Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Kažokzvēru audzētājs paziņo par nolūku celt prasību pret Latviju 56 miljonu eiro apmērā

Piektdien, 24.martā, Nīderlandes uzņēmums “Van Ansem Participaties BV” iesniedza Latvijas valdībai paziņojumu par nolūku celt ieguldījumu prasību pret Latvijas Republiku par ieguldījumu aizsardzību vismaz 56 miljonu eiro vērtībā, portālu informēja SIA “Sorainen ZAB” zvērināta advokāte Agita Sprūde.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa atklāja, ka dienu iepriekš -23.martā- pēc “Van Ansem Participaties BV” meitas sabiedrības SIA “Baltic Devon Mink” pieteikuma tika ierosināta lieta Satversmes tiesā, lūdzot vērtēt likuma “Grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā” atbilstību Satversmei.

“Van Ansem Participaties BV” grupas uzņēmumu nākotne Latvijā un veiktie ieguldījumi tiks zaudēti, ja Saeimas 2022.gada 22.septembrī pieņemtais likums “Grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā” stāsies spēkā šobrīd paredzētajā kārtībā. Proti, ar šiem likuma grozījumiem Saeima bez kādām plašākām diskusijām vai konsultācijām ar nozares pārstāvjiem, sākot ar 2028.gada 1.janvāri pilnībā aizliedz konkrētu lauksaimniecības jomu – kažokādu dzīvnieku audzēšanu kažokādu ieguvei. Aizliegums attiecas arī jau uz esošajiem uzņēmumiem un neparedz nekādu kompensācijas mehānismu par veikto ieguldījumu un biznesa zaudēšanu.

“Van Ansem Participaties BV” ir paziņojis par nolūku spert visus nepieciešamos soļus savu ieguldījumu aizsardzībai, kas ietvers arī prasības celšanu par ieguldījumu aizsardzību un ciesto zaudējumu kompensāciju, ja likumā netiks paredzēts adekvāts kompensācijas mehānisms un saprātīgs pārejas periods. Ja lieta nonāks līdz tiesai, šis būs pirmais ieguldījumu strīds, ko pēc Civilprocesa likumā noteiktās piekritības skatīs Ekonomisko lietu tiesa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Van Ansem Participaties BV” ieguldījumu aizsardzības strīdā pārstāv SIA “Sorainen ZAB” zvērināti advokāti Valts Nerets un Agita Sprūde. Satversmes tiesas procesā SIA “Baltic Devon Mink” pārstāv zvērināti advokāti Andris Tauriņš un Katrīne Pļaviņa-Mika.

Foto: TV3

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (15)

 1. Pareizi dara vajag to Latviju pārmācīt,atradušies dzīvnieku aizstāvji,gaļu ēd visi,kažokos staigā.Lai veicās uzņēmumam 👍

  20
  14
 2. gaļu vajag aizliegt ēst un aprīnoju, ja uzdodas parveģetāriešiem vai vegāniem, ko tad kažoku nēsā?

  6
  1
 3. Pa lielam visi slepkavas tad jau esam. Ja esi pret šo dzīvnieku audzēšanu , tad arī iestājies pret cūkām un vistām! Bez gaļas cilvēks ar var iztikt.
  Un kā ir ar medniekiem? Šie ir vēl nežēlīgāki trenkā 6 purni pa mežu stirnenu un tad nobliež.

  8
  2
 4. tad vajag aizliegt visas fermas, nevajag arī ēst gaļu-cūkas un putnus u.c. Vai tad sintētiskās ādas un kažoki ir dabai draudzīgāki. Baigā divkosība!

  3
  2
 5. Nekauņas. Moka dzīvniekus un vēl balsi paceļ. Par to summa tikai jāpalielina.
  Kādas viņiem tiesības tūkstošiem radību atņemt dzīvību. Vini savā mūžā to nevarēs samaksāt. Slepkavas.

  2
  1
 6. Ko šis raud? Ar valsti grib tiesāties? Lai tiesājas ar savu Dāniju vai Britāniju, kas ir aizliegusi kažokzvēru ” ražošanu” savā teritorijā. Domā koloniju izpogāt?

 7. To jau varēja un vajadzēja paredzēt tiem likumdevējiem kuri paklausīja zaļos teroristus un pieņēma tādu likumu.
  Tagad no nodokļiem VISI samaksāsim. Iespējams, ka ne jau visu summu, jo tam dānim vajadzēs pierādīt ka šis ir ieguldījis tos 56 limonu, ko šamais diez vai varēs izdarīt. Taču tāpt vairākus tankus vai helikopterus militāristi nedabūs vai arī učikiem un mediķiem tiks mazāk.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.