Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Dzīvokļu īpašnieki nepiekrīt mājas apsaimniekošanas maksas paaugstināšanai, bet “Vides serviss” atrod, kā iekasēt vairāk

 Neizpratnē par SIA “Vides serviss” rīcību ir baušķeniece Irēna. Viņa atklāja, ka pagājušā gada decembrī SIA «Vides serviss» anketēja iedzīvotājus par apsaimniekošanas maksas paaugstināšanu līdz 55 centiem par kvadrātmetru līdzšinējo 50 centu vietā, bet daudzdzīvokļu nama iedzīvotāji to neatbalstīja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saņemot pirmo rēķinu janvārī, iedzīvotāji pamanījuši, ka apsaimniekošanas maksa par kvadrātmetru ir paaugstināta, taču tas nav konkrēti minēts, bet vidēji ir par sešiem eiro vairāk uz katru dzīvokli. Lai kopīgā summa saglabātos iepriekšējā līmenī jeb nemainītos, ir samazināta maksa par remontdarbiem un citiem veicamajiem darbiem.

«Ar šādu naudas daudzumu mēs neko nevarēsim mājā veikt. Nesaprotu, kāpēc uzņēmums palielināja apsaimniekošanas maksu, ja iedzīvotāji bija pret to? Kā varēs veikt uzkrājumus mājai, ja materiāliem cenas pieaug, bet nama kopējā uzkrājumu summa sarūk?» vaicā baušķeniece.

Bauskas novada pašvaldības uzņēmumā SIA «Vides serviss» pieļāva, ka minētā situācija ir saistīta ar dzīvojamo māju Plūdoņa ielā 58 Bauskā. Uzņēmumā norādīja, ka maksu par pārvaldīšanu atbilstīgi pārvaldīšanas līgumam var mainīt tikai ar iedzīvotāju piekrišanu. Tika veikta iedzīvotāju (dzīvokļu īpašnieku) aptauja, piedāvājot to paaugstināt līdz 0,55 EUR, ko šīs mājas iedzīvotāji noraidīja, līdz ar to atlīdzība pārvaldniekam par pārvaldīšanu palika 0,50 EUR (šī summa nav mainīta).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ņemot vērā pārvaldnieka izmaksu pieaugumu, no 2023. gada 1. janvāra ir mainījusies valstī noteiktā minimālā alga uz 620 eiro (bija 500 eiro) un ir pieaugušas arī citas saimnieciskās izmaksas, ir mainīts pārvaldīšanas maksas sadalījums, lai pārvaldnieks varētu veikt ar likumu noteiktās obligātās pārvaldīšanas darbības.

Sadalījums starp saņemamajiem maksājumiem – «Obligātie pārvaldīšanas izdevumi» un «Maksājumi par turpmākajos periodos pārvaldīšanas darbību ietvaros veicamo dzīvojamās mājas remontu, atjaunošanu vai pārbūvi un neparedzētu avāriju novēršanu, ņemot vērā bilanci» – ir mājas pārvaldnieka kompetencē, paskaidroja uzņēmumā.

Atbildot uz jautājumu par to, kā varēs veikt uzkrājumus mājai, ja materiāliem cenas pieaug, bet nama kopējā uzkrājumu summa sarūk, SIA «Vides serviss» skaidro, ka mājas dzīvokļu īpašnieki paši izvēlējās apsaimniekošanas maksu nepaaugstināt, tādēļ bija jāmaina sadalījums starp saņemamajiem maksājumiem, kā tas minēts augstāk.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (29)

  1. viss ko nodrošina videsserviss ir sētnieks. par citiem darbiem vai nu mājai nav naudas vai kas par to maksās.ļoti ērta atbilde lai neko nedarītu.

    25
  2. Arī mūsu mājai ,Dārza ielā 62 ,sen jau viss izgājis no iedzīvotāju kontroles.Kādus gadus atpakaļ mājai bija uzkrājums pāri 4000 eiro.Vides serviss to iztērēja pāris gadu laikā neprasot un neveicot nekādas aptaujas.Raksta tikai lapas ar izpildāmiem darbiem kurus reāli vai māja nevar apmaksāt.To darbu vajadzība arī īsti nav skaidra,jo netiek veiktas nekādas pārrunas ar iedzīvotājiem.Visus noliek tikai fakta priekšā.Patreiz mājas bilance ir +15 eiro.
    Varbūt tā arī labāk,jo tagad Vides serviss redz ka no mūsu mājas vairs nav ko paņemt.Un arī uzkrāt neļauj.
    Tā lūk arī dzīvojam un interesantākais ir tas ka mājas iedzīvotājus tas īpaši arī neuztrauc,jo kad veicām aptauju par kooperatīva dibināšanu,nevarējām savākt pat 50 % atbalstu

    12
  3. Interesanta situācija.Rīga mājas brūkot.Iedzīvotājiem esot jāfinansē daudzstāveņu kapitālais remonts. Būvinženieri apsekojuši daudzas mājas un konstatējuši, ka māju avārijas stāvoklis ir ēkām, kuras netiek uzturētas. Ūdens notekas ciet ar lapām, sarūsējušas, ūdens no notekām izplūst pie pamatiem, ieeju jumtiņu un balkonu segums un notekas bojātas un tie taisās nokrist. Iedzīvotāji ir maksājuši gadu desmitiem, bet apsaimniekotāji mājas ir nolaiduši līdz avārijas stāvoklim. Godprātīgu apsaimniekotāju mājās viss esot kārtībā. Apsaimniekotāji ir jātiesā.Par slinkumu, nekompetenci, nolaidību, augstprātību, bezkaunību, demagoģiju. Patiesībā jātiesā pašvaldības, jo apsaimniekotāji vairumā gadījumu ir pašvaldības iestādes. Katrai kļūdai esot uzvārds, kā teica viens personāžs.

    26
    3
  4. būtu tās jūsu rūpes privātmājas iedzīvotājiem, ja arī viņi līdz zināmam laikam uzskatītu, ka par īpašumu jārūpējas citiem, līdz ēkas sabrukšanai. Protams, ir jau arī dažādi privātmāju īpašnieki. Vispār jau jautri, kurš dzīvokli, pagrabu, pat bēniņus privatizēja, bet visu māju kopumā lai apsaimnieko kāds cits no malas, piedevām par kapeikām šolaiku naudas izteiksmē.

  5. bet, ēka brūk ne jau zemestrīces dēl, visas tās tevis uzskaitītās nebūšanas taču esat vērojuši gadiem. Gadiem vērojuši un paļāvušies, atnāks labais onkulis un visas jūsu nebūšanas novērsīs. Bet tā ir utopija, Marksa un Engelsa radītā utopija par komunisma visvarēšanu. Tad, kur jūs bijāt visu šo laiku, mierīgi noskatījāties kamēr brūk jūsu privātais kolektīvais īpašums?

    6
    1
  6. vien kas par to, lai veiktu kapitālo remontu tavā daudzstāvenē maksās, citi no saviem nodokļiem. Savācieties beidzot visi dzīvokļu īpašnieki, ņemiet kredītu kopā ar patreiz esošo ne mazo valsts atbalstu, un uz priekšu. Tās patlaban renovētās mājas renovēja ne jau par tiem jūsu maksātiem apsaimniekošanas līdzekļiem. Mājas savešanai kārtībā vajag pulka vairāk līdzekļu.

    12
    3
  7. Apsaimniekotājam maksāja gadu desmitiem. Apsaimniekotājs nepilda savas līgumsaistības. Tiesas darbi. Viennozīmīgi. Iedzīvotāji maksā, apsaimniekotājam ir jāstrādā. Ja nepatīk, lai iet uz privāto būvvirmu un pamēģina ” sust” ierastajā veidā. Izmetīs pēc nedēļas.

    11
    1
  8. Ja apsaimniekotajs apgalvo, ka par iedzīvotāju maksājumiem, kuru apmēru pats noteica, kāda ēka ir novesta avārijas stāvoklī, tad lai atdod visu apmēram trīsdesmit gados iekasēto naudu, kas lielā mērā bija pierakstījumi un vienkārši slinkā un bezatbildīgā apsaimniekotāju kontingenta laika darba alga. Ne konkrēto darbu alga. Apsaimniekotāja izvērstās un iedzīvotāju iepriekš apstirinātas darbu tāmes neviens nav redzējis. Patvaļa. Rīgas Dome laikam ir sapratusi pašvaldības apsaimniekotāju grēcīgumu un tāpēc piedāvā 50 procentu līdzfinansējumu dzīvojamo māju atjaunošanas tiešajām buvdarbu izmaksām, bet ne vairāk kā 90000 eiro uz vienu māju.

  9. Jā,interesanti gan,kādas parvaldīšanas darbības veic pārvaldnieks.Jā,skaidrs alga varbūt ir jāpalielina,bet mājas iedzīvotāaji jau pārvaldnieku vispār sazvanīt nevar,nevar pat konsultēties,ko vajadzētu mājai darīt.Pārvaldnieks vispār nav ne redzams,ne dzirdams,Tad,kas iedzīvotājiem tagad jādara- jāieņem rinda ie pārvaldnieka kabineta durvīm septiņos no rīta,vai???

    11
    1
  10. Visi teksti par iedzīvotāju atbildību būtu patiesi, ja iedzīvotāji kopš dzīvokļu privatizācijas nebūtu maksājuši daudzus tūkstošus Bauskas apsaimniekotāju kantoriem. Vienu brīdi Bauskā bija viena izcili bezkaunīga apsaimniekošanas kantora priekšniece iz pašas Rīgas it kā.

  11. Jāfiltrē. Renovācija ir luksuss, ko ne visi varēs atļauties ar visiem atbalstiem. Turklāt apsaimniekotāji parasti neveic renovāciju. Ēkas uzturēšana, par kuru tika maksāts vairākus gadu desmitus apsaimniekotājiem, ir pilnīgi cita opera, Vairumam pašlaik ir nepieciešama kvalitatīva “cita opera”. Mēs negribam apsaimniekotāja neizdarības radītus ēku defektus, kas sadārdzina renovāciju, jo mēs maksājam apsaimniekotājam par ēkas uzturēšanu labā stāvoklī. Apsaimniekotājs varētu izlasīt Civillikumu un beidzot saprast, ka viņš ir līgumattiecībās ar dzīvokļa īpašniekiem, kuri viņam maksā par konkrētas ēkas atbildīgas uzturēšanas līgumsaistību izpildi. Dabūt neatkarīga būvinženiera atzinumu, ka konkrēti ēkas defekti ir radušies apsaimniekotāja neveiktu vai nepareizi veiktu darbu dēļ nebūtu pārāk sarežģīti. Ja ir fakti, līgums, reāli zaudējumi, tad jābūt arī zaudējumu kompensācijai. Latvija esot tiesiska valsts. Maksā par rezultātu, nevis dzīves laiku.

  12. Lai Vides Serviss nemelo. Viņi paaugstinaja maksu arī citām majam gan veicot, gan neveicot aptaujas. Vini neņēma vērā, ka iedzīvotāji bija pret. Ja apskatās, cik no naudas aiziet majai, cik viņu algām, tad jasaka, ka priekš mājām summa ir loti niecīga. Mes ar savu naudu maksājam viņu brangas algas.

    20
  13. Daudzdzīvokļu māju privatizācija patiesībā ir izgāzusies.Likumdošana šajā jautājumā ir pretrunīga un samocīta. Apsaimniekotāji kopumā mājas ir nolaiduši Tik un tā pašvaldībai un valdībai būs jārisina simtiem tūkstošu iedzīvotāju jumta jautājums. Ja reiz iesmērēja vecas būdas. Redzēsim kuru ceļu ies. Baros bankas, aizņemsies miljardus, gaidīs lai apmirst pensionāri un mājas nojauks… Varbūt radīs ekonomiku ziemeļvalstu līmenī….

    8
    1
  14. Ko ? 50 centi par m2 un kāds grib renovāciju par tādu apsaimniekošanas maksu? 😀
    Cik labi, ka ir internets, kur katra tante un onkulītis var ko rakstīt 😀

    2
    7
  15. Nejaukt apsaimniekošanu ar renovāciju. Slikta vai neesoša apsaimniekošana sadārdzina renovāciju un var radīt kapitālā remonta nepieciešamību. Rodas iespaids, ka ēku apsaimniekošana ir kaut kas līdzīgs seksam pa telefonu. Naudu maksā, bet prece viltota. Visā Latvijā.

    5
    1
  16. Ja kaut vienamno jums,čīkstuļi, būtu sava privātmāja jūs zinātu cik maksā mājas apsaimniekošana.

    5
    5
  17. Mia, man ir sava privātmāja un dzīvoklis daudzdzīvokļu mājā. Es zinu, ko es ielieku privātmājā, bet es Nezinu, kas par Baiso naudu tiek darīts manā daudzdzīvokļu mājā…. Nekas!!!! Nav pat sētnieka, zāles pļāvāja. Tikai tiek prasīta nauda! Vairāk, vairāk un vēl vairāk.

    11
  18. brēcēji, esat padomājuši ar ko jūsu kopīpašuma apsaimniekotājs atšķiras no tāda paša apsaimniekotāja- novada domes. Iedzīvotāji ik mēnesi no savām algām obligāti ienākuma nodokļa veidā atskaita simtus eiro, bet kā sokas ar apsaimniekošanu, varbūt slikta redze jums? Jau sen kā nākts pie atziņas, ka kopus cūka nebarojas, veidojiet savām mājām savus apsaimniekotājus un dzīvojiet cepuri kuldami. Nekādi netiekat vaļā no komunisma lozunga- no katra pēc spējām- katram pēc vajadzības?

    1
    2
  19. Kur “Vides Serviss” liek naudu? No janvāra līdz aprīlim liela daļa sētnieki aizsūtīti uz bezdarbniekiem,jo no 2023. gada pacelta minimālā alga! Un vēl atļaujās palielināt apsaimniekošanas naudu!

  20. Nav saprotams iedzīvotāajiem Vides servisa sastādītajos mājas uzturēšanas darba plānos,tur ir redzamas tikai kautkādas vizuālās pārbaudes,bet nekas nav rakstīts,ko mājai remontēs,vai atjaunos,tikaai vizuāali pārbauda-bet kur rezultāts tām pārbaudēm, tās arī maksā naudu,un ne mazu.

  21. Tur jau tas kreņķis, ka visi gaida labo onkuli, kurš visu padarīs jūsu vietā. Ievēliet mājas vecāko, kurš ies un noskaidros naudas izlietojumu, iesaistīsies darbu veikšanā utt. Bet neviens jau to negrib darīt, jo paverieties apkārt- kā notiek lietas. Cik cilvēki atnāk uz mājas sapulcēm, cik piedalās rīkotajās talkās utt? Vai, vispār, ir kāda māja, kur visi dzīvokļu īpašnieki ir 100% ieinteresēti piedalīties mājas uzturēšanā? Privātmāju īpašniekiem ir vieglāk- viņiem nav variantu- jādara, neatkarīgi, cik tas maksā. Bet viņiem nav arī jāapskraida visi dzīvokļi un nav jāmēģina nevienu pārliecināt par kāda darba nepieciešamību. Tā ka jums ir divi varianti- turpiniet brēkt un gaidīt, ka kāds ko izdarīs jūsu vietā, vai arī iesaistieties paši.

    3
    1
  22. Vides servisam ir milzīgas administrācijas izmaksas un vēl jau jāapmierina atsevišķu darbinieku personīgās vajadzības. Tur tā naudiņa arī izčab. Vienīgā izeja tomēr vienoties savstarpēji un vai nu pašiem dibināt kooperatīvu vai atdoties kādam jau esošam DzīKs. Būs ja ne lētāk, tad efektīvāk noteikti. Mazāk mutes, ko barot.

  23. Būs tāpat kā ar elektrību. Daļa elektrības tērētāju daļēji atkratījās no bezkaunīgā monopolista ar saules enerģijas palīdzību. Monopolists uzreiz izdomāja kā saglabāt naudas masu un vēl to palielināt. Lai jūt neatkarīgie un atkarīgie. Tauta sarosījās, šie nogaida un plāno kā nemanāmi iemānīt cilpā ” medījumu”.

  24. Nekā nosodāma tajā nav. Mājas pārvaldnieks vadās no tām izmaksām ar kurām spiests rēķināties. attiecīgi tiek paaugstināta arī apsaimniekošanas maksa. Turklāt jāņem vērā arī dziv. Mājas tehn. Stāvoklis…

  25. Nu ja daudzdzīvokļu ēku privatizēto dzīvokļu Ipas. Šķiet, ka viņi tiek nemitīgi apkrāpti, tad esošā likumdosa neliedz no tā visa atteikties un organizēties pašiem…

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.