Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Divi Bauskas objekti tēmē uz būvniecības balvu

Šogad konkursam “Latvijas būvniecības gada balva 2021” saņemts 121 pieteikums desmit nominācijās, to vidū arī divi Bauskas novada objekti, portālu informēja konkursa rīkotāju pārstāve Agrita Lūse.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nominācijā “Inženierbūve – pārbūve” pieteikta Mēmeles ielas pārbūve un gājēju tilta atjaunošana pār Mēmeli Bauskā. A. Lūse akcentēja, ka šī ir viena no nozīmīgākajām nominācijām, jo, kā zināms, bez sakārtotas infrastruktūras, ceļiem, tiltiem ne ekonomika, ne kultūra, ne zinātne attīstīties nevar.

“Tāpēc ir liels prieks par abiem no Bauskas iesniegtajiem objektiem, kas pilsētnieku un to viesu dzīvi ir padarījuši noteikti daudz patīkamāku un konkursa kontekstā mēs noteikti augsti vērtējam sociāli ekonomiskos ieguvumus,” teic A. Lūse. Viņa norādīja, ka pagaidām par iespēju saņemt balvas Bauskas objektiem nav nekādu iespēju izteikties, žūrijas vērtējums vēl top, tālab visiem jāgaida gala ceremonija 11.martā, kuras laikā tiks paziņoti laureāti un arī objekti, kas saņems atzinības, kā arī labākie Latvijas būvspeciālisti.

Mēmeles iela Bauskā. Pasūtītājs Bauskas novada pašvaldība. Projektētājs “BM-Projekts”. Būvnieks SIA “VIA”. Foto: www.via.com.lv
Mēmeles iela Bauskā. Pasūtītājs Bauskas novada pašvaldība. Projektētājs “BM-Projekts”. Būvnieks SIA “VIA”. Foto: www.via.com.lv

Statistiski šogad konkursam pieteikto objektu skaits ir mazāks, A. Lūse iezīmēja, ka tam ir vairāki iemesli – pandēmija, izmaksu kāpums, nestabilā situācija pasaulē, tas viss ir iekavējis vairāku objektu ekspluatācijā nodošanas termiņus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Jāpiebilst, ka šur un tur ir bijusi ne pārāk laba kvalitāte un līdz ar to arī šādus objektus nevaram kvalificēt konkursam. Runājot par izcilībām – tās vienmēr visos laikos ir bijušas, visi kavējošie apstākļi šādām izcilībām ir tikai izaicinājumi, kas pārbauda viņu spēju tos sekmīgi pārvarēt. Protams, būvobjektos parādās zaudējumi būvniekiem, taču darbs tik un tā tiek paveikts līdz galam. Ko vēlētos no valdības? Vairāk izpratnes par norisēm būvniecībā, jo šķiet, ka ierēdņi ir ļoti attālinājušies no prakses un tiešām nezinām nevienu ministru, kurš būtu pavadījis kaut vienu darba dienu būvlaukumā, mēģinot saprast, kur un kā veidojas būvobjektu izmaksas. Tāpēc no malas šķiet, ka būvniekiem ir viegli, bet ja iedziļinās to ikdienā, tad atklājas pavisam cita aina,” teic A. Lūse.

Pagājušā gada izcilības tiks apbalvotas 2022.gada 11.martā Āgenskalna tirgus laukumā. Viena no pasākuma sadaļām būs pop-up tēlniecības izstāde, atgādinot par estētiski un mākslinieciski augstvērtīgu skulptūru nepieciešamību pilsētvidē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.