Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Latvijas labāko tirgotāju vidū arī Bauskas novada uzņēmumi

Latvijas Tirgotāju asociācija un Latvijas pašvaldību savienība tradicionāli ik gadu izvērtē iedzīvotāju apkalpošanas kvalitāti un daudzveidību, atzīmējot labākos tirdzniecības nozares uzņēmumus. Šogad eksperti novērtēja vairāk nekā 200 dažādus objektus, portālu informēja Latvijas Tirgotāju asociācijas (LTA) izpilddirektore Lāsma Reine.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

14. jūnijā svinīgā ceremonijā Rīgā, tirdzniecības centrā “Akropole” tika pasniegti diplomi 31 finālistam, kuri atzīti par Latvijas labākajiem tirgotājiem 2022. gadā. Uzvarētāju vidū arī seši pakalpojumu sniedzēji no Bauskas novada.

Kategorijā “Aptiekas” par labāko tirgotāju atzīta SIA  “Velgas aptieka pluss” Rundāles pagastā, kategorijā “Veikali” apbalvojumu saņēma veikals “Būvbode” Vecumnieku pagastā, ko pārvalda SIA “Četri L”, jāmin, ka tirgotava ieguva arī specbalvu no uzņēmuma SIA “RCG Lighthouse”.

Konkursa kategorijā “Mazie veikali” apbalvots veikals “Lats” Vallē, kurš ir zemnieku saimniecības “Assi” pārziņā. Kategorijā “Viesu nami” no mūspuses sumināta piemājas saimniecība “Padegas” Viesturu pagastā. Konkursa kategorijā “Restorāni” apbalvots restorāns “Rezidence” Pilsrundālē, ko pārvalda SIA “Gustare”, bet par labāko kafejnīcu atzīta “Aveņi” Bauskā, ko pārvalda zemnieku saimniecība “Aveņi”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Laureātu vidū kategorijā “Kafejnīcas, kafetērijas” diplomu saņēma arī SIA “Neiba” kafejnīca “Wild Rančo” Codes pagastā.           

LTA izpilddirektore L. Reine norādīja, ka konkursa “Latvijas Labākais Tirgotājs” mērķis ir veicināt pircēju un apmeklētāju apkalpošanas standartu un kultūras uzlabošanu uzņēmumā, vienlaikus paaugstinot tirdzniecības, ēdināšanas un pakalpojumu nozares uzņēmēju piedāvātā servisa kvalitāti, motivējot personāla individuālo ieguldījumu.

L. Reine paskaidro, kas konkurss tiek organizēts divās kārtās. Proti, pirmajā kārtā katrā novadā konkursu organizē pašvaldības un tirgotāju reģionālās asociācijas nodaļas, izvirzot uzvarētājus konkursa otrajai kārtai. Šīs kārtas norisi plāno novadu konkursa komisijas patstāvīgi, piesaistot uzņēmējus, speciālistus, izveidojot ekspertu komisiju. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Otrajā kārtā piedalās novadu un pilsētu konkursa pirmās kārtas uzvarētāji, novadu un pilsētu pašvaldību izvirzītie labākie objekti, vai pašu uzņēmēju individuāli pieteiktie objekti. Labāko noteikšanai tiek veidotas arī iedzīvotāju aptaujas.

Vērtēšana notiek atbilstoši konkursa dalībnieku specifikai, saskaņā ar objektu klasifikāciju. Vērtēšanas sistēma balstīta uz “anonīmā pircēja” pārbaudes principu, aplūkojot iekārtojumu, preču klāstu, apkalpošanas kultūru, preču marķējumu, pieejamo informāciju, kārtību un tīrību, kā arī speciālos piedāvājumus.

Vērtējot šā gada norisi LTA prezidents Henriks Danusēvičs atzīst, ka ir sarūgtināts, jo Latvijas pilsētu un novadu pašvaldības ir bijušas pasīvas, izvirzot savus kandidātus: “Manuprāt tas ir labs veids pašvaldību vadītājiem kā atbalstīt sava novada tirgotājus un uzņēmējus, veicinot viņu atpazīstamību ārpus novada robežām.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada pašvaldība gan malā nav stāvējusi, bet ļoti aktīvi iesaistījās konkursa norisē, kā arī tās domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis ieradās klātienē, lai sveiktu sava novada laureātus un uzvarētājus.

No Bauskas novada visaugstāko punktu skaitu saņēma kafejnīca “Aveņi”. L. Reine atzīmēja, ka “Aveņi” jau vairākus gadus piedalās konkursā. Sākotnēji to pieteica pašvaldība, bet ar laiku “Aveņi” kļuva par individuālajiem dalībniekiem un vairāku gadu garumā, ar savu profesionalitāti un attieksmi ir TOP 3 labāko vidū.

L. Reine nosauc trīs šogad visaugstāk novērtētās vietas, kurām visām 98 punkti no maksimālajiem 100 punktiem. Tas ir tirdzniecības centrs “Valetta” Valmierā, kafejnīca “Aveņi” Bauskā un Veikals “Brokolis farm” Jūrmalā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Laureātu diplomi uzņēmējam ir ne tikai atzinība savā jomā, bet arī sniedz tiesības savā darbībā izmantot ”Latvijas labākā tirgotāja” logo. 

Kafejnīcas «Aveņi» vadītāja Vita Začesta pastāstīja, ka Latvijas Tirgotāju asociācija (LTA) uzrunāja piedalīties konkursā jau krietni iepriekš, bet tolaik šķitis, ka ir tik daudz nepadarītu darbu, ka šāds solis būtu sasteigts. Konkursā vērtē visu – kā viesis jūtas ierodoties, iebraucot pagalmā, ienākot ēstuvē, kā tiek sagaidīts, kā apkalpots, kāds ir interjers, eksterjers, tiek analizēts piedāvājums. Slepenais pircējs ierodas, un tas brīdis var būt jebkurš.

“Pērn sajutos gana stipra, lai mēģinātu un startētu šajā konkursā. Pagājušajā gadā ieguvām savu pirmo balvu. LTA vadītājs uzrunāja mūs, ka varētu piedalīties arī otro gadu. Nenobijāmies, riskējām un lūk esam top trijniekā. Tas patiešām ir liels gandarījums, ka esam tik augstu novērtēti,” atzīst V. Začesta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pateicoties šai balvai, kļuvuši atpazīstamāki un to jau sajutuši pagājušajā vasarā. Pērnvasar daudzi viesi vēstījuši, ka lasījuši, dzirdējuši par “Aveņiem” un gribējuši atbraukt. Arī citas pašvaldības veic rezervāciju ar tekstu – jūs ieteica, kas nozīmē, ka pozitīva informācija arvien vairāk virmo un ir apritē.

“Uzskatu, ka LTA rīkotā konkursa mērķis ir sasniegts, jo tā galvenā ideja, kas caurstrāvo, – lai tādiem maziem uzņēmumiem, kas nav no Rīgas, Pierīgas, Jūrmalas un nav lieli tīkli, tādiem, kas čubinās kaut kur lauku rajonā, tiktu pievērsta uzmanība un tiktu atbalstīta uzņēmējdarbība reģionos.

Pagājušo ziemu gaidījām ar bažām, jo visu vasaru biedēja, kā pārziemos, kas notiks. Šī ziema nav izņēmums, atkal pavīd šie teikumi, ka ir jāgatavojas aukstajai sezonai, nav zināms, vai būs valsts atbalsts, kas būtu vērsts uz uzņēmējiem, neziņa, kas notiks ar cenām. Katrai privātpersonai, mājsaimniecībai, pieaugot izdevumiem, skaidrs, ka kļūstam otrajā plānā un paliekam tikai svētku reizēm. Tomēr gribas šo vasaru nostrādāt, sagatavojoties šai “nesezonai”,” teic V. Začesta.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (12)

 1. Nu gan mūsu papikam leģendārajā zilajā žaketē tik liels harēms un pašam smaids pa visu ģīmi! Eh gan sirmgalvim tā paveicies 🙂

  21
 2. Apkalpošana laba Aveņos, bet garša labā ir zudusi. Pogas sāk izgriezt Mežkungs, ja pavāru Aveņi nenomainīs, tad Mežkungs bus uzvaretajs, gan garša izsmalcinātāka,gan interpetācija labāka,gan ir radošāka pieeja. Drusku varbut Mežkungam cenas jānolaiž tik…

  19
  3
 3. Neverbālā komunikācija izsaka visu. Aplūkojot bildes top skaidrs,cik ļoti Aivaram tīk tuvoties Aveņu Vitai. pat nepieklājīgi tuvu ir izgūlies uz Vitas pusi. Abi tik čalo un smaida, bet Rezidences Agnese priekšā sēž kā sastingusi mūmija. Cirks gatavais.

  3
  1
 4. Īsti šo par cukurpapiņu neuzskatīs, bet kas zina mūsu Aivariem Latvijā jau patīk savu mantu noslēpt ārzonās. 🙂

 5. Nu, vai nav jauka kompānija? Smaidi, apmierinātība ar dzīvi, gaisā valda saldā naudas smarža…

 6. Prieks par mūsu puses darītājiem! Lai darbaprieks nerimst un veiksmīgs attīstības ceļš! Vienīgi… Lai cik skaisti un moderni mēs būtu, uzskata, ka apģērbu vajadzētu izvēlēties atbilstošu pasākumam nevis, lai tikai izrādīt savu dotumus. A. Strautiņas kundzei gan jau arī viedoklis būtu:D
  Veiksmi!

  5
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.