Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Darba devēji Bauskas novada teritorijā skolēniem ir pieteikuši 243 darba vietas

Vasaras mēnešos skolēniem, kuri vēlas strādāt, tādu iespēju sniedz Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) rīkotais skolēnu vasaras nodarbinātības pasākums. Bauskas novadā tajā iesaistās 20 darba devēji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

NVA Bauskas filiāles vadītāja Igunda Bēmane laikrakstu informē, ka Bauskas filiāles apkalpošanas teritorijā darba vietas skolēniem 2024. gada vasaras brīvlaikā ir pieteikuši 20 darba devēji. NVA skolēnu nodarbinātības pasākumā var piedalīties jaunieši vecumā no 15 līdz 20 gadiem, kuri iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs. Tā mērķis ir veicināt skolēnu īslaicīgu nodarbinātību vasaras brīvlaikā valsts līdzfinansētās darba vietās, nodrošinot skolēniem iespēju iegūt prasmes, iemaņas un pieredzi.

Darba devēji visā novada teritorijā, ieskaitot Bauskas pilsētu, ir pieteikuši 243 darba vietas viena, divu vai trīs mēnešu periodā no 1. jūnija līdz 31. augustam. Visvairāk darba vietu – 97 – skolēniem pieteikusi Bauskas novada pašvaldība.

«Brīvo darba vietu saraksts jūlijam un arī augustam vēl var tikt aktualizēts no darba devēju puses – skolēni dažādu iemeslu dēļ pārdomā un atsakās no pasākuma,» tā I. Bēmane, «ņemot vērā, ka skolēni reģistrējas kopējā sistēmā, izdalīt skolēnu – strādātgribētāju – skaitu, kas reģistrējušies Bauskas novadā, nosaukt nevaram. Saskaņā ar pasākuma nosacījumiem, skolēni vai nu iepriekš vienojas ar konkrētu darba devēju par darbu vasarā, vai arī piesakās uz brīvajām darba vietām, ja darba devēji tās aktualizējuši NVA mājaslapā, pēc izvēles, neatkarīgi no dzīvesvietas.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novadā NVA skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumam darba vietas pieteikuši tādi uzņēmumi kā SIA «Bauskas novada komunālserviss», SIA «Bauskas tirgotājs», SIA «Sparlats», SIA «Latvijas aptieka», SIA «Agitis», SIA «Hercogs XII», SIA «Kores-L», SIA «Mi», SIA «Rimi Latvia», AS «Ķekava Foods», SIA «Rutare», SIA «Pīlādzis», SIA «R.D.A.», SIA «Velosēta», SIA «Kommats», SIA «Tirdzniecības nams «Kurši»», SIA «Mārksmens», SIA «Karijs», kā arī Bauskas novada pašvaldība un Rundāles pils muzejs.

SIA «Karijs» jeb kafejnīca «Viestarti» Iecavā NVA skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumā iesaistās jau trīs gadus, un šovasar ēdināšanas uzņēmumā tiek nodarbināti divi jaunieši. Kafejnīcas vadītāja Ilze Skrastiņa pastāsta, ka vasaras mēnešos uzņēmumā viesojas vairāk viesu nekā citās sezonās, tāpēc jauniešu palīdzība ir noderīga. Viņa atzīst, ka priecājas jauniešiem sniegt iespēju nopelnīt un gūt pieredzi šajā nozarē.

Māris Riekstiņš šoruden sāks mācības 11. klasē Jelgavas Valsts ģimnāzijā. Kafejnīcā «Viestarti» puisis strādā jau trešo gadu un pastāsta, ka strādāt kafejnīcā viņam piedāvāja paziņas. «Vēlos nopelnīt, tāpēc citu variantu nav – ir jāstrādā,» tā Māris, «manos pienākumos ietilpst klientu apkalpošana, tīrības uzturēšana gan zālē, gan pie bāra, galdu klāšana ikdienā un banketu reizēs. Ja vajag, apleju arī puķes, tāpēc daru daudz un dažādus darbiņus. Manuprāt, jauniešiem darbs iemāca disciplīnu, jo ir jāspēj paveikt pienākumus laikā – īpaši, kad jāsagatavo banketi. Darbs pārbauda arī nervu noturību un palīdz sagatavoties citām dzīves situācijām.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jauniešus, kuri vēl nav atraduši darba vietu, kur šovasar strādāt, NVA aicina sekot līdzi brīvo darba vietu sarakstam viņu mājaslapā www.nva.gov.lv. Kad sameklēta piemērota vakance, iespējams sazināties ar darba devēju (ir norādīta kontaktinformācija) un pieteikties tai.

Kā «Bauskas Dzīve» rakstījusi jau iepriekš, arī Bauskas novada pašvaldība jūnijā, jūlijā un augustā organizē papildu skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumu, piedāvājot 129 vakances pašvaldībā, kurām bija iespēja pieteikties līdz 5. maijam. ◆

Uzziņai

DARBA DEVĒJS, kurš ar NVA atbalstu vasarā nodarbina skolēnu, saņems dotāciju skolēna mēneša darba algai 50% apmērā no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas. Ja darba devējs nodarbinās skolēnu ar invaliditāti, NVA dotācija būs valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas apmērā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

NVA APMAKSĀ veselības pārbaudi skolēnam, ja to paredz normatīvie akti par obligātajām veselības pārbaudēm, kā arī apdrošina skolēnu pret nelaimes gadījumiem darba vietā.

NVA PIEŠĶIR arī dotāciju skolēna darba vadītāja atalgojumam. Savukārt darba devējam jānodrošina līdzfinansējums skolēna darba algai, nodokļu nomaksa un kompensācija par neizmantoto atvaļinājumu. Skolēna mēneša atalgojumam par pilnu nostrādātu darba laiku jābūt vismaz valstī noteiktās minimālās algas apmērā – 700 eiro pirms nodokļu nomaksas.

ŠOGAD pasākuma īstenošanai valstī paredzētais finansējums ir 4 170 180 eiro, kas ir pietiekams, lai izveidotajās darba vietās nodarbinātu 9929 skolēnus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

AVOTS: NVA

FOTO: Māris Riekstiņš kafejnīcā «Viestarti» strādā jau trešo vasaru. Foto autors: IVARS BOGDANOVS

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.