Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Jelgavas novadā notiek Latvijas amatierteātru iestudējumu Zemgales reģiona skate; Bauskas novadu pārstāv Kurmenes un Vecsaules amatierteātri

Kurmenes amatierteātris izrāda Rūdolfa Blaumaņa lugu “Kā vecais Zemītis pašu nelabo redzējis”. Foto – Ivars Bogdanovs no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Šodien un rīt, 14. un 15.janvārī, Ozolniekos, Vircavā, Jelgavā notiks Latvijas amatierteātru iestudējumu Zemgales reģiona skate “Gada izrāde 2022”, informēja Jelgavas novada pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zemgales reģiona skates izrādes notiks Ozolnieku tautas namā, Vircavas tautas namā un Jelgavas kultūras namā “Rota”. Divās dienās skatītāju un žūrijas uzmanībai tiks piedāvāti 10 Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra, Jelgavas Jaunā teātra, Jaunjelgavas teātra, kā arī Ozolnieku, Vilces, Bērvircavas, Krimūnu, kā arī Bauskas novada Vecsaules un Kurmenes amatierteātru iestudējumi.

Bauskas novada amatierteātru skatē 26.novembrī Īslīces kultūras namā un 27.novembrī Vecumnieku tautas namā varēja kopā noskatīties 9 izrādes. Šogad divu amatierteātru iestudējumi saņēma 1. pakāpes novērtējumu (Vecsaules pagasta amatierteātris “Vecsaule” un Kurmenes tautas nama amatierteātris “Kurmene”), trīs trupas saņēma 2. pakāpes novērtējumu (Īslīces kultūras nama amatierteātris „Dadži”, Svitenes tautas nama amatierteātris “Šurumburums” un Bārbeles tautas nama amatierteātris “Bārbelīši”) , bet četriem iestudējumiem – 3. pakāpes novērtējums (Bauskas Kultūras centra Bauskas Tautas teātris, kultūras centra “Kamarde” Uzvaras amatierteātris, Jaunsaules amatierteātris “Laucis” un Misas tautas nama amatierteātris “MIStērijA”). Pateicību par piedalīšanos saņēma Vecumnieku tautas nama amatierteātris “Vecmuiža” un Iecavas kultūras nama amatierteātris “Trubadūrs”.

Kurmenes amatierteātris izrāda Rūdolfa Blaumaņa lugu “Kā vecais Zemītis pašu nelabo redzējis”. Foto – Ivars Bogdanovs no “Bauskas Dzīves” arhīva.
Vecsaules amatierteātra izrāde “Nakts raksti”. Foto – Ivars Bogdanovs no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Tādējādi arī uz reģiona skati dodas Kurmenes amatierteātris, kur režisors Ingus Pavinkšnis iestudējis Rūdolfa Blaumaņa lugu “Kā vecais Zemītis pašu nelabo redzējis”. Kolektīvs izrādei drosmīgi izmantoja ne tikai skatuvi, bet arī skatītāju zāli, kas žūrijai šķita pieņemams un labs risinājums. Savukārt Vecsaules amatierteātrim režisore Gunta Siliņa izrādi “Nakts raksti” veidojusi no latviešu autoru dzejas un prozas darbiem. Žūrija pateicās režisorei par lielo darbu, kas ieguldīts materiāla atlasē un salikumā, par darbu ar aktieriem, skaisto valodu un izrādes aktualitāti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Amatierteātru skates rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) sadarbībā ar Latvijas pilsētu un novadu pašvaldībām. Reģiona skates dalībniekus vērtē centra apstiprināta teātra mākslas ekspertu žūrija. Šodien žūrijā būs Latvijas Kultūras akadēmijas profesors, Eduarda Smiļģa Teātra muzeja vadītājs Jānis Siliņš, teātra zinātniece Evita Mamaja un teātra kritiķis, laikraksta “Diena” žurnālists Atis Rozentāls, bet rīt, 15.janvārī, – Mamaja, Rozentāls un teātra zinātniece un kritiķe, Latvijas Kultūras akadēmijas asociētā profesore Līga Ulberte, ziņu aģentūru LETA informējusi LNKC amatierteātru mākslas eksperte Dace Vilne.

No reģionu skatēm 10 labākās izrādes tiks virzītas uz finālu, kurā tiks izvēlētas Gada izrādes.

Pēc reģiona skates žūrijas ieteikuma dalībai Dziesmu svētkos var izvirzīt amatierteātri, kas ir piedalījies reģiona skatē ar iestudējumu “Teātri spēlējas ar Dziesmu dziesmu spēlēs”.

Latvijā ir vairāk kā 420 amatierteātru ar kopumā vairāk nekā 6330 dalībniekiem, liecina ziņu aģentūrai LETA sniegtā LNKC informācija.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.