Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Janvāra beigās būs pieejams spriedums lietā par liegumu Iecavas pagastā ierīkot šautuvi

Administratīvajā apgabaltiesā 30.janvārī būs pieejams spriedums lietā par liegumu ierīkot šautuvi Iecavas pagastā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iepriekš bija plānots, ka spriedums tiks sastādīts pērnā gada 30.novembrī, tomēr Administratīvās apgabaltiesas tiesneses komandējuma dēļ nav bijis iespējams sastādīt spriedumu iepriekš paziņotajā datumā.

Tatjana Ņeploho administratīvajā tiesā pārsūdzējusi toreizējās Iecavas novada domes lēmumu neļaut veidot atklātā tipa šautuvi īpašumos “Sildedži” un “Prelūdes”.

Administratīvās rajona tiesa Jelgavā noraidīja Ņeploho pieteikumu, un tagad lietu apelācijas instancē izskatīja Administratīvā apgabaltiesa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lēmumu neļaut ierīkot šautuvi pašvaldība savulaik pieņēma, ņemot vērā būvvaldes, ministriju un citu iestāžu atzinumus.

Sporta šautuves darbības rezultātā sagaidāms troksnis, kas ietekmētu apkārtējo lauku viensētu iedzīvotājus, tādēļ Bauskas novada būvvalde, lai pieņemtu lēmumu par šo būvniecības ieceri, izsludināja publisko apspriešanu. Viedokli anketās izteica 458 respondenti, tai skaitā 98 ārpus toreizējā Iecavas novada dzīvojošie.

Ieceri atbalstīja 104, tai skaitā 74 ārpus novada dzīvojošie, daļēji atbalstīja viens, neatbalstīja 353 iedzīvotāji, tai skaitā 24 ārpus novada dzīvojošie.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldībā skaidroja, ka arī Veselības inspekcijas ieskatā, realizējot ieceri, netiktu ievērotas normatīvo aktu prasības attiecībā uz sabiedrībai drošu un veselīgu dzīves vidi. Savukārt Valsts vides dienests (VVD) pašvaldības rīcībā nodeva apjomīgu dokumentu paketi, no kuras izrietēja, ka Ņeploho un viņas pārstāvji ir maldinājuši gan VVD, gan būvvaldi, gan pašvaldību attiecībā uz objekta pielietojumu.

Būvniecības ieceri neatbalstīja arī Aizsardzības ministrija un Valsts drošības dienests.

Jau ziņots, ka trešās kategorijas atklāto šautuvi bija plānots izvietot 12,8 hektāru teritorijā. Katru šaušanas sektoru bīstamo zonu bija plānots sānos ierobežot ar trīs metrus augstiem necauršaujamiem aizsargvaļņiem un piecus metrus augstu aizsargvalni katra šaušanas sektora galā, kas kalpotu par šāviņa uztvērējvalnis. Aizsargvaļņi kalpo arī trokšņa slāpēšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šautuvi bija plānots izvietot tā, lai maksimāli izmantotu brīvo zemi un saglabātu mežus, kas kalpotu kā papildu trokšņu un drošības barjeras. Objektā tika paredzēta treniņšaušana, mācību šaušana un šaušanas sporta sacensības.

Sociālajos tīklos vietējie iedzīvotāji pauda bažas, ka šautuve radīšot pārāk lielu troksni.

Foto: iecava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Par Kremļa naudu šautuve jau praktiski uzbūvēta atliek tikai tiesnesim to apstiprināt – ko tas rāda – valsts varas ”aklumu” pastiprinātu ar kādu kuvieri – ceru ka tiesnesis neņems kuvieri. Ceru… Lai gan jau senāk Jurašs pateica cik tur var būt tajos kuvieros pērkamajos varas namos..

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.