Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iecavas māksliniece gleznas izsolē gūtos ienākumus ziedos Ukrainas atbalstam

Vienā no prestižākajiem Nīderlandes izsoļu namiem – «Hessinks» – trešdien, 23. martā, notiks starptautiski pazīstamās mūsdienu mākslinieces iecavnieces Tatjanas Paļčukas-Rikānes gleznas «Medības ar bīgliem» («Hunting with Biggles», 2005. g.) izsole. Ienākumi no mākslas darba pārdošanas tiks ziedoti Ukrainas  atbalstam, «Bauskas Dzīvi» informēja mākslinieces dzīvesbiedrs un aģents Pēteris Rikāns.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Tatjanas Paļčukas-Rikānes gleznas «Medības ar bīgliem» («Hunting with Biggles», 2005. g.) fotoreprodukcija. Mākslinieces personiskais arhīvs.

Gleznas sākumcena noteikta 2500 eiro, izsoles solis ir desmit eiro. P. Rikāns skaidro, ka «Hessinks» piedāvā gan vēsturiskas kolekcijas, gan Tālo Austrumu zemju, gan Eiropas mākslu.

Viņš pastāstīja, ka izsolei virzītais mākslas darbs gleznots laikā, kad Tatjanai  favorīttēma bija gan antīkās, gan karaliskās medības. «Medības kā teātris, performance, tradīciju izpausme Rietumeiropā un arī cara laiku Krievijā. Ar ragu skaņām, speciāliem tērpiem un visu ar to saistīto anturāžu, kas bijis senajos laikos. Tatjanas gleznās nav nogalinātu dzīvnieku, asiņu un citu vardarbīgu skatu. Tas ir kā pretstats primitīvai slepkavošanai un ļaunumam, kas pašlaik dominē karā pret Ukrainu,» paziņo P. Rikāns.

Viņš minēja, ka britu premjerministrs Vinstons Čērčils 1940. gadu beigās sacīja, ka «fašisms pasaulē atgriezīsies zem lozunga… cīņa pret fašismu». «Pašlaik tas ir noticis vispretīgākajā, vēl ļaunākā formā. Iemesls – tā arī neiznīcināts viens no Otrā pasaules kara iesācējļaunumiem – Krievijas impērija. Tā nu tagad agonējot posta savu kaimiņvalstu dzīvi. Bez Ukrainas atcerēsimies Moldovu, Gruziju, Čečeniju no burtiski «blakusdurvīm», nerunājot par tālākām pasaules zemēm, kur «atbrīvotāji» ir labi pastrādājuši,» savās pārdomās dalās P. Rikāns.

Viņš atklāja, ka draugiem Ukrainā ir nosūtījuši piedāvājumu izmitināt divus pieaugušos ar bērnu savā mājvietā Iecavā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.