Latvijas hokeja izlase pirmo reizi vēsturē iekļūst pasaules čempionāta pusfinālā; fani Bauskā dodas uzvaras braucienā

Latvijas vīriešu hokeja izlase ceturtdien Rīgā pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā pieveica Zviedrijas valstsvienību, pirmoreiz vēsturē iekļūstot pusfinālā. Latvija svinēja uzvaru ar 3:1 (1:0, 0:1, 2:0). Bauskas ielās izbrauca līdzjutēji, ar Latvijas karodziņiem rotātās mašīnās (K. Kalēja foto).

Vārtus Latvijai guva Dans Ločmelis, Miks Indrašis un Jānis Jaks, bet Zviedrijai – Timotijs Liljegrēns.

Pēc līdzīga sākuma zviedri pārņēma iniciatīvu, bet nekļūdīgi spēlēja abu vienību vārtsargi Artūrs Šilovs un Larss Jūhanssons.

Tomēr pirmie vārtus guva mājinieki, kad pēc metiena pa Jūhanssona vārtiem ripa nokļuva aizvārtē, kur to ieguva Rihards Bukarts un piespēlēja vārtu priekšā. Miks Indrašis, traucējot mājinieku aizsargam, netika pie metiena, taču ripa nokļuva pie Dana Ločmeļa, kurš no vārtu priekšas ar metienu vārtu kreisajā augšējā stūrī izvirzīja Latviju vadībā. Rezultatīva piespēle tika ieskaitīta arī Indrašim.

Mirkli vēlāk pie labas metiena pozīcijas tika Rihards Bukarts, bet Indrašim vārtsarga atsisto ripu vārtos raidīt patraucēja zviedru aizsargs.

Perioda beigās divu minūšu noraidījumu nopelnīja Oskars Batņa, taču vārti netika zaudēti.

Otrajā periodā rezultāts nemainījās ne pēc vairākiem labiem zviedru metieniem, vārtos teicami darbojoties Šilovam, ne Latvijas vairākumā, taču brīdī, kad aiz saviem vārtiem vairākumā piespēlē kļūdījās Jānis Jaks un paklupināja pretinieku, un komandas spēlēja četri pret četriem, Timotijs Liljegrēns no zonas vidus ar spēcīgu plaukstas metienu pārspēja Šilovu, raidot ripu vārtu labajā augšējā stūrī.

Latvija pirmo metienu pa zviedru vārtiem otrajā periodā izpildīja vien perioda vidū.

34.minūtē ilgu pauzi pēc iemetiena izturēja Rihards Bukarts, taču metiena brīdī viņš bija jau gandrīz uz vārtu līnijas, ripai slīdot vārtiem garām. Nākamajā minūtē Latvijas izlasi no vārtu zaudējuma glāba vārtu konstrukcija.

Spēli izšķirt varēja Mārtiņa Dzierkala noraidījums līdz spēles beigām par nejaušu dūrienu ar nūju Pēram Lindholmam jau pēc tiesneša svilpes atskanēšanas.

Dzierkalam spēle bija beigusies, bet Latvija trīs minūtes un 48 sekundes pirms pārtraukuma tika pie piecu minūšu noraidījuma.

Otrajā periodā vārti mazākuma laikā netika zaudēti, bet trešais periods būs jāiesāk mazākumā.

Periodā zviedri pa vārtiem meta 13 reizes, latvieši – vienreiz.

Arī trešajā periodā zviedri nerealizēja atlikušo vairākumu, 42.minūtē pēc Karla Grundstrema sitiena kā ar tenisa raketi ripa gan nokļuva Šilova vārtos, taču tiesneši pēc neilgas video atkārtojuma skatīšanās vārtu guvumu neatzina spēles ar pārāk augstu paceltu nūju dēļ.

Viens no retajiem Latvijas pretuzbrukumiem sākās ar Jaka piespēli un turpinājās ar Riharda Bukarta nedaudz atpakaļ atspēlētu ripu viesu zonā, bet beidzās ar Indraša apspēlētu Pēru Lindholmu, izvadot ripu viņam starp kājām, un neatvairāmu metienu vārtu kreisajā augšējā stūrī.

Jakam 49.minūtē nopelnot divas soda minūtes par spēles laika vilcināšanu, zviedri vairākkārt bīstami apdraudēja Šilova sargātos vārtus, taču kopīgiem spēkiem vārti tika nosargāti.

54.minūtē vairākuma, kura laikā bīstami momenti pretinieku vārtiem netika radīti, beigās 3:1 ar tālu metienu panāca Jaks. Vārtsargs ķēra ripu, bet vārtu priekšā aktīvi cīnījās Oskars Batņa, un Jūhanssons ievirzīja ripu savos vārtos.

Zviedriem nomainot vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, divreiz vārtos netrāpīja Renārs Krastenbergs, taču rezultāts tika noturēts.

Rīgā dienas pirmajā spēlē Vācija ar 3:1 pieveica Šveici, bet Tamperē ASV ar 3:0 apspēlēja Čehiju.

Vakara spēlē Somijā mājinieki ar 1:4 piekāpās Kanādai.

Pirms pusfināliem komandas tiks izsētas, balstoties uz rezultātiem apakšgrupās.

Jau zināms, ka Slovēnija un Ungārija pametīs spēcīgāko divīziju, un nākamgad viņu vietā starp 16 labākajām būs Polija un Lielbritānija.

Pērn pasaules meistarsacīkstēs triumfēja somi, kuri izšķirošajā mačā bija pārāki par Kanādu.

Pasaules čempionāts, kuru kopīgi rīko Somijas pilsēta Tampere un Rīga, norisināsies līdz 28.maijam.

Atbildēt uz Fīrmanis Atcelt atbildi

Komentāri (17)

1. tik daudz to fanu? Tādi jocīgi ar tiem karogiem …tikai laukos brauc tados uzvaras braucienos? nekur citur tadi nav redzeti .

7
    26
  2. Jocīgi,vislabākie fani,un vislielākie pārkāpēji………Ja pārkāpjat neliekat vidio Feisiti,tiktokos…

6
    18
  3. Arī citur ir lieli pārkāpēji, bet nav vislielākie fani! Bauskas fani visvislabākie!!!

11
    4
  4. citur sitadi nav redzeti, galvenais BMW, vecs, bet BMW:) un izkārts karogs. BMW neliecina par augst IQ cilvekam.
    ja jau tādi fani, brauciet uz Tamperi .

6
    21
  5. Muldēt jūs mākat tik nez kāpēc paši stāvēt malā un skatāties ka mēs braucam un liksmojiet ar mums kopā. Man arī ir bērni viņiem nekas netraucē gulēt arī kad braucām, ta ir pilsēta troksnis visur tad varējat sēdēt savā mežā un viss. Nekur nav tā kā pie mums

17
    4
  6. visiem gulētājiem ielieciet ausīs tamponus…tādam notikumam var paciest skaļumu.Super Bauska….Malači hokejisti!!!

7
    6
  7. Kāpēc tik švaks raksts par tādu grandiozu notikuma svinēšanu. Par braucēju skaitu, emocijām un notikumiem nekā. Nolaidība..

2
    3
  8. Kāds te sakars ar auto markām vai to, kāds un kur ir novietots Latvijas karogs? Cilvēki mīļie par ko ir runa? Bauskā ir šāda skaista tradīcija, kur sabrauc visi kopā lai arī ar kādām mašīnām, tās markām, redzēju pat traktoru (ļoti priecēja to redzēt, jo parāda svinētāju dažādību), svinēt Latvijas uzvaru, vakar pat vēsturi. Kā jau parastam latvietim viss vienmēr ir slikti. “Cilvēki nav patriotiski un ir pārāk nopietni”, tagad kad cilvēki ar prieku, smaidu un lepnumu par Latviju izbrauc 1-2 stundu braucienā līksmojot atkal, viss ir slikti. Šie “čīkstīši pīkstīši” IR viena no mūsu valsts problēmām.