Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Desmit tūristu mītnes Bauskas novadā paudušas gatavību uzņemt bēgļus no Ukrainas

293 tūristu mītnes visā Latvijā paudušas gatavību uzņemt bēgļus no Ukrainas. Visvairāk palīdzību piedāvājušas tūristu mītnes Rīgā, Tukuma novadā, Madonas novadā, Liepājā un Dienvidkurzemes novadā, kā arī Siguldas un Ventspils novadā. Bauskas novadā izmitināt cilvēkus no Ukrainas apņēmušās desmit tūristu mītnes, portālu informēja Ekonomikas ministrijas pārstāve Evita Urpena. Viņa norādīja, ka konkrētus nosaukumus šīm vietām nesauks, ja uzņēmumi vēlēsies, tie paši publicēs šo informāciju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz 27.februārim 80 uzņēmumi no Zemgales iesnieguši informāciju par vakancēm, kuras varētu piedāvāt Ukrainas iedzīvotājiem. E. Urpena paskaidroja, ka pilsētu griezumā dati šobrīd apkopoti netiek.

Komersanti piedāvā plašu spektra brīvās darba vietas – mežstrādnieki, sabiedriskās ēdināšanas darbinieki, izglītības iestāžu darbinieki, dažādi būvniecības specialisti, šuvējas, lauksaimniecības sektora darbinieki, kokapstrādes speciālisti, kā arī mehāniķi, metinātāji, autoatslēdznieki, un citas.

EM aicina uzņēmējus, kas gatavi ziedot preces vai bez atlīdzības uzņemt bēgļus, reģistrēties, sekojot saitei “ej.uz/Ukrainai“. Šo informāciju apkopos EM.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt uzņēmumi, kas gatavi nodarbināt bēgļus, aicināti reģistrēties, sekojot saitei “ej.uz/vakancescilvekiemnoukrainas“. Šo informāciju apkopo Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra.

Pašvaldības un iedzīvotāji, kas ir gatavi bez atlīdzības uzņemt bēgļus, var reģistrēties, sekojot saitei “ej.uz/atbalstscilvekiemnoukrainas“. Šo informāciju apkopo biedrība “Gribu palīdzēt bēgļiem”.

Foto: AFP, YURIY DYACHYSHYN

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.