Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Ceturtdien LTV1 raidījumā «Pa straumei» – par Iecavu un Iecavas upi

Ceturtdienās plkst. 21.10 LTV1 atkal skatāma raidījuma “Pa straumei” 3. sezona. Jaunieši kopā ar suņu meiteni Urgu laivo pa Latvijas upēm un iepazīst kultūrvēsturisko mantojumu, dabas daudzveidību. Otrajā raidījumā ceturtdien, 31. martā, jaunietes Elīna Zvejniece un Helēna Krista Kalniņa kopā ar Urgu laivos pa Iecavas upi, portālu informēja Latvijas Televīzijas komunikācijas speciāliste Anita Jansone.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Abas jaunietes kopā ar vides eksperti Viju Kreili dosies Ellītes purvā uzmeklēt Iecavas upes izteku un nogaršot dziedniecisko Ellītes sēravota ūdeni. Ne pārāk labi smaržojošo, bet vērtīgām īpašībām apveltīto sērūdeni meitenes papētīs arī kopā ar Bārbeles jaunieti Elīnu Kļaviņu, kura izrādīs vēsturiskās Bārbeles sēravota dziednīcas teritoriju un pastāstīs daudz interesanta par reiz plaukušo kūrortu. Kopā ar citiem Bārbeles jauniešiem Helēna un Elīna kāpelēs pa kokiem un dosies budēļos, bet Zemgales sētā “Everti”, iefiltrējoties perkusionistu plenērā, ļausies afrikāņu mūzikas ritmiem.

Ausekļu dzirnavās būs iespēja izpētīt ne tikai senu dzirnavu darbības principus, bet arī iepazīt dažnedažādas padomju laiku liecības un ielūkoties unikālā seno braucamrīku kolekcijā.

Kopā ar enerģijas pārpilno zemgalieti Eleonoru Maisaku Helēna Elīnai un Urgai uzvīs budēļu laikam raksturīgu rudzu vārpu vainagu, savukārt Elīna kopā ar Bārbeles folkloras kopas “Tīrums” vadītāju Iritu Vimbu izpētīs unikālo krieviņu tautastērpu. Vairāk par krieviņiem Latvijā meitenēm pastāstīs nu jau mūžībā aizgājusī novadpētniece un rakstniece Gina Viegliņa-Valliete.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēstures zinātājs Andris Kopeika izvadās meitenes pa Iecavas pilsētu un atklās daudz aizraujošu stāstu par Iecavas vietām un lietām.

Kad Iecava izpētīta, ūdensceļš tālāk vedīs uz Ozolniekiem, kur būs iespēja iemēģināt palaivot slalomu ar sporta smailītēm, doties elegantā izjādē ar izcilajiem LLU Zirgkopības mācību centra “Mušķi” zirgiem un baudīt pašceptu Ozolnieku kebabu Iecavas krastā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.