Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iecavā un Vecumniekos aprīlī darbu sāks “SPAR”

Mazumtirdzniecības veikalu tīkls «SPAR» pirmos veikalus Bauskas novadā atvērs šī gada aprīlī, informēja uzņēmuma «SPAR Latvija» valdes priekšsēdētājs Andris Vilcmeiers. Viņš uzsvēra, ka «SPAR» tīkls strādā pēc franšīzes uzņēmējdarbības modeļa, kurā «SPAR International» ir franšīzes devējs, un «SPAR» katrā valstī (piemēram, «SPAR Latvija») – franšīzes ņēmējs, kuram ir tiesības pārvaldīt «SPAR» franšīzi noteiktā valstī un pārdot franšīzes tiesības attiecīgās valsts teritorijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Veikalu tīkls «SPAR» Latvijā veidos sadarbību ar mazumtirdzniecībā jau strādājošiem uzņēmējiem, palīdzot viņiem sakārtot un attīstīt biznesu. Par pievienošanos «SPAR» franšīzei februāra sākumā paziņoja SIA «Banderi S.IDE», kas līdz šim bija mazumtirdzniecības veikalu tīkla «Elvi» franšīzes partneris. Pašlaik SIA «Banderi S.IDE» uzņēmumu grupā ietilpst SIA «Baltijas delikateses», SIA «Dagi LV» un SIA «Malko» ar kopumā 37 veikaliem, kuros tiek nodarbināti ap 250 strādājošo. SIA «Banderi S.IDE» pieder «Elvi» veikals Iecavā, bet SIA «Baltijas delikateses» pārziņā ir tirgotava Vecumniekos.

Vecumniekos “Elvi” veikals aprīlī pārtaps par “SPAR” tirgotavu. Foto: Zane Skara

Veikalu zīmola un datubāzes maiņā «Banderi S.IDE» investēs ap 400 000 eiro, bet kopējie ieguldījumi, kas saistīti ar veikalu pārveidošanu atbilstoši «SPAR» prasībām, šajā gadā sasniegs aptuveni divus miljonus eiro, precizēja SIA «Banderi S.IDE» uzņēmumu grupas direktore Dagnija Spunde.
Viņa atklāja, ka tirgotavās Vecumniekos un Iecavā pēdējos gados ir investētas lielas naudas summas, uzsvaru liekot uz energoefektivitāti.

«Vecumniekos veikalu pārņēmām 2020. gada martā gana nolaistu. Te pārbūvējām apkures sistēmu, ieviesām energoefektīvu LED apgaismojumu, uzstādījām saules paneļus. Esam atguvuši ievērojamu apgrozījumu, kas liecina, ka pircēji ir ieguvuši to, ko viņi vēlas,» teic D. Spunde. Viņa stāsta, ka ļoti labi Vecumnieku veikalā pērk cūkgaļu, ko nodrošina Baldones zemnieku saimniecība «Čokas». «Mums atved vairākus cūku kautķermeņus, un izcirtējs uz vietas tos sadala vajadzīgajos gabalos. Gaļa ir patiešām ir kvalitatīva, pilnīgi citāda, kāda tā ir nopērkama lielveikalā. Cilvēki novērtējuši kvalitāti,» uzsver D. Spunde.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tirgotava Iecavā  SIA «Banderi S.IDE» pārziņā ir no 2016. gada. D. Spunde atminas, ka pārņēmuši to no vietējā privātuzņēmēja. Iecavnieki bija saraduši ar veco veikalnieku un, nomainoties saimniekiem, puse pircēju «pazuduši».  «Centīgi strādājām ar cenām, ar apkalpošanu, lai atgūtu klientus. Lauku veikaliem ir tā priekšrocība, ka te ļaudis nereti nāk arī socializēties, aprunāties par dažādām tēmām, uzticas pārdevēja ieteikumiem. Pareizā cena, piedāvājums, plus apkalpošana ļāva atgriezt pircējus atpakaļ ar kārtu. Nenoliedzami Iecavā ir arī liela konkurence, kas mums liek ļoti rūpēties par cenu līmeni. Tā nedrīkst būt augstāka, jo citādi klienti pazudīs. Es gribētu noliegt publiski izskanējušās runas, ka tirgotāji ir negodprātīgi un nesamērīgi ceļ cenas. Mēs paaugstinām cenas tikai tajā gadījumā, ja ražotājam ir cēlušās izmaksas. Mēs pavisam noteikti neizmantojam šo grūto laiku, lai vairotu sev peļņu,» uzsver D. Spunde.  

Pagājušajā vasarā tirgotava “SPAR” atklāta Saldū. Foto: rekurzeme.lv

Vaicājot, kālab uzņēmums izlēma pamest «Elvi» franšīzi un pievienoties «SPAR», D. Spunde uzsver, ka šāds solis sperts pēc rūpīgām pārdomām.

«Mūsu uzņēmums ir pietiekami audzis un, ja parādās vēl kāda vīzija izaugsmei uz to arī virzāmies. Paredzam straujāka attīstību kopā ar jaudīgu starptautisku veikalu tīklu “SPAR”. Ja nemainīsies, tu vienkārši nogrimsi. Atturēšos sniegt komentārus par “Elvi”, jo gribam līdz 1. aprīlim draudzīgi šķirties.  Attiecībā par “SPAR” varu droši apgalvot, ka nebūsim ne kriksīti sliktāki, kādi esam tagad. Sortiments paliks līdzšinējais, turklāt klāt nāks jauns. Sākotnēji no “SPAR” preču zīmes būs ap 300 pozīciju, izteikti ekonomiskās līnijas produkti, kas īpaši nozīmīgi ir lauku reģiona ļaudīm. Rīsi, makaroni, kafija, tēja, cukurs, nepārtikas preces par ļoti pievilcīgām cenām, jo “SPAR” tās iepērk pa tiešo no ražotāja ārpus Latvijas. Šobrīd mēs strādājam caur dīleri, līdz ar to cena ir augstāka,” paskaidro D. Spunde.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa neslēpa, ka uzņēmumam tagad grūti laiki, bet nākotnē raugās ar optimismu. “2020., 2021. gads bija ar lielāku peļņu, bet pagājušais gads knapi pa nullēm, bet par to mēs neraudam, jo investējām attīstībā turklāt paaugstinājām saviem darbiniekiem algas. Neviens strādājošais nesaņem un nekad arī nav saņēmis minimālo algu. Esam sociāli atbildīgs uzņēmums,” uzsvēra D. Spunde.

Uzņēmēja norādīja, ka parasti, ja kāpj inflācija par četriem līdz pieciem procentiem, tad par tādu pašu procentu daudzumu aug arī apgrozījums. Taču šobrīd tā neesot, jo acīmredzot darba devēji Latvijā nespēj paaugstināt darbiniekiem algas, kompensējot inflāciju.  Turklāt salīdzinot ar pandēmijas laiku, šobrīd nav nekādu ierobežojumu, cilvēki var brīvi pārvietoties, var atvēlēt līdzekļus izklaidei.

Liepājā pagājušajā vasarā tika atvērts “SPAR” veikals. Liepājā tirgotavu atklāja Nīderlandes vēstniece Latvijā Klaudija Magdalena Njo Pīterse, kura pauda, ka šis bizness ir “īsts holandiešu veiksmes stāsts”, proti, “SPAR” uzsāka darbību 1932. gadā Nīderlandē un šobrīd tam ir vairāk nekā 13 500 veikalu 48 pasaules valstīs. Foto: Ruslans Šuļga/liepajniekiem.lv

Plānots, ka tirgotavas ar “SPAR” zīmolu darbu sāks 1. aprīlī. D. Spunde apliecināja, ka veikali netiks slēgti, ja būs aizvērti, tās būs dažas stundas, kamēr informācija pārliks no vienas datu bāzes uz otru.   
“Nebūs tā, ka viss pēkšņi svešs. Jā, būs nomainīta izkārtne, būs daļa “SPAR” zīmola preces, bet tas neradīs kardināli atšķirīgu izskatu. Preces nepārkārtosim. Mums ir svarīgi, lai pircējs sev vēlamo produktu atrastu to jau ierastajā vietā.  Noteikti gribam izvērst sadarbību reģionos ar lokālajiem piegādātājiem – zemniekiem. Vēlamies, lai lauku veikalos būtu vietējie tomāti, gurķi, sīpoli, svaiga gaļa, zivis, kūpinājumi, tādējādi vēl vairāk izpatīkot reģiona patērētājam,” nodomāto ieskicē D. Spunde.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa norāda, ka ir pētījuši un salīdzinājuši ikdienas pirkumu grozu un tas pēc aprēķiniem iznācis lētāks nekā analogs veikalā “Maxima”. Šobrīd uzņēmuma novērotais liecina, ka iedzīvotāji vairāk produktus pērk, lai gatavotu maltīti paši. Iepriekš priekšroka tikusi dota pusfabrikātiem. Mainījusies arī pircēju uzvedība. “Agrāk nāca uz veikalu katru dienu un tad protams arī nopirka kaut ko lieku. Tagad nāk katru otro dienu vai reizi nedēļā ar iepriekš sagatavotu sarakstu rūpīgi izplānojot savu budžetu,” stāsta D. Spunde. Viņa akcentēja, ka “SPAR” būs ne tikai ekonomisko, bet arī premium, gan bio un eco līniju produkti.

Latvijas Tirgotāju asociācijas (LTA) prezidents Henriks Danusēvičs atzina, ka SIA “Banderi S.IDE” sadarbības partneru maiņa no “Elvi” uz “SPAR” franšīzi ir normāla biznesa parādība.

“Tas ir normāli, ka no vājākām ķēdēm tirgotāji pāriet uz stiprākām. Šajā gadījumā “SPAR” perspektīvi attīstās, savukārt “Elvi”, cik sapratu, ir nedaudz iestidzis,” sacīja LTA vadītājs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sestdien, 18. februārī, «Bauskas Dzīve» Vecumniekos uzrunāja vairākus «Elvi» pircējus, un visi kā viens bija pārsteigti par uzzinātajiem jaunumiem – gaidāmo izkārtnes maiņu. Daudzi pat nebija dzirdējuši par tādu mazumtirdzniecības veikalu tīklu «SPAR» un jutās izbrīnīti, ka piecās Latvijas pilsētās šādas tirgotavas kopš pagājušā gada jau darbojas.

«Pirmā dzirdēšana! Bieži iepērkos «Elvi», pārdevējas zināmas, bet neko nav stāstījušas,» teic Kristīne, «lielākoties tur eju svaigas gaļas dēļ, ko ved no «Čoku» kautuves (cūku audzētājs Baldones pagastā SIA «Čokas» – red.). Arī lielajam «Pīlādzim» ir tas pats piegādātājs, taču man patīk, kā produkciju sadala veikalā «Elvi». Agrāk tur varēja nopirkt manu iecienīto Ķelmēnu rupjmaizi, taču nu vairs nevienā Vecumnieku veikalā tās nav. Jā, izvēle «Elvi» diezgan švaka, taču, ja vajag ikdienas preces, piemēram, pienu, nekur citur nemeklēju. Turklāt no tirgus puses var ērti piebraukt ar mašīnu.» Jaunā sieviete atklāj, ka parasti gan cenšas ģimenei nepieciešamo sapirkt kādā no Rīgas lielveikaliem, ja iznāk braukšana uz galvaspilsētu, un atzīst, ka Vecumniekos pietrūkst «Drogām» līdzīgas tirgotavas; pārtikas veikalu gan esot diezgan. Pierasts, ka pašā centrā atrodas «Elvi», taču urda arī ziņkāre – ko pircējiem atnesīs pārmaiņas. «Varbūt būs cits sortiments, labāks piedāvājums,» prāto Kristīne.

Lai gan Vecumnieku iedzīvotājas Lauras darbavieta ir turpat centrā, viņa no «Bauskas Dzīves» uzzināja, ka «Elvi» vietā būs cita tirgotava. «Ejošais produkts «Elvi» ir cūkgaļa, ko sastrādā uz vietas un samaļ, ja vajag. Arī augļi un dārzeņi vienmēr svaigi,» novērotajā dalās pircēja. Viņa vēlētos, lai labās iestrādes šajā jomā tiktu saglabātas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Pirmkārt, uz «Elvi» eju tāpēc, ka Vecumniekos tā ir vienīgā tirgotava, kur var iegādāties tā dēvētos hītus jeb karsējamo tabaku, otrkārt, – tur nekad nav rindu un ir foršas pārdevējas. Iespējams, veikalam pietrūkst kapacitātes, bet tā ir uzņēmuma problēma; mani kā patērētāju viss apmierina,» atklāj Edgars Zālītis. Viņš uzsver, ka svaigā gaļa «elvītī» ir labāka nekā citur, bet grilēšanas sezona nav iedomājama bez iecienītā vistas un cūkgaļas «Vecmuižas šašlika». «Parasti iepērkos «Pīlādzī», kur lielāka izvēle un, šķiet, zemākas cenas, taču tirgus dienā pie vienas iešanas visu vajadzīgo sagādāju «Elvi». Ceru, ka arī jaunajā «SPAR», par ko neko nezinu, varēs nopirkt kvalitatīvu gaļu, «Vecmuižas šašliku» un «hītus»,» pauž Edgars.

Vietējā iedzīvotāja Gunita bija dzirdējusi runas, ka veikals «Elvi» beigs pastāvēt, taču nezināja, kāds būs ēkas tālākais liktenis. «Man nav žēl, ka «Elvi» slēgs un atvērs citu veikalu, jo pēdējā laikā daudz kas kaitināja. Plaukti patukši, pie kases bieži vien atklājas, ka izsludinātajai akcijas precei tomēr atlaides nav,» vērtē pircēja. Viņa atzinīgi izteicās par kvalitatīvo gaļas produkciju un kaķu barības piedāvājumu.

Vera Jākabsone gaida autobusu, lai nokļūtu mājās ar veikalā «Elvi» sagādātajiem pirkumiem. Foto: Zane Skara

Vecumnieku centrā, kur piestāj sabiedriskais transports, «Bauskas Dzīve» sastapa sievieti ar divām ietilpīgām iepirkumu somām, ko rotā «Elvi» logo un sauklis «Par savējiem!». Vera Jākabsone dzīvo sešus kilometrus no Vecumniekiem uz Skaistkalnes pusi un sestdienas rītā iepirkties atbraukusi ar autobusu. Vairākas stundas gan iznākot gaidīt, lai nokļūtu mājās, jo transports bieži nekursē. «Jā, vienmēr iepērkos «Elvi», jo te ir viss, ko meklēju. Mani apmierina sortiments un cenas, cenšos izmantot arī klienta kartes atlaides,» apstiprina Vecumnieku pagasta iedzīvotāja. Viņa īpaši uzsver iespēju tikt pie kvalitatīvas un lētas gaļas, mazsvarīgs nav arī piena produktu klāsts, turklāt «Elvi» var nopirkt arī ziedus un ir labs sēklu piedāvājums. «Patīk, un viss!» lakoniski rezumē Vera un pauž pārliecību, ka pārmaiņu dēļ viņai nebūs jāmaina savi iepirkšanās paradumi, jo ticot parunai, ka «jauna slota tīri slauka».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Veikals “Elvi” Iecavā Baldones ielā. Foto: www.bauskasdzive.lv

Iecavnieks Māris Kazāks atklāja, ka  uz Iecavas veikalu «Elvi» Baldones ielā dodas reti. «Tā nav mana pirmā izvēle un pat ne trešā, turpat tuvumā ir veikals «Lats», kas man šķiet pievilcīgāks, jo personīgi pazīstami darbinieki, sortimentu iespējams ietekmēt ar rekomendācijām, kā arī izkārtojums saprotamāks. Uz «Elvi» aizbraucu pēc «Venden» ūdens, jo «Latā» tā nav,» stāsta M. Kazāks. Ja sagribas pienu, pēc tā viņš parasti dodas uz veikalu «top!», kur cena pievilcīgāka. Savukārt svaigu gaļu pērk tirgū vai «Latā», jo piedāvājums un kvalitāte apmierina. «Par labo cenu solīšanu, «Lidl» jau sākumā arī solīja, bet izskatās, ka sajūsma ir mazinājusies,» tā M. Kazāks.

Kompānija “SPAR Latvija” reģistrēta 2021.gada jūlijā, un tās pamatkapitāls ir 250 000 eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Kompānijas kapitālā 40% pieder Aleksandram Svarevskim, 32% – SIA “Geco”, kuras īpašnieki vienādās daļās ir Oļegs Lūkins, Dainis Šulcs, Andris Lūkins un Gints Caune, savukārt 15% pieder SIA “Prodimpekss loģistikas grupa”, kuras vienīgā īpašniece ir SIA “Līna loģistika”, kas vienādās daļās pieder Oļegam Lūkinam, Caunem un Šulcam. Vienlaikus 8% “SPAR Latvija” kapitāldaļu pieder Valērijam Ivasenko, bet 5% – “SPAR Latvija” valdes priekšsēdētājam Andrim Vilcmeieram.

“SPAR” sāka darbību 1932.gadā ar vienu veikalu Nīderlandē, savukārt patlaban tīklā darbojas vairāk nekā 13 500 veikalu 48 pasaules valstīs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (6)

 1. Nu ko lai saka, lai veicas pārsteigt pircējus ar piedāvājumu, lai klientu ir vairāk un kvalitāte ir līmenī!

 2. Liepājā, Zemnieku ielā arī atvēra veikalu SPAR. Pavisam drīz , spriežot pēc tukšās auto stāvvietas , pilsētnieku interese par šo tirgotavu nopluka , jo atbaida cenu līmenis.

  8
  1
 3. Jau otrais gads kā es bez Lidliņa nekur!Merītei ar nav ne vainas,bet nu Lidliņš…Amerika tomēr paliek Amerika!

  3
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.