Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Deg mājas jumta konstrukcijas Stelpes pagastā

Piektdienas, 29. aprīļa, pēcpusdienā Bauskas novada Stelpes pagastā dega divstāvu dzīvojamās mājas jumta konstrukcijas 7 m2 platībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Ilustratīvs attēls no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no mājas evakuējās divi cilvēki. Notikuma vietā strādāja arī Bārbeles brīvprātīgie ugunsdzēsēji, informē Viktorija Gribuste, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.

Bauskas novada Stelpes pagasta nodaļas vadītājs Sandis Neimanis «Bauskas Dzīvei» sacīja, ka degusi Līvānu māja. Ugunsnelaimes iemesls – bojāts, caurs skurstenis. «Visi dienesti ļoti operatīvi reaģēja, saskrēja, bet paši iedzīvotāji jau visu paguva nodzēst vēl pirms ugunsdzēsēju ierašanās. Palīdzēja arī pagasta darbinieks, kura dzīvesvieta atradās trīs mājas tālāk, jo viss taču uzreiz redzams pat no tālienes. Neviens nav cietis, un cilvēki var turpināt dzīvot savā mājā,» skaidro S. Neimanis.

Svētdien,1. maijā, plkst. 16.23 Bauskas ugunsdzēsēji glābēji devās uz Brunavas pagastu, kur dega neapsaimniekota saimniecības ēka pilnā 80 m2 platībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Joprojām ievērojami VUGD resursi tiek tērēti kūlas ugunsgrēku dzēšanai. Foto – Ivars Bogdanovs, “Bauskas Dzīves” arhīvs.

Zemgalē ugunsdzēsēji glābēji dzēsa 14 kūlas ugunsgrēkus, tai skaitā Bauskas novadā – Robežu ielā Bauskā 100 m2 platībā, Īslīces pagastā 200 m2 platībā, Bērzkalnu ielā Bauskā 500 m2 platībā, Ceraukstes pagastā 1500 m2 platībā.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta. Diemžēl joprojām ievērojami dienesta resursi tiek tērēti kūlas ugunsgrēku dzēšanai. VUGD aicina cilvēkus aizdomāties, ka tajā laikā, kamēr ugunsdzēsēji glābēji dzēš degošo kūlu, kādam, iespējams, ir nepieciešama palīdzība, bet to nevar operatīvi sniegt, ja visi tuvākie dienesta resursi ir iesaistīti kūlas ugunsgrēku dzēšanā. «Nededzini kūlu un, iespējams, tu kādam izglābsi dzīvību!» rosina aizdomāties V. Gribuste.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizvadītajās trijās diennaktīs, laikā no 29. aprīļa plkst. 6.30 līdz 2. maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 40 izsaukumus – 24 uz ugunsgrēku dzēšanu, desmit uz glābšanas darbiem, un vēl seši izsaukumi bija maldinājums.

Savukārt visā Latvijā VUGD kopumā saņēma 252 izsaukumus – 151 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem 67 bija kūlas ugunsgrēki un trīs meža ugunsgrēki, 63 uz glābšanas darbiem, bet 38 izsaukumi bija maldinājumi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.