Ceturtdienas, 20. oktobra, vakarā Mežotnes iedzīvotāji pulcējās pagasta bibliotēkā, lai aizvadītu tikšanos ar Bauskas novada pašvaldības pārstāvjiem. Mērķis bija apzināt vietējo iedzīvotāju ieteikumus, vajadzības un viedokļus pirms 2023. gada budžeta sastādīšanas.
Pašvaldības pārstāvji uzslavēja Mežotnes iedzīvotājus par kuplo apmeklējumu, kas varētu būt lielākais, kāds līdz šim pieredzēts organizētajās tikšanās reizēs visā novadā. Bija uz sarunu sanākuši 30 iedzīvotāju.
Tikties un uzklausīt mežotnieku sakāmo bija ieradies Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis, izpilddirektora vietnieks Jānis Kalinka, Bauskas nodaļas vadītājs Jānis Feldmanis, kā arī Mežotnes pagasta nodaļas vadītāja pienākumu izpildītāja Dace Šķiliņa.
Sarunas sākumā informēja par to, kas jau ir ieplānots nākamā gada budžeta. «Pats galvenais, kas jau ir ieplānots, ir funkciju nodrošināšana – teritoriju sakopšana, komunālā saimniecība un viss pārējais, tātad pamatvajadzības viennozīmīgi,» tā J. Kalinka.
Galvenās problēmas, par kurām vietējie runāja, ir – apkures situācija Mežotnes ciemā, satiksmes drošība vairākās ciema ielās, grants ceļu kopšana un ceļmalu pļaušana, satraukums tika pausts par gājēju tiltiņu pār Lielupi un Mežotnes pils nākotni, kā arī jaunas sporta zāles nepieciešamību vai esošās uzlabošanu.
Kāds iedzīvotājs akcentēja problēmu Zemgaļu ielā, kur regulāri notiek smagā transporta kustība, kas apgrūtina dzīvi. «Smagā transporta kustība apgrūtina dzīvi un apdraud arī citus satiksmes dalībniekus, jo ceļi ir par šauru, lai smagā tehnika varētu te pārvietoties,» skaidro iedzīvotājs Ēriks, «varu ierosināt uzbūvēt apvedceļu, kas, protams, nav izdarāms ne šogad, ne nākamajā gadā, bet tomēr gatavoties apvedceļam, kas savienotu kalti ar biogāzes ražotni. Tādā veidā mēs atvieglotu Doktorāta ielas un Zemgaļu ielas transporta kustību.»
Vēl mežotnieks Ēriks saskata problēmu Doktorāta ielas segumā, ir nepieciešama abu joslu seguma maiņa. «Doktorāta ielas rietumu posmā vajadzētu atjaunot asfalta segumu, kāds agrāk tur ir bijis, bet šobrīd tur ir tikai viena josla, jo otra gadu laikā ir aizaugusi,» skaidro iedzīvotājs, «vajadzētu iekārtot arī trotuāru, kurš šobrīd tur ir ļoti bēdīgā stāvoklī, un tā izeja ir uz krustojumu, kas vispār nav saprotams. Ierosinu arī likvidēt saliņu, kas ir starp pagastmāju un SIA «Lielmežotne» darbnīcu, jo tā apdraud drošību un pārredzamību.»
Problēmas Mežotnes iedzīvotājiem rada arī biogāzes ražotnes radītās smakas, kuras par būtiskām atzīst vairāki iedzīvotāji, kuri dalās pieredzē, ka naktīs vasarā smaka acīs kožot un nav iespējams normāli atvērt māju logus.
Iedzīvotājs Uldis arī piekrīt, ka Doktorāta iela ir problemātiska. «Pirms trim gadiem ielu renovēja par Eiropas līdzekļiem un tika uzklāts jauns grants segums,» viņš stāsta, «kad ceļu remontēja, solīja, ka to kaisīs ar pretputekļu līdzekļiem, bet tagad ir pagājuši jau trīs gadi un ceļš nevienu reizi vēl nav nokaisīts.» Un vēl – ielas grāvmalas netiek pļautas un ceļš netiek kopts. «Saviem īpašumiem ceļmalas esmu nopļāvis, tāpat arī «Lielmežotne» un citi zemnieki to dara. Ja pašvaldība par ceļmalu pļaušanu maksā uzņēmumam «Viona», tad kāpēc tā nevar maksāt man?»
Tiek minēts, ka kreņķus sagādā gājēju tiltiņš pār Lielupi, tam vajadzētu atrast «gruntīgāku» risinājumu. Pašvaldības pārstāvji vaicā, kādēļ tilts Mežotnes iedzīvotājiem ir nepieciešams, uz ko vietējie atbild, ka vecākie cilvēki tiltu mēdz izmantot, lai nokļūtu otrpus upei esošajos kapos.
Kā vēl vienu svarīgu problēmu iedzīvotāji minēja apkuri, jo esošais apkures līgums beigsies oktobra beigās. Pašvaldība aicina rīkot apsaimniekošanas biedrības, taču iedzīvotāji ir sašutuši, jo šis ir pēdējais brīdis, lai tiktu galā ar apkures problēmām un laika veidot biedrības vairs nav, kā arī iepriekš pašvaldība esot solījusi uzņemties atbildību par apkuri. Vietējie skaidro, ka siltumpiegādātājs «Lielmežotne» nevēloties individuālus līgumus no katra dzīvokļa, tādēļ situācija jārisina citādāk, kā arī uzsver, ka viņiem ir jāzina apkures cena. Pašvaldība solās runāt ar siltumpiegādātāju, lai risinātu šo situāciju un lai iedzīvotāji tiktu pie apkures. Tuvākajā laikā arī iedzīvotāji par rezultātiem tikšot informēti.
Izskan arī jautājumi par Mežotnes pils un sporta zāles nākotni. Mežotnes pilī ierosināts izveidot muzeju, kā arī «Valsts nekustamie īpašumi» esot piedāvājuši pili pārņemt pašvaldības apsaimniekošanā, no kā pašvaldība atteikusies, taču sadarboties ir gatavi. Sporta zāle turpinās pastāvēt, jo tās nepieciešamība ir redzama, taču ieguldīt līdzekļus īpašumā, kas nepieder pašvaldībai, pašlaik nav plānots.
Sarunas ar iedzīvotājiem pagastos un ciemos turpinās
Jaunnedēļ tās notiks 25. oktobrī plkst. 18 Īslīces pagasta Bērzu pakalpojumu centrā; 25.oktobrī plkst. 18 Gailīšu pagasta Pāces bibliotēkā; 26.oktobrī plkst. 18 Īslīces pagasta Īslīces kultūras namā un 27.oktobrī plkst. 18 Gailīšu pagasta kultūras centrā “Kamarde”. Tikšanos cikls noslēgsies aiznākamajā nedēļā.
Plašāk lasiet laikraksta «Bauskas Dzīve» drukātajā versijā otrdien.
Kur tad pagasta pārvaldnieks palicis,ka ir pienākumu izpildītāja?
kur latvija nav problemas ar celiem????
Cik ilgi kalinka vienā un tai pašā kreklā staigās? Vai tiešām naudiņas nav, lai nopirktu vēl kādu krekliņu ..žaketi?
Aija. Varbūt viņam katrai dienai šāds krekls. Jums kādas problēmas no tā rodas?
Jā, mežotnieši tiešām ir bezkaunīgi vai arī pilnīgi bezatbildīgi, ja skaidri zina, kad beigsies apkures līgums, bet nespēj vienoties par apsaimniekotāju. Ja pašvaldība šito dotēs, ko teiks citi iedzīvotāji, kuri ir likumpaklausīgi un tiek ar savu īpašumu galā paši vai arī maksā kārtīgas maksas saskaņā ar tarifiem? Ziņos Bez tabu Valsts Kontrolei un prasīs varas maiņu!!!
Ne tik daudz smakas kož,cik paši vietējie!
Man tā izskatās, ka Bauskas novadā jālikvidē visi uzņēmumi un nodokļu maksātāji jādeportē uz Sibīriju. Jo visi traucē Mežotniekiem dzīvot un apmeklēt kapus