Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Konkursā izraudzīsies divus “Bauskas novada komunālserviss” valdes locekļus

Bauskas novada pašvaldība 29. novembrī izsludinājusi atklātu konkursu uz SIA «Bauskas novada komunālserviss» divu valdes locekļu amatiem, ceturtdienas domes sēdē informēja Bauskas novada domes izpilddirektors Ivars Romānovs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izpilddirektors atzīmēja, ka 23. novembrī ir noslēdzies deviņu mēnešu ilgušais kapitālsabiedrību reorganizācijas process. Šī gada 23. februārī Bauskas novada dome lēma uzsākt SIA «Bauskas ūdens», SIA «Bauskas siltums», SIA «Vides serviss», SIA «Dzīvokļu komunālā saimniecība», SIA «Iecavas siltums», SIA «Mūsu saimnieks» un SIA «Kūdrinieks» reorganizāciju, apvienojot tās vienā kapitālsabiedrībā ar nosaukumu SIA «Bauskas novada komunālserviss». Apvienotais uzņēmums pārņēma arī tos komunālos pakalpojumus, ko līdz tam sniedza Bauskas novada pašvaldība un Valles pašvaldības aģentūra.

I. Romānovs paskaidroja, ka pašlaik uzņēmumu vada pagaidu valdes loceklis, bet, pamatojoties uz pieņemtajiem lēmumiem par kapitālsabiedrības pārvaldības modeli, turpmāk būs divi valdes locekļi – viens ar kompetenci kvalitātes vadībā un klientu apkalpošanā un otrs ar kompetenci kapitālsabiedrības pamatdarbībā.

Pašlaik ir izveidota nominācijas komisija, kurā darbosies eksperti gan no uzņēmējdarbības vides, gan arī no Ūdenssaimniecības asociācijas, komisiju vadīs domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Bauskas Dzīve» interesējās, vai pašreizējais pagaidu valdes loceklis Dzintars Cāzers ir nolēmis arī savu kandidatūru pieteikt šajā konkursā. «Droši vien izskatītos naivi un nepārliecinoši, ja es sāktu tagad «lauzties», ka nezinu, vēl domāšu, vērtēšu utt. Protams, piedalīšos, un lai manu piemērotību valdes locekļa amatam vērtē komisija!» sacīja Dz. Cāzers.

Lai arī bieži publicēto rakstu komentāros lamāts un kritizēts, viņš uzskata, ka paveikts ir tieši tik daudz, cik nepilnos deviņos mēnešos bija iespējams, un ar izdarīto pats ir gandarīts.

«Ar pašvaldības un vadības komandas atbalstu, šķiet, esam pat uzstādījuši rekordu, deviņu mēnešu laikā apvienojot septiņas kapitālsabiedrības. Var diskutēt, vai kapitālsabiedrību apvienošana bija vajadzīga, ekonomiski pamatota, lietderīga, vai tas bija jādara tajā brīdī un tādā veidā, taču nu tas ir aiz muguras. Vai viss sanāca, kā sākotnēji iecerēts? Par 90% – jā! Pakalpojumus sniedz viena kapitālsabiedrība, ir izveidota vienota organizatoriskā struktūra, šim brīdim iespējami spēcīgākā vadības komanda, samazināts administratīvā personāla skaits, ieviesta dokumentu vadības sistēma, vienotais klientu tālruņa numurs.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagaidu valdes loceklis min, ka bija arī neveiksmes vai neplānotas kavēšanās, kā spilgtāko piemēru minot tos pašus nelaimīgos rēķinus. «Tas nekas, ka ūdens no krāna tecēja, kanalizācija darbojās un atkritumi bija savlaicīgi izvesti, izrādījās, tas viss ir sīkums, salīdzinot ar rēķinu, ko nepaspējām laikus piegādāt. Nelīdzēja ne uzņēmuma vadības solījumi – nepiemērot sankcijas par maksājumu kavēšanu –, ne argumenti, kādēļ šāda situācija izveidojās. «Haoss, nejēgas» un tamlīdzīgus apzīmējumus nācās lasīt un dzirdēt bieži,» piedzīvoto ataino Dz. Cāzers.

Par nākotnes plāniem viņš ir piesardzīgs. Paša pilnvaru termiņš beidzas 31. decembrī, un šajā periodā tālejošas ieceres realizēt vairs nav iespējams. Savukārt par turpmākajiem kapitālsabiedrības plāniem Dz. Cāzers uzskata, ka tagad būtu nekorekti izteikties, ņemot vērā izsludināto konkursu uz valdes locekļu amatiem.

«Vienu gan zinu – aicinu visus tos, kas vienmēr zina, kā labāk jāpiegādā ūdens un ātrāk jānovērš avārijas, pareizāk jātīra sniegs, lētāk jāpļauj zāle vai laicīgāk jāizved atkritumi, droši pieteikties konkursā uz uzņēmuma vadītāju amatiem. Ir fantastiska iespēja pierādīt savu profesionalitāti ne tikai komentāros, bet arī darbā,» tā Dz. Cāzers.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (24)

 1. Ej, kur komentētāji? Izlasiet nolikumu! “Gada balvas” cienīgs notikums- “Nolikums”! Tādus brīnumus vēl nav rakstījis neviens! Izsakiet domas, kurš tādu sacerēja! Es izteikšu savas: ” Vai nu, izcili “gudrais” Rijkurs, vai pats Cāzers. Es lieku uz otro! Tas nu, būtu saprotams!……bet cik tupiem ir jābūt tiem -tur augšā, kas ļauj tādu publicēt!

  25
 2. Re, kur vienā vietā(jauniešu speciālists) maksā zem tirgus cenas, savukārt kapitālsabiedrībā pārmaksā virs tirgus cenas.

  25
 3. To teikumu par kvalitātes vadību Rijkuris priekš sevis ierakstīja?
  Izpildījies,visu sačakarējot,tagad grib saņemt 4500 algu

  39
 4. Pieredzi namu apsaimniekošanā.Tur varētu pieteikties simtiem pretendentu.Alga būs laba,jo līdz šim strādājuši par velti,turklāt vēl piemaksājuši īstajam namu apsaimniekotājam.

  11
 5. Cāzer, ne tu mums to ūdeni ievilki, ne tu mums tos atkritumus izvedi, ne tu mums to siltumu sagādāji. Tas viss bija jau daudzus gadus pirms vienotā Bauskas komunālservisa izveidošanas. Tu visu saņēmi gatavu, bet vienīgo ko uzsāki pats- rēķinu izsūtīšanu, to salaidi grīstē.

  62
  2
 6. …un tā nu gan Tev bija traģēdija, ka rēķinu nesaņēmi laikā. Droši vien ātros nācās saukt, lai aiz šausmām neaizietu ar sirdi. Nez par ko taurētu tad, ka rēķini būtu bijuši laicīgi?

  3
  35
 7. Kad tiks publiskotas reformas izmaksas un jaunā kolhoza ekonomikas rādītāji uz šodienu.

  21
 8. Kaut kā neveicas Bauskai ar viestrādniekiem Iepriekšējais BŪ vadonis mēgināja dir..nāt pilsētniekus un vienlaicīgi ŪK jomā darīja minimāli. Lietus kanalizācija, neattīrīto notekūdeņu iepludināšana upēs, nekvalitatīva notekūdeņu attīrīšana… Superkukā darbu un problēmu apjoms varbūt padsmit reizes lielāks. Un tiks galā? Santehniķi nebūs jāgaida divas nedēļas? Dir..šanu zemgalieši gan slikti panes….Kas der visam, tas neder nekam…

  17
  2
 9. Es tā sasmējos – nopietns sasniegums (šķiet arī vienīgais) – deviņu mēnešu laikā apvienoja 7 kapitālsabiedrības!

  23
 10. @to – Tu beidz Atslēgas viedokli noliegt. Neaizstāvi savu iestādi. Vairāk kā gadu zināms par apvienošanu, bet atmodās, ka cilvēkiem būs jāsūta rēķina. Īsta miskaste Jūs esiet, rēķini nekvalitatīvi, iedzīv..nevar samaksāt, jo konta numuri nepareizi. Ja apvieno iestādes, tad arī rēķinam jābūt vienam par visiem pakalpojumiem kopā. Atraduši lepoties ar vienoto rālruni, kurš nav sazvanāms. Īsts nespējnieku nams esat.

  28
 11. Tad ko te ņaudi kā marta runcis, dīvāna eksperts baigais atradies, ej piesakies par priekšnieku un parādi kā vajag strādāt. Prātiņš pa īsu, baidies? Tik vien cik te visu noriet proti?

  4
  22
 12. Tomēr nekādi nevaru saprast kāpēc kapitālsabiedrību darboņiem tik lielas algas, vai viņi ir pārcilvēki un strādā 24/7 režīmā? Droši vien jau nē, tad pēc kādiem kritērijiem šāda atlīdzība tiek noteikta?

  19
 13. Tad jau Огласите весь список… Ministri, deputāti valsts uzņēmumu valžu un padomju locekļi… Tiem visiem ir lielas algas. Tiem ko, ir 500 dienas gadā, un tās visas strādā?

  10
  1
 14. Pēc Valsts Kontroles detalizētas kapitālsabiedrības finanšu lietderīguma izlietošanas pārbaudes uzpūsto algu lietotājas aiztenterēs atkritumos kopā ar dižo plātīžeru imperatoru.

  10
 15. Valsts kontrole (vēl viena no “uzpūstām” iestādēm) tikai secina, iesaka un pakrata ar pirkstu un tā tālāk viss turpinās.

 16. ” Pakalpojumus sniedz viena kapitālsabiedrība, ir izveidota vienota organizatoriskā struktūra”, tad kas , pie velna, ir “Mūsu saimnieks”? Kāpēc man jau 2 mēnešus rēķinus jāmaksā viņiem? Kāpēc vajag starpnieku, kurš manu viņiem iemaksāto naudu pārskaita BKS ? Kad swedbank klienti varēs iemaksāt naudu pa tiešo jaunizveidotajam brīnumam- BKS???????

  13
 17. Mūsu saimnieku nav iespējams likvidēt ar tik lielu iedzīvotāju parādu, līdzko būs pilnībā segts parāds tad likvidēs un varēs pa taisno iemaksāts bnks

 18. Mērnieks pēc tautas kalpa caurkrišanas jaunu vietu jau ir iekārojis un robežas nospraudis.

 19. mums ar tiem pieaicinātajiem speciālistiem domes struktūrvienībām, tiem ar to nevainojamo reputāciju? Jautājums, kādēļ tie speciālisti ar nevainojamajām reputācijām nemēdz ilgi noturēties ne iepriekšējos, ne arī pašlaik piešķirtajos amatos? Nupat jau divus tādus- ar nevainojamu reputāciju no BŪ padzina

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.