Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Kooperatīvās sabiedrības “Saimnieks-V” apgrozījums pērn palielinājies par 27,7%

Bauskas novada Codē bāzētā lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība “Saimnieks-V” pagājušajā gadā strādāja ar 6,456 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 27,7% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kooperatīva peļņa palielinājās par 9,5% un bija 183 988 eiro, liecina “Firmas.lv” publiskotā informācijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gada pārskata vadības ziņojumā apgrozījuma kāpums skaidrots ar cenu svārstībām produkcijas pārdošanā un pieņemto, realizēto tonnu daudzumu, savukārt peļņas pieaugums skaidrots ar pieņemto ražas daudzumu un ražošanas izmaksām.

Pērn “Saimnieks-V” pārtīrīšanai un kaltēšanai pieņēma kopumā 32 183 tonnas graudu, rapša un pupu, kas ir par 0,5% mazāk nekā 2021.gadā.

Vienlaikus kooperatīvs pērn realizēja kopumā 17 882 tonnas produkcijas, kas ir par 5,4% vairāk nekā gadu iepriekš, kooperatīva ienākumiem par realizēto produkciju palielinoties par 22,8% – līdz 5,67 miljoniem eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kooperatīva vadība min, ka pērn par 5% samazinājās ienākumi no kalšu pakalpojumiem, kas skaidrojams ar to, ka pirmapstrādē tika pieņemts mazāks tonnu daudzums.

Vienlaikus 2022.gadā tika mainīti “Saimnieks-V” pakalpojuma izcenojumi saistībā ar straujo cenu kāpumu dabasgāzei un elektrībai.

Pērn “Saimnieks-V” biedri saražoto produkciju realizēja kooperatīvā “Latraps”, AS “Ageronai”, AS “Agrochema” AS “Elagro Trade” un AS Lielzeltiņi”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagājušajā gadā 96,2% no kopējā graudu, rapša un pupu apmēra iepirka no “Saimnieks-V” biedriem, savukārt 3,8% – no citām saimniecībām.

Vadības ziņojumā teikts, ka pērn par 225 347 eiro tika īstenota pirmā kārta Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) projektam “Graudu glabātuvju rekonstrukcija”, bet par 846 097 eiro uzsākta otrā kārta. Glabātuves ekspluatācijā paredzēts nodot šī gada 31.maijā.

“Saimnieks-V” vadība norāda, ka arī 2022.gadā prognozēti pozitīvi kooperatīva finanšu rādītāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau ziņots, ka “Saimnieks-V” 2021.gadā strādāja ar 5,055 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 11% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kooperatīva peļņa palielinājās 3,7 reizes un bija 167 965 eiro.

Kooperatīvs reģistrēts 1993.gadā, un tā pamatdarbība saistīta ar lauksaimniecības pakalpojumu sniegšanu, tostarp lopbarības graudu malšanu, lauksaimniecības izejvielu tirdzniecību, graudu un rapšu tirdzniecību, kā arī glabāšanu. Patlaban kooperatīvā ir 60 biedri.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.