Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iecavas svētkiem gatavojas piešķirt 60 tūkstošus

Bauskas novada izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē deputāti lēma par finansējuma piešķiršanu Iecavas pilsētas 530 gadu jubilejas svinēšanai 8. un 9. jūlijā. Cik varēja saprast no deputātu diskusijām, plānotā summa ievērojami samazināta un to piedāvāja samazināt vēl vairāk.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Attēls no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Informāciju sniedza Iecavas kultūras nama direktore Alma Spale. «Reizi piecos gados Iecavā atzīmējam jubileju, šogad – 530 gadu svinības. Parasti svētkus rīkojam tā, ka iedzīvotājiem un svētku apmeklētājiem ne par ko nav jāmaksā, pašiem jārūpējas vien par vēdera baudām,» stāsta A. Spale. Viņa atzīmēja, ka apzinoties iedzīvotāju finansiālās iespējas, tāpēc svētku tāmi samazinājuši līdz 60 tūkstošiem eiro. «Centīsimies maksimāli visu paveikt par šo summu, izveidot svētkus skaistus un apmeklētājiem tīkamus,» tā A. Spale.

«Par šo jautājumu spriedām arī pēc iepriekšējās domes sēdes, un bija viedoklis, ka vajadzētu summu samazināt, ka tā vēl aizvien ir liela,» neapmierināts bija izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks. Deputāts Jānis Dūmiņš gan atzina, ka neredz iemeslus vēl vairāk summu samazināt, bet aicināja meklēt iespējas ietaupīt uz pārvietojamo tualešu rēķina. A. Spale skaidroja, ka izvēlas firmu, ar kuru ir laba pieredze šajā jautājumā, bet kopumā cenas noteiks aptauja, pēc kuras izvēlēsies piegādātāju.

Deputāts Juris Krievs apšaubīja summu, kas atvēlēta pasākuma vadītājam Renāram Zeltiņam. Pārējie gan to atbalstīja. Aivars Mačeks uzsvēra, ka pasākuma vadītājam jābūt labam, un Jānis Kalniņš pauda, ka tas ir nopietns darbs. «Viņš vada aktivitātes un apbalvošanas, arī pats piedāvā aktivitātes. Vai maksāt mazāk un pieņemt kādu, kurš neprot šo darbu tik labi?» vaicāja A. Spale. «Summa ir adekvāta, Renārs Zeltiņš ir viens no populārākajiem pasākumu vadītājiem,» vērtēja J. Dūmiņš.

Deputāti nobalsoja par šādu lēmumprojekta variantu un virzīja uz finanšu komitejas sēdi, kas notiks 24. martā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (17)

 1. tātad, tie, kuri novadā strādā atbilstošās kultūras nodaļās un komitejās, kā arī vada Iecavas kultūras dzīvi, saņemot par to attiecīgu algu, strādā nenopietni un ir vien derīgi kā viesstrādnieku nolīdzēji? Varbūt, likvidējam šīs pašvaldības iestādes un atstājam vien iepirkumu nodaļu, kam būtu jātiek galā ar līgumstrādniekiem to vietā, kas saņem algu par “kultūrtrēģerismu” no novada budžeta?

  16
  1
 2. Ja pareizi saprotu, Iecava pirmoreiz kļūs par pilsētu tikai 2022. gada 1. jūlijā. Tas nozīmē, ka 8. jūlijā Iecavas pilsētai apritēs tieši 8 dienas. Kādi 530 gadi? Kam?

  4
  5
 3. Kādi Iecavas sveiki!!!! Pēc baloniem ukraiņu svētki!!! Visur kur ej zils ar dzeltenu. Drīz būsim Ukraina, nevis Latvija!!!

  6
  12
 4. Lūk šis manuprāt ir nepareizi pašā būtībā. Mēs dzīvojam ārkārtīgi trauksmainā laikā un vienkārši organizēt svētkus it kā nekas pasaulē nenotiktu ar Renāru Zeltiņu ir maigi izsakoties hmmm. Šis manuprāt ir tas ideālais gadījums, kad varētu organizēt tādus svētkus, kur visas sadaļas organizē ar brīvprātības principu – jā tie izskatīsies savādāki un būs bez Renāra ar mikrafonu un ierastā svētku šablona. Ja tas izdotos un būtu brīvprātīgie – tad svētki nodemonstrētu kas mēs esam – patērētāji kam viss vienalga kas notiek kaimiņos vai arī tikpat stipri kā ukraiņi.
  Un ietaupītos 60K (kas patiesībā ir pieklājīga summa) novirzīt tēmās, kuras mums šobrīd ir aktuāli – kaut vai ukraiņu bēgļu jautājums.
  Te komentētājam augstāk – ja tev šķiet ka mums nav ukraiņi jāatbalsta, tad nosauc saavu vārdu un uzvārdu lai es pilnīgi noteikti zinātu kurš man šeit Latvijā nav jāatbalsta. Esmu uzņēmis savās mājās ukraiņu ģimeni, esmu noklausījies viņu stāstu – nepalīdzēt būtu nožēlojami.

  16
 5. Iecava par pilsētu pirmoreiz vēsturē kļūs 2022. gada 1. jūlijā. 8. jūlijā šai pilsētai būs precīzi 8 dienu jubileja. Kādu 530 gadadienu Iecavā taisās svinēt? Paskaidrojiet, ja varat!

  5
  5
 6. Cik var saprast- lielāko izdevumu daļu veido tualetes un Zeltiņš. Bez pēdējā noteikti var iztikt, gluži vienkārši -vietējām kultūras darbiniecēm jākāpj uz skatuves un jādara savs darbs par algu. Kultūras darbinieki nav tikai līgumu slēdzēji un aktieru honorāru nodrošinātāji. Līgumu var noslēgt jebkurš jurists.

  12
 7. ko jūs īsti organizēsiet par iecerētajiem budžeta tūkstošiem- kārtējo iepirkumu vai tiešām svētkus Iecavas iedzīvotājiem, kuri nebūtu vien lūkotāji, ko pašvaldība tiem sarūpējusi? Vai svētkos nebūtu katram jānāk ar savu izdomu un iniciatīvu? Kur paliek daudzās biedrības, pašdarbības kolektīvi ar visiem jaunajiem tērpiem, par fondu tūkstošiem sarūpētie, tie tikai atskaitēm, kur savulaik nauda tērēta. Vai šajos svētkos savu varēšanu nevarētu rādīt arī citi kolektīvi no vienotā Bauskas novada, kā arī svētku atribūtiku izgatavot dažādie mākslas pulciņi, lai par lielu naudu nav jāiegādājās tāda, kā fotogrāfijā redzamā, derīga pirmskolas iestādes teritorijas izgreznošanai. Tad par ko mēs maksājam tās algas attiecīgiem kultūras cilvēkiem, kuru pašvaldībā ir ne mazums, lai par lielu naudu būtu jāalgo “kāzu ģenerālis” vai “bēru izvadītājs”? Kas šie īsti ir par svētkiem un kādā garā tie tiek rīkoti un kam, vai naudas apgūšanai, vai iedzīvotājiem ar aktīvu pašu dalību, ne no malas lūkojoties uz kādām slavenībām?

  9
  3
 8. Man prieks, ka Iecavā viss notiks, atšķirībā no Bauskas , kur pasākumu organizēšana pieklibo.

  8
  1
 9. Ilzīt, “viss” nenotiks, konfektes tev par brīvu nedos, ja vien tavi vecāki nav organizētāju rindās, tiem gan tās varētu tikt

 10. Visiem,kas te raksta. Iecava ir pilsēta no 2021.gada 1.jūlija,tātad 1 gadu un 8 dienas . Taču tik tizlu kultūras darbinieku kā Iecavā nav nekur.Ka tikai kāds samaksā un pašām nekas nav jādara -jānopērk ziemas gaismas,jānopērk pasākuma vadītājs utt..Visapkārt notiek sirsnīgi pasākumi ar sabiedrības iesaisti ,tikai Iecavā kultūras namā 6 logi Ukrainas vai Iecavas karoga krāsās. Tas arī vienīgais,kas pēdējā laikā izdarīts. Jā,Iecavas karoga krāsas arī ir zilā un dzeltenā .Svētkus vajag,lai cilvēkus uzmundrinātu un iesaistītu,bet vajag tādus ,lai būtu vienotības sajūta un lepnums par to, ka mēs iecavnieki.

  7
  2
 11. Deputāts Juris Krievs apšaubīja summu, kas atvēlēta pasākuma vadītājam Renāram Zeltiņam. Pārējie gan to atbalstīja —-> summa, diemžēl nav publiski minēta, vai tas kāds noslēpums?
  »Viņš vada aktivitātes un apbalvošanas, arī pats piedāvā aktivitātes. Vai maksāt mazāk un pieņemt kādu, kurš neprot šo darbu tik labi?» vaicāja A. Spale. —-> vai piedāvāt aktivitātes, utt, utt nav Spales kundzes ikdienas jau apmaksāts darbs?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.