrā «Buts» apgūst latviešu valodu. 22. maijā tika aizvadīta pirmā tikšanās ar topošajiem kursantiem, kas bija ieradušies, lai noformētu dokumentus un izrunātu citas lietas par latviešu valodas mācībām, kas sākas šodien – 24. maijā. Dienas pirmajā pusē pasniedzēja Valentīna Metniece tikās ar pieciem kursantiem, bet dienas otrajā pusē – ar otru grupu. Klātienes mācībās latviešu valodu apgūst 15 ukraiņi.

Viena no mācību apmeklētājām, ko uzrunāja «Bauskas Dzīve», ir ukrainiete Alona Lantušenko, un viņa pastāsta, ka uz kursiem nolēmusi nākt, lai justos ērti un labāk spētu iekļauties vietējā sabiedrībā. «Man ļoti patīk pasniedzēja Valentīna Metniece un viņas individuālā pieeja katram, arī mācību centra kolektīvs ir ļoti pretimnākošs un izpalīdzīgs,» tā Alona, kura ikdienā strādā Bauskas 2. vidusskolā, lai palīdzētu darbā ar ukraiņu bērniem. «Šī ir otrā reize, kad esmu ieradusies uz latviešu valodas mācībām, un no pagājušās nodarbības es jau zinu daudz vārdu un protu salikt teikumus,» stāsta ukrainiete Ludmila Žurba, «kursus apmeklēju, jo vēlos maksimāli adaptēties vidē, kurā dzīvoju.»

Foto: Ivars Bogdanovs

«No nākamā gada īstenosim maksas projektu novada skolās, piedāvājot mācības skolēniem biznesā, lietvedības pamatos – ar vecākiem vienosimies par dalīto maksājumu visu mācību gadu, lai visa summa uzreiz nav jāiemaksā. Plānojam projektu īstenot ar 10. un 11. klasi, jo 12. klasēs jau jākārto noslēguma eksāmeni. Šādā veidā skolēniem būs lielāka iespēja atrast kādu darbiņu, lai piepelnītos,» atklāj L. Lideiķe, «informācija par projektu tika ievietota skolu mācību platformās, arī no vecākiem bija atsaucība – nākotnē tas bērniem var būt noderīgi.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa teic, ka daudzi cilvēki nemaz nezina par maksas un bezmaksas iespējām mācību centrā. Vairums sabiedrības locekļu neesot pietiekami informēti par visu, tāpēc tagad, kad L. Lideiķe jau gadu strādā par filiāles vadītāju, daudz vairāk tiek domāts par pakalpojuma piedāvāšanu plašākai auditorijai.

Bauskas filiālē ir trīs nodarbību telpas – vienā no tām ierīkots datorzinību kabinets, otrā latviešu valodu apgūst ukraiņi, un trešajā telpā notiek autoskolas nodarbības.

Uzņēmums «Buts» Latvijā dibināts 1991. gadā, Bauskā filiāle darbojas kopš 1995. gada jeb 29 gadus. 

Foto: Ivars Bogdanovs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.