Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Itāliešu ansamblis «PassiSparsi» svētdien noslēdz ziemas koncertsēriju Bauskas pilī

Svētdien, 20. martā, plkst. 16 Bauskas pils muzejā uzstāsies renesanses vokālais ansamblis «PassiSparsi» no Itālijas. Koncertprogrammu mūziķi sagatavos Bauskas pils radošajā rezidencē, «Bauskas Dzīvi» informē Ilva Neimane, Bauskas pils muzeja sabiedrisko attiecību-klientu apkalpošanas vadītāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Bauskas pilī svētdien skanēs renesanses laika itāļu mūzika. Foto no atrastalatvija.lv

Programmā “In Amoroso Foco” jeb “Mīlestības uguns” ansamblis no Itālijas atskaņos renesanses laika Itālijas komponistu, piemēram, Filipa Verdelota (Philippe Verdelot), Orzo Veči (Orazio Vecchi) un citu autoru skaņdarbus par mīlestību. Mīlestība ir visskaistāko lietu avots, ko dzīve var piedāvāt, un tās  pozitīvā daba ir slavēta un pārstāvēta renesanses mūzikā – madrigālos un citos laicīgos darbos. Mīlestība un vēlme bagātīgi, pretrunīgi un tēlaini izpētīta itāļu renesanses mūzikā, kur arī dzīvnieki tiek metaforiski attēloti kā mīlestības kalpi vai upuri.

Ar šo koncertu noslēgsies senās mūzikas ziemas koncertsērija, kurā skanēja pieci koncerti Bauskas pilī un Raudondvaris muižā projektā ”Vēsturiskais ceļš: Raudondvaris-Bauska”, pulcējot senās mūzikas mīļotājus un kultūras dzīves baudītājus Latvijā un Lietuvā, skaidro I. Neimane.

“PassiSparsi” ansambļa mūziķi: Marta Rūka (Martha Rook – soprāns), Elizabete Vokalo (Elisabetta Vuocolo– kontralts), Neri Landi (Neri Landi – tenors), Lorenco Tosi (Lorenzo Tosi – bass).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ansambli 2019. gada augustā izveidoja četri jauni mūziķi, kuri tolaik studēja L. Cherubinikonservatorijā Florencē. Lai gan mākslinieki nāca no dažādām akadēmiskajām vidēm, ar dažādām pieredzēm, viņi nolēma apvienoties, pētīt un atskaņot renesanses polifonisko repertuāru.

Kā jau minēts, koncerts notiks projektā “Vēsturiskais ceļš: Raudondvaris – Bauska”. Projekta galvenais mērķis ir palielināt apmeklētāju skaitu Bauskas pils muzejā un Raudondvaris muižā (Lietuva) tūrisma nesezonā un ziemas mēnešos. Projektu organizē Bauskas novada pašvaldība, Bauskas pils muzejs sadarbībā ar Rīgas Vēsturiskā teātra un mūzikas biedrību un Raudondvaris muižu.

Ieeja koncertā bez maksas. Personām no 18 gadu vecuma nepieciešams uzrādīt derīgu Covid- 19 sertifikātu. Koncerta apmeklētājiem jāuzrāda personu apliecinošs dokuments. Koncerta laikā jāliek medicīniskā sejas maska vai FFP2 respirators (nettiecas uz bērniem līdz 7 gadu vecumam) un jāievēro valstī esošie epidemioloģiskie noteikumi Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vietu skaits ierobežots, vēlams iepriekš rezervēt apmeklējumu pa tālruni nr. 63923793, 63922280 mob. t. 20011880 vai e-pastu: bauskaspils@bauska.lv.

Projekts “Vēsturiskais ceļš: Raudondvaris – Bauska” tiek īstenots INTERREG V–A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības  programmā. Kopējais projekta finansējums Raudondvaris muižai un Bauskas pils muzejam ir 785 875,00 EUR, tai skaitā ERAF finansējums 85 % apmērā – 667 993,75 EUR. Projekta finansējums Bauskas novada pašvaldībai: 384 500,00 EUR, no tā ERAF finansējums 326 825 EUR, valsts budžeta līdzfinansējums 19 225 EUR un pašvaldības līdzfinansējums – 38 450 EUR. Projekta ilgums ir 24 mēneši (01.01.2021. – 31.12.2022.)

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Ja man būs Ukrainas karogs, tad drīkstēs neievērot epidemioloģiskos noteikumus? 😏

    2
    3
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.