Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Olu ražotāja “Balticovo” apgrozījums pērn pieaudzis par 63,1%

Olu ražotāja akciju sabiedrība (AS) “Balticovo”, kas bāzēta Iecavā, pagājušajā gadā strādāja ar 101,801 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 63,1% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas peļņa pieauga vairākkārt un bija 6,711 miljonu eiro, liecina “Firmas.lv” publiskotā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gada pārskata vadības ziņojumā norādīts, ka “Balticovo” realizācijas cena par 1000 olām pērn palielinājās par 34,42 eiro, salīdzinot ar 2021.gadu, un sasniedza 107,12 eiro par 1000 olām. Cenas kāpums galvenokārt ir saistīts ar Krievijas-Ukrainas kara sākšanos, kā rezultātā būtiski pieauga graudu cenas. Vienlaikus cenu kāpums saistīts arī ar ārpus sprosta olu īpatsvaru pieaugumu uzņēmuma sortimentā, kā arī ar olu deficītu, ko veicināja plaša putnu gripas izplatība pasaulē.

“Balticovo” pērn saražoja kopumā 676 miljonus vistu olu, kas ir par miljonu mazāk nekā gadu iepriekš.

Uzņēmuma produkcija realizēta Latvijā, kā arī eksportēta uz vairāk nekā 20 valstīm, tostarp galvenie eksporta tirgi bija Igaunija, Lietuva, Čehija, Polija un Vācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pērn uz olu pārstrādi novirzīti 210 miljoni vistu olu un kopā saražotas 11 620 tonnas olu pārstrādes produktu.

Uzņēmuma vadība norāda, ka pērn “Balticovo” turpināja darboties atbilstoši ilgtspējas vadlīnijām un ievērot aprites ekonomikas principus.

Pērn arī sākts stratēģisks projekts – graudu pirmsapstrādes ceha Iecavā paplašināšana. Jaunā graudu kompleksa tilpums sniegs iespēju paplašināt graudu uzglabāšanu par 30 000 tonnām, kā arī ļaus pieņemt graudus no zemnieku saimniecībām ar jaudu 360 tonnas stundā, tādējādi vairākas reizes paātrinot graudu pieņemšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmuma vadība min, ka “Balticovo” attīstībai putnkopībā jānodrošina putnu vietu skaita saglabāšana un tehnoloģiju atbilstība Eiropas Savienības prasībām. Uzņēmums turpinās audzēt gan skaitliski, gan proporcionāli ārpus sprosta putnu vietu īpatsvaru Iecavā, kā arī attīstīs brīvo vistu novietnes Daugavpils struktūrvienībā.

“Balticovo” 2021.gadā strādāja ar 62,435 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 14,9% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas peļņa samazinājās vairākkārt un bija 161 252 eiro.

“Balticovo” pamatdarbība ir vistu olu, olu pulvera, olu šķidrās masas, vārītu vistu olu bez čaumalas, vārītu kapātu olu ražošana un realizācija. Uzņēmums reģistrēts 1992.gadā un tā pamatkapitāls ir 5 370 381 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmuma lielākais īpašnieks, pēc “Balticovo” 2022.gada pārskatā minētā, ir SIA “BCO”, kurai pieder 98,13% “Balticovo” akciju. Vienlaikus “BCO” kapitālā, pēc “Firmas.lv” datiem, 67% pieder Tatjanai Poplavskai, bet 33% pieder Valdim Grimzem.

Izmantoti “Balticovo” publicitātes foto no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Pasakas par barības u.c. pašizmaksu palielinošo saskaitāmo dārdzību, jo – no kurienes tad tā strauji piaugusī peļņa.

  2. Latvijas fenomens ir jo lielāka pašizmaksa jo vairāk ražotāji un veikalnieki izmanto situāciju un var ieraust.
    Rijīgi un nekaunīgi.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.