Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iecavnieki palīdz Ukrainas civiliedzīvotājiem; dienas centrs aicina satikties un iepazīties

Iecavas apvienības pārvaldē līdz pirmdienai bija reģistrēti 39 Ukrainas civiliedzīvotāji, tostarp 17 bērni, kas patvērumu atraduši Iecavas pilsētā un pagastā, vietnē iecava.lv informē pārvaldes vadītāja vietniece Inga Upelniece.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Ilva Vansoviča rāda iecavnieku saziedotās mantas, kuras ar ukraiņu brīvprātīgās Ļizas palīdzību sašķirotas un sapakotas kastēs. Līdz piektdienai tās vēl tiks paturētas Iecavā izmitināto cilvēku vajadzībām, bet pēc tam pārējais tiks nosūtīts uz noliktavu Saulainē, kuru apsaimnieko palīdzības organizators Bauskas novadā – biedrība «Laiks jauniešiem». Foto – Anta Kļaveniece, Bauskas novada pašvaldības administrācijas sabiedrisko attiecību speciāliste, no iecava.lv.

Viņa apstiprina, ka visiem dzīvesvietu nodrošina radi, draugi vai paziņas. Pēc reģistrēšanās tiek kārtotas formalitātes, lai saņemtu uzturēšanās atļauju. Kad tā saņemta, sociālais dienests izsniedz naudas pabalstu, nodrošina ar pārtikas pakām, apzina, kam nepieciešama skola un bērnudārzs.

Kā pašvaldības interneta portālam iecava.lv skaidro Bauskas novada sociālā dienesta Iecavas struktūrvienības sociālā darbiniece Zanda Zelle, līdz šim valsts garantētā minimālā ienākuma (GMI) pabalsts noformēts 20 Ukrainas iedzīvotājiem. Tas nozīmē, ka ģimene pabalsta periodā katru mēnesi saņems: pirmā persona 109 eiro, katra nākamā persona – 76 eiro. Tāpat ģimenēm ir tiesības saņemt pārtikas pakas, kādas Latvijā saņem maznodrošinātas personas. Pakās ir milti, griķi, augu eļļa, dažādi putraimi un pārslas, konservi, cukurs, rīsi, piena pulveris, iebiezinātais piens ar cukuru un citas ilgi uzglabājamas pārtikas preces.

Anta Kļaveniece, Bauskas novada pašvaldības administrācijas sabiedrisko attiecību speciāliste, raksta, ka dienas centrā «Iecavnīca» ukraiņu ģimenes var satikties, saņemt cilvēku saziedotās mantas – higiēnas preces, šo to no apģērba un pārtikas. Dienas centra vadītāja Ilva Vansoviča interneta vietnē iecava.lv informē, ka līdz šim centrā vērsušies aptuveni 20 Ukrainas iedzīvotāji. «Manuprāt, vislabākais risinājums būtu savstarpēja sadarbība un mērķtiecīga ziedošana, lai neveidotu nevajadzīgu lietu uzkrājumus. Pašlaik gan dienas centrā ir atsaucīgu cilvēku sanesti pārtikas produkti – kartupeļi, sīpoli, ievārījumi, medus, dažādi konservējumi. Vienīgais, ko cilvēki jau laikus varētu ziedot, ir vietējo veikalu dāvanu kartes, kas noderētu, cilvēkiem tikko ierodoties no Ukrainas. Būtu ļoti vērtīgi, ja man piezvanītu (tālr. 29116989) cilvēki, kas vēlas ziedot konkrētas lietas, lai brīdī, kad rodas vajadzība palīdzēt, mēs varētu sazvanīties un tās nodot konkrētam cilvēkam. Sāku jau veidot šādu sarakstu. Viens piemērs – saņēmu zvanu, vai nav vajadzīgs ledusskapis, un pēc pāris dienām šāda vajadzība radās,» stāsta I. Vansoviča.

Lai ukraiņi varētu savā starpā iepazīties, sazināties, «Iecavnīcas» vadītāja šīm ģimenēm izveidojusi kopīgu WhatsApp grupu, kurā aicināti pieteikties arī pārējie Iecavā izmitinātie Ukrainas iedzīvotāji. Savukārt šo piektdien, 25. martā, no plkst. 14 dienas centrs būs atvērts ukraiņu ģimenēm, lai tās satiktos un brīvā gaisotnē pie tējas krūzes izrunātu visu, kas sakrājies, apjaustu kopīgās aktualitātes. Ir domāts pakāpeniski plānot arī kādus kopīgus pasākumus, lai palīdzētu šīm ģimenēm iejusties mūsu sabiedrībā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.