Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iecava nesekos Bauskas piemēram un nakts stundās ielu apgaismojumu neizslēgs

Elektrības cenu kāpuma ietekmē Bauskas novada pašvaldība gada sākumā meklēja veidus, kā samazināt tēriņus. Viens risinājums tika atrasts – samazinot nakts stundās Bauskas pilsētas apgaismojumu, izslēdzot atsevišķas lampas. Iedzīvotāji interesējās, kāpēc šādi pasākumi netiek īstenoti arī otrā Bauskas novada pilsētā – Iecavā?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iecavas apvienības pārvaldes vadītājs Normunds Vāvers paskaidroja, ka pašlaik Iecavas apvienības pārvalde neplāno ekonomēt uz iecavnieku fiziskās un mantiskās drošības rēķina. “Šobrīd, kad pasaulē jau tā ir nestabila situācija, nav paredzēts diennakts tumšajā laikā atslēgt ielu apgaismojumu,” sacīja N. Vāvers. Viņš akcentēja, ka preventīvie drošības pasākumi balstās uz kvalitatīvu videonovērošanu. Lai to nodrošinātu, ir nepieciešams apgaismojums.

Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Beata Logina informēja, ka Iecavā ir 749 ielu apgaismojuma laternas, no tām puse (372) – LED gaismekļi. LED lampu elektriskā jauda ir dažāda – 80 W, 55 W. Veco nātrija spuldžu jauda – 150 W.

B. Logina norādīja, ka pērn Iecavā veikta ielu apgaismojuma modernizācija, realizējot ESCO investīciju modeli: Baldones un Skolas ielā kopumā nomainīti 79 gaismekļi uz moderniem un energoefektīviem LED gaismekļiem. Tiem paredzēta dimmēšana (gaismas plūsmas regulēšana) – no plkst. 23 līdz rīta gaismai tie darbojas ar 60% jaudu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagājušajā gadā veikta apgaismojuma modernizācija arī Zemgales ielas posmos no Edvarta Virzas ielas līdz Dārza ielai un no Rīgas ielas līdz Dzirnavu ielai.  Ir nomainīta savu laiku nokalpojusī instalācija, apgaismes stabi un lampas.

Tāpat 2021. gadā pilsētā ierīkoti 20 jauni apgaismes stabi Vītolu ielas posmā no Robežu ielas līdz Stelpes šosejai. Savukārt Pārupes ielā, kur līdz šim apgaismojuma nebija, izbūvēti 19 jauni apgaismes stabi ar mūsdienīgiem un energoefektīviem LED gaismekļiem.

Šogad ir nomanīti trīs prožektori Tirgus ielā, kuri apgaismo tirgus laukumu (līdzšinējie – 250 W, jaunie – 50 W). Pašlaik notiek apgaismojuma pārbūves projektēšana ielas posmiem Iecavas pagasta Zorģos, lai gaisa vadu vietā ierīkotu kabeļa līniju un koka stabus aizstātu ar metāla stabiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par ielu apgaismojumu Iecavā novembrī maksāti 6024 eiro, decembrī – 5203 eiro, janvārī – 4599 eiro, bet februārī – 4264 eiro.

B. Logina atzīmēja, ka Bauskas novada pašvaldība ir plānojusi šogad īstenot apgaismojuma modernizāciju ar ESCO metodi, visā novadā ap 2200 gaismekļu nomainot uz energoefektīvākiem, t.sk. 389 – Iecavas apvienības pārvaldes teritorijā. Šobrīd tiek sagatavoti dokumenti iepirkumam, lai izvēlētos darbu veicēju.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (8)

 1. Beidzot. No Aprīļa ar covid slimo VISI arī VAKCIN
  ĒTIEv, pietam 3REIZ vairāk , betJŪS ejat un duraties, jo durties ir lētāk , nekā OPaxlovid tablešu kurss.Kā teica alberts burla , kura vecāki ir no grieķijas un ir EBREI , ar Paxlovid tabletēm peļņai jābut 120 moljardi

  1
  3
 2. Es tās Paxlovid tabletes vienreiz iedevu sunim attārpošanai.Neticēsi -bet palīdzēja!

  2
  1
 3. tās “lielo” vīru spēles diemžēl ne katram izprotamas. Varbūt, mūsu, Bauskas varenajiem jau sen kā padomā nākamais pārsteigums iedzīvotājiem. Taupīsim visu gadu, lai šogad uz Ziemassvētkiem “uguņotu” jau par 100 tūkstošiem, un liela daļa, vismaz te portālā par to būs pateicīgi, pieskaitot tos, kuri šos tūkstošus sadalīs uz galviņām un visi laimīgi, viņuprāt.

 4. Interesanta attieksme-vieniem(baušķiniekiem kuru pienesums budžetā ir nesalidzināmi lielākais no novada administratīvām struktūrām) jātaupa un jāizbauda neērtības , bet ”krutie” iecavnieki(faktiski ciemats) liek …uz taupīšanu. Bauskas novada budžets nav kopējs?

 5. Aleluja – es neesmu drošs par nesalīdzināmi lielāko baušķenieku pienesumu, jo man šķiet, ka IIN uz vienu iedzīvotāju Iecavā ir lielāks kā Bauskā. Tam protams ar gaismām ir maz saistība, bet kopumā augstprātīgā attieksme ir stipri apšaubāma, jo lietas skatot objektīvi – Iecava ir attīstītāka teritorija – to apliecina ļoti daudzi indikatori. Tas tā zināšanai.

  1
  3
 6. Bauskas pilsētā dzīvo vairāk iedzīvotāju nekā Iecavas novadā kopā. Tas par matemātiku un pienesumu budžetā. Un teksts bija par attieksmi un taupību. Ja taupa tad visi. Nevis kādai ”maziņai” un ”abižotai” pilsētiņai citi noteikumi.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.