Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iecavā skolu būvobjektos iemūrē kapsulas

Piektdien, 11. martā, svinīgi iemūrēta kapsula divos Iecavai nozīmīgos objektos – pie topošās vidusskolas aktu zāles un pie sporta zāles, kuru ceļ līdzās pamatskolai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vidusskolas direktors Kārlis Kravis. Foto – A. Kļaveniece

Svinīgajā pasākumā piedalījās Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks, Iecavas apvienības pārvaldes vadītājs Normunds Vāvers, skolu pārstāvji, kā arī objektu būvniecību un autoruzraudzību pārstāvošās personas. Ar priekšnesumiem sarīkojumu kuplināja skolēni, kuriem šīs ēkas ir visvairāk nepieciešamas. 

Kapsulās ievietots vēstījums nākamajām paaudzēm, būvniecības sākumposmā drukātie pašvaldības izdevumi „Iecavas Ziņas” un „Bauskas Novada Vēstis”, atslēgu piekariņš ar bijušā Iecavas novada ģerboni, skolu mācību organizēšanas plāns un naudas monētas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iecavas vidusskolas pārbūve un jaunas aktu zāles celtniecība tika sākta 2021. gada jūlijā. Atbilstoši 22. jūnijā noslēgtajam līgumam ar SIA «REATON», projekta pirmajā kārtā notiek esošās virtuves pārbūve un aktu zāles pārveide par ēdamzāli, savukārt otrajā kārtā – jaunas aktu zāles un tās palīgtelpu būvniecība. Abu kārtu celtniecības darbi norit vienlaikus, informē Bauskas novada pašvaldības iestādes «Iecavas novada pašvaldības administrācija» būvniecības speciālists Juris Kuziks.

Vidusskolas direktors Kārlis Kravis sacīja paldies būvniekiem un pašvaldībai, kā arī pauda cerību, ka nākamā mācību gada sākumā skolas pasākumi jau notiks jaunajā aktu zālē. Aivars Mačeks atgādināja, ka savulaik Iecavas novada domes deputāti uzstājīgi virzījušies uz mērķi panākt ēdināšanas bloka pārbūvi un jaunas aktu zāles būvniecību, lai primāri novērstu skolēnu ēdināšanas problēmas.

Vienlaikus varēs paēdināt 300 skolēnus

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vidusskolas ēdnīcas pārbūves gaitā ir pārplānotas virtuves telpas, lai varētu izvietot ēdiena pagatavošanai nepieciešamās tehnoloģiskās iekārtas un izveidot inženiertehnisko tīklu pieslēgumus, kā arī izbūvēt tehnoloģiskajām prasībām atbilstošu piespiedu ventilāciju un apkuri. Rekonstrukcijas darbi notiek bijušajā aktu zālē, piemērojot to ēdnīcas zāles prasībām. Tāpat daļēji jau veikta fasāžu apdares un jumta seguma nomaiņa. Pašlaik būvnieki veic apdares darbus: linoleja un flīžu grīdas izbūvi, apgaismojuma ierīkošanu, ventilācijas agregātu uzstādīšanu, piekārto griestu montāžu.

Vidusskolas ēdināšanas telpu blokā paredzēts vienlaikus nodrošināt ēdināšanu 300 skolēniem, attiecīgi visus skolas skolēnus un skolotājus paēdināt divos starpbrīžos.

Jauno aktu zāli un skolu savienos vestibils

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aktu zāles būvapjomā ir paredzēts uzbūvēt zāli 330 skatītājiem un interešu izglītības pulciņu darbam nepieciešamās palīgtelpas. Starp esošo skolas ēku un aktu zāli paredzēts veidot plašu ieejas vestibilu ar slēgtu skolas dežuranta telpu, slēgtām skolēnu garderobēm un labierīcībām. No vestibila paredzēta ieeja esošajās skolas telpās, aktu zāles foajē un aizskatuves telpu zonā, kā arī plānota izeja uz skolas sporta laukumiem. Ieejas vestibils nodrošinās skolas un aktu zāles, kā arī aktu zāles un ēdamzāles tiešu funkcionālu saistību.

Pašlaik piebūvei ir ierīkoti ārējie inženierkomunikāciju tīkli, nosiltināti ēkas pamati, izbūvēts grīdas pamatojums, metāla konstrukcijas jumtam, daļēji samontētas dzelzsbetona kolonas, rīģeļi un pārsegums, tiek mūrētas sienas.

Projekta noslēgumā paredzēta arī teritorijas labiekārtošana, kuras gaitā esošais asfaltbetona segums tiks aizstāts ar betona bruģi; tiks bruģēts arī projektētais piebraucamais ceļš un gājēju celiņi. Plānots uzstādīt žogu, bīdāmos autotransporta vārtus un veramus gājēju vārtiņus. Pie aktu zāles ir paredzēta segta velosipēdu novietne. Skolas priekšlaukumā ir plānots uzstādīt trīs karoga mastus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pie Iecavas pamatskolas top sporta zāle

“Ir ļoti patīkami, ka Latvijā valda tendence attīstīt izglītības iestādes un sporta būves, paverot bērniem un jauniešiem kvalitatīvas pilnveides iespējas. Mūsu uzņēmumam pēdējo trīs četru gadu laikā šī ir jau piektā sporta būve,” sacīja “Selva Būve” valdes priekšsēdētājs Rolands Ostrovskis. “Protams, ka visi nebūs nākamie olimpieši, bet jebkurā gadījumā sportiskā aktivitāte jauniešu vidū ir apsveicama. Par šo būvi jāsaka, ka pašvaldība ielēca pēdējā vilcienā, lai šo ēku paspētu uzbūvēt sākotnējo izmaksu robežās. Varu apsolīt, ka līdz nākamā mācību gada sākumam ēku nodosim ekspluatācijā.”

Iecavas pamatskolas direktore Aija Semjonova veltīja paldies vārdus gan pašvaldībai, kas vienmēr dāsni atvēlējusi līdzekļus skolas attīstībai, gan uzņēmuma “Selva Būve” būvniekiem: “Esam priecīgi par to, kā šī ēka dienu no dienas aug. Katru rītu, nākot uz darbu, ir redzams, ka kaut kas atkal ir mainījies. Ļoti ceram, ka nākamajā mācību gadā mums jau būs sava sporta zāle.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunās sporta zāles būvdarbu gaitā jau ir izbūvēti pamati, nesošās sienas, sporta zāles karkass, jumta metāla konstrukcijas un nesošais profils, daļēji ir veikti labiekārtošanas darbi, izbūvēti ārējie inženierkomunikāciju tīkli. Pašlaik galvenais būvuzņēmējs veic jumta seguma izbūvi, kā arī grīdu pamatnes sagatavošanas darbus.

Projekta gaitā tiks uzbūvēta sporta zāle ar tribīnēm, ārstnieciskās vingrošanas zāli, garderobes zonu, administrācijas telpām, treneru-sporta pedagogu darba kabinetiem, tiesnešu ģērbtuvēm un ģērbtuvēm ar sanitārajiem mezgliem, daudzfunkcionālo telpu, sporta inventāra novietnēm. Ir paredzētas tehniskās telpas, kā arī telpa uzkopšanas darbu inventāra glabātuvei. Galvenais un lielākais apjoms – tā ir septiņus metrus augstā un 30 x 45 metrus lielā sporta zāle un tribīnes ar 300 skatītāju vietām.  

Sporta zāles būvniecībā ir ietverti arī labiekārtošanas darbi ap ēku: ceļi, stāvlaukumi (40 automašīnu vietām), apzaļumošana. Papildus pie sporta zāles galvenās ieejas tiks izbūvēta jauna iebrauktuve no Skolas ielas. Tiks nodrošināta vides pieejamība nokļūšanai ēkā, atbilstoši normatīvajām prasībām izbūvējot pandusu, kā arī durvis bez sliekšņiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Informāciju sagatavojusi Anta Kļaveniece, novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste, bauska.lv

Top Iecavas pamatskolas sporta zāle.

Foto – A.Kļaveniece, bauska.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.