Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Otrdienas rītā bez elektrības Bauskas novadā palikuši 350 “Sadales tīkla” klientu

Otrdien, 5. aprīlī, ap pulksten 8 elektroapgāde visā Latvijā bija traucēta aptuveni 1600 klientiem, tostarp aptuveni 350 klientiem Bauskas novadā. AS “Sadales tīkls” operatīvā darba brigādes strādā pie bojājumu novēršanas, lai iespējami drīz atjaunotu elektroapgādi visiem klientiem, portālu informēja uzņēmuma “Sadales tīkls” pārstāve Alīna Kozlovska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa pastāstīja, ka 4. aprīlī Latviju atkārtoti šķērsoja vēja brāzmas, kas piekrastē sasniedza spēku 20-24 m/s, un tika izsludināts dzeltenais brīdinājums. Vietām vēja radītie postījumi radījuši traucējumus elektroapgādē, tomēr bojājumi nav plaši un kopumā situācija elektrotīklā ir stabila, apliecināja A. Kozlovska.

Atbilstoši meteorologu prognozēm arī šodien pūtīs stiprs rietumu, ziemeļrietumu vējš, kas visā valstī brāzmās saglabāsies līdz 15-18 m/s, bet vietām piekrastē līdz 20 m/s. Pēcpusdienā vējš pakāpeniski pierims. VUGD izdotais brīdinājums par stipru vēju ir spēkā līdz šodienas pulksten 12.

A. Kozlovska akcentēja, ka “Sadales tīkls” nepārtraukti seko līdzi laikapstākļu prognozēm, vēja pārvietošanās ceļam un situācijai elektrotīklā, automātiski fiksējot vidējā sprieguma bojājumus. Tikmēr operatīvā darba brigādes sāk darbus infrastruktūras atjaunošanai. Iespēju robežās elektroapgāde klientiem tiek atjaunota jau pirms bojājumu novēršanas, IT sistēmās veicot pārslēgumus tīklā un apejot bojātos elektrolīniju posmus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Sadales tīkls” atgādina, ka spēcīga vēja laikā jābūt uzmanīgiem gaisvadu elektrolīniju tuvumā. Redzot elektrības vados iegāztu koku vai zarus, nekādā gadījumā nedrīkst tuvoties notikuma vietai, bet nekavējoties jāinformē operatīvie dienesti, zvanot uz “Sadales tīkla” bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8404 vai vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu tālruni 112.

“Sadales tīkls” skaidro, ka vētru laikā visvairāk apdraudētas ir neizolētas gaisvadu elektrolīnijas, kas pašlaik veido aptuveni 40% no visa sadales elektrotīkla. Lai mazinātu dabas stihiju izraisītus elektroapgādes traucējumus, uzņēmums ik gadu no potenciāli bīstamiem kokiem un krūmiem attīra gaisvadu elektrolīniju trases, tomēr vētru laikā līnijās tiek iegāzti arī ārpus to trasēm augoši lielie koki. Tāpēc “Sadales tīkls” aicina arī mežu īpašniekus, ja iespējams, izzāģēt elektrolīniju tuvumā esošos kokus, kas stipra vēja gadījumā var bojāt vadus un traucēt elektroapgādi apkaimes iedzīvotājiem. Atbilstoši likumam objekta īpašnieks vai tiesiskais valdītājs šādus darbus var veikt, informējot Valsts meža dienestu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.