Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Dzimšanas dienu nosvinējusi folkloras kopa “Svitene”

Folkloras kopa «Svitene» sestdien, 11. maijā, skanīgi nosvinēja 25 gadu darbības jubileju. Sievas tērpušās jaunos strīpainos brunčos, kas darināti Bauskā, individuālajā uzņēmumā «Novads». Kopas vadītājs Leons Zarāns pieteica katru dalībnieku, sirsnīgi viņu raksturojot un aicinot solo nodziedāt katra izvēlēto dziesmu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gunta Novika tika pieteikta kā vienīgā kolektīva prezidente visos 25 gados, viņa – tautastērpu zinātāja, rokdarbniece. Gundega Kaulene ir pirmā, kas uzdrošinājās sākt apgūt kokles spēli, danču vedēja – kā Leons teic, «kur danči, tur Gundega, kur Gundega – tur danči». Daiga Medvedeva, tāpat kā Ilga Vaičūne un Gunta Novika, Svitenes folkloras kopā ir kopš tās pirmās dienas. L. Zarāns vērtē, ka Daiga no galvas zinot visus meldiņus un vārdus, varot Daigai piezvanīt un tos pajautāt kaut divos naktī. Savukārt Ilga sagatavo koncertiem scenāriju, tos režisē.

«Ja Ilga ir blakus koncertos, esmu drošs,» atzīst folkloras kopas «Svitene» vadītājs. Vija Pudņika ir tā, kas pārvalda grabināmos un sitamos instrumentus, arī Ina Čekava ar tiem darbojas, labi zina angļu valodu, kas palīdz folkloristiem ekskursijās, koncertceļojumos. Jaunpienācējs kolektīvā ir baušķenieks Vairis Kurpnieks, kurš spēlē akordeonu, ko apguvis pašmācības ceļā. Uz dzimšanas dienas svinībām bija uzcirtis jaunu kreklu, kas austs no nātru šķiedrām.

Svitenes folkloristi ir optimistiski, aizvien tiecas apgūt ko jaunu, ir arī drosmīgi – kā gan citādi saņemtos uz solonumuriem. Pašlaik aizrāvušies ar kokles spēles apguvi. Kopas vadītājs Leons Zarāns instrumentus izgatavojis visām dalībniecēm un pats sev, tāpat viņa roku darinājums ir ģīga, ko spēlēt apguvusi vēl viena jaunpienācēja kolektīvā Iveta Balode. Iedzimtā sviteniece, pašlaik dzīvo Elejā un strādā Jelgavas 4. vidusskolā. Arī ar Ivetu kopā nu varēšot droši ceļot, iepazīstinot teic Leons, jo viņa ir angļu valodas skolotāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svitenes tautas nama vadītāja Sandra Kerēvica folkloras kopas «Svitene» kolektīvu ļoti augstu vērtē, bez viņiem būtu grūti daudzus pasākumus un svētkus sarīkot. Viņi ir kā tautas mākslas vietējā sirds un dvēsele. Pati Sandra arī ir dziedājusi Svitenes folkloristu kolektīvā.

Paldies visiem latviešu tautas mūzikas un mākslas kopējiem, kas sestdien pulcējās Svitenē! Bet viņu bija daudz – svētkos Svitenes folkloristus sveica deviņas draugu kopas, kas katra muzicēja un pat izspēlēja īpašas muzikālas mizanscēnas. Ja laikapstākļi ļautu svinēt laukā, varētu saaicināt vismaz divkārt lielāku draugu pulku, teic kopas «Svitene» vadītājs Leons Zarāns. Bet šoreiz ciemos bija folkloras kopa «Dālava» no Svētes pagasta Jēkabnieku kultūras nama, Olaines folkloras kopa «Dzedzieda», folkloras kopa «Milzkalnieki» no Milzkalnes, folkloras kopa «Pūrs» no Slampes kultūras pils, kopa «Līgotne» no Auces, no Lietuvas Biržu rajona Parovējas kultūras nama ansamblis «Melodija» (vadītājs Vītauts Kavaļausks, kurš spēlēja akordeonu). Bauskas novada kolektīvi – folkloras kopa «Vecsaule», Bauskas kultūras centra «Trejupe», Codes folkloras kopas «Dreņģeri» pārstāves ar vadītāju Ināru Grēniņu.

Svitenes folkloristus dzimšanas dienā sveikt bija ieradies arī Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis un novada kultūras nodaļas vadītāja Vita Morkūna.

Skaistu un lielu svētku torti bija cepusi sviteniece Anita Šveda, savukārt Līga Duntava vārījusi gardu putru, ar ko gaviļnieku viesu cienastā «pamatu ielikt».

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.