Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Muzeju naktī aicina iepazīt Plūdoņa dzīvi “Lejeniekos”

Sestdien, 18. maijā, Latvijas muzeji 20. reizi piedalīsies starptautiskajā Eiropas muzeju akcijā “Muzeju nakts”. Durvis apmeklētājiem šajā dienā vērs arī Viļa Plūdoņa muzejs “Lejenieki”, portālu informēja Bauskas muzeja Mākslas nodaļas vadītāja Ieva Bronko-Pastore.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Muzejs interesentus gaidīs no pulksten 20, un sarūpējis programmu, īstenojot Muzeju nakts moto “Izzināt un iegūt, pētīt un saprast”.

Apmeklētājiem atvērtas būs “Lejenieku” saimniecības ēkas. “Lejenieku” sētā būs iespējams skatīt Tautas lietišķās mākslas studijas “Bauska” austo lakatu izstādi, ko papildinās folkloras kopas “Trejupe” aktivitātes. Vienlaikus ar to būs iespējams ielūkoties “Lejenieku” saimniecības darbos dažādos gadalaikos, bet sarunās, stāstījumos un vizuālajos materiālos iepazīt Vili Plūdoni ne tikai kā izcilu dzejnieku un vienu no izcilākajiem Latvijas kultūras klasiķiem, bet arī kā personību un lielās ģimenes galvu. Kopējo noskaņu papildinās fragmenti no Viļa Plūdoņa daiļdarbiem, kā arī dziesmas ar viņa vārdiem.

Muzeju nakts laikā “Lejeniekos” būs apskatāma Latvijas Nacionālā kultūras centra izstāde “Saimes galds”, kur scenogrāfes Patrīcijas Baltiņas radītajā ekspozīcijā pie viena saimes galda sapulcinātas 38 nemateriālā kultūras mantojuma tradīcijas, atklājot to daudzveidību un unikalitāti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iestājoties krēslas stundai, iedegsies gaismas “Lejenieku” dzīvojamās mājas logos, caur kuriem būs skatāma dzīve Plūdoņa mājā.

I. Bronko-Pastore pastāsta, ka “Lejeniekus” plašā Plūdoņa ģimene apdzīvoja vasarās, kad visā saimniecībā un dzīvojamā mājā rosījās ne tikai rentnieka ģimene (lauku darbu veicēji), bet arī Viļa Plūdoņa sieva Elfrīda un plašais bērnu pulciņš – četras meitas un trīs dēli. Pats dzejnieks gan šad un tad nebija “Lejeniekos”, jo uzturējās Rīgā, Torņakalna mājā.

Atgādināsim, ka 9.martā ar jaunās interjera ekspozīcijas atklāšanu “Lejenieku” dzīvojamā mājā tika atzīmēta dzejnieka Viļa Plūdoņa 150. dzimšanas diena, bet viss 2024.gads ir Viļa Plūdoņa kultūras gads, kad Bauskas novadā ir notikuši un vēl notiks daudzi dzejniekam veltīti pasākumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Detalizēta pasākuma programma:

No plkst. 20:00 – 23:00 Tautas lietišķās mākslas studijas “Bauska” etnogrāfisko lakatu izstāde;

plkst.20:00 – 21:00 “Putni Lejeniekos” dzijas putniņu izgatavošanas darbnīca bērniem;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

plkst.20:00 – 21:00 ziedoņa laika sadziedāšanās ar folkloras kopu “Trejupe”;

plkst.20:00 – 23:00 Latvijas Nacionālā kultūras centra izstāde “Saimes galds”;

plkst.21:00 – 22:00 Vilis Plūdons dzīvē, bildēs, literatūrā un mūzikā – sarunas par dzejnieka dzīves gaitām;

plkst.21:00 – 23:00 Dzīve Plūdoņa mājā ar Codes amatierteātra “Spēlētprieks” dalībniekiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

  1. Ja pazīstama katra skabarga, droši uz citu muzeju, kur nav katra skabarga pazīstama. Uz Lejeniekiem atnāks tādi, kam tur nav katra skabarga pazīstama!

    3
    1
  2. Ar pirmo sievu 2 dēli, ar otro – piedzimuši astoņi, viens miris maziņš. Tātad kopā 2+7=9

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.